kampari
03.04.14,20:55
Pozdravujem...musím spraviť dodatočné daň. priznanie (vyplním ho za zamestnanca kt. si potom podá), nakoľko sme nezohľadnili ako zamestnávateľ zamestnaneckú prémiu, na kt. mal nárok, robili sme mu RZ (mal preplatok, nakoľko poberá ešte príjem ako poslanec mest. zastup.)...ja mu doložím II časť RZ, tam je uvedený ten preplatok..do kt. riadku v priznaní to mám uviesť...resp. ide mi o to...aby mu vyšlo, že ma sa mu má vyplatiť iba tá prémia...ďakujem...
ewita888
03.04.14,19:11
nárok na ZP je, ak:
- nepoberal odmeny za výkon funkcie v štátnych orgánoch, v orgánoch územnej samosprávy a v orgánoch iných právnických osôb alebo spoločenstiev alebo odmeny za výkon funkcie = príjmy podľa § 5 ods. 1 písm. d) zákona,
kampari
04.04.14,05:16
To viem, to je v poriadku......ako vypísať daňové priznanie....aby vyšiel nárok iba na tu prémiu, lebo preplatok v roč. zúčtov. mu bol vyplatený..
wirgi
04.04.14,05:29
veď ti to ewita napísala nemá nárok na ZP
kampari
04.04.14,06:28
Jaj, takže nemá nárok ?.. (pri ročnom zúčtovaní mi dal potvrdenie o zdaniteľných príjmoch ako poslanca obecného zastupiteľstva obecného úradu za 4 mesiace, kde je v údajoch potrebných na uplatnenie zamestnaneckej prémie podľa Par. 32 a zákona zaškrtnuté, že zamestnanec poberal príjmy uvedené v Par. 32a ods. 1 písm. a) bod 4 zákona )...)...ako mám z toho poriadny mišung...
wirgi
04.04.14,06:55
a prečítala si si ten paragraf, konkrétne bod 4? tam ti píše že nemá nárok na ZP ak má príjmy podľa § 5 ods. 1 písm. d) zákona
kampari
04.04.14,07:43
O.K. ....takže fakt nemá....ďakujem veľmi pekne za trpezlivosť a rady.....musím sa trocha lepšie orientovať v tých zákonoch....