peeter22
03.04.14,21:36
Zdravim. Mam v dome na stene schodiska sklobetonove kocky. Chcel by som ich vymenit za plastove okno. Ide o plochu asi 3x1,7m s tym, ze su tam 3 pasy sklobetonu predelene zvisle 2 pasmi nejakej tehli (hrubka asi 20cm)
Dnes som tu mal chlapika co robi plastove okna (http://www.porada.sk/plastove-okna#__AUTOKW) na zameranie kvoli cenovej ponuke. Podla neho najlepsi sposob bude to komplet vyburat a nahradit celu plochu 3x1,7m troma plastovymi oknami.
Chcel by som radu, ci podla Vas nie je taky rozmer prehnany a ci tym vobec ziskam aspon nejaku tepelnu usporu ?
lapejko
03.04.14,19:40
obrovskú, hlavne s trojsklom a v porovnaní s tou tehlou a sklom.
Chobot
03.04.14,20:55
Nie je (pokiaľ z toho nechceš urobiť jedno okno o rozmeroch 3x1,7 m). Naši tiež mali na schodišti sklobetón o rozeroch cca. 3x0,5 m a nahradili to 2 oknami uloženými nad sebou.
arizona
03.04.14,21:02
Ak mas aj v zbytku domu nove okna, tak urcite nevahaj! Cez tie sklobetonove kocky ti presakuje vlhkost,aj chlad. Ked pozries na tie skary, urcite je tmel za dlhe roky popraskany, takze prepusta vlhkost z okolia.
Ci sa rozhodnes pre dve, ci tri kusy okna, zalezi na tebe. Ale aspon jedno okno si daj urcite urobit otvaratelne,aspon na ventilacku.
peeter22
04.04.14,03:42
Ano mam na zbytkudomu nove okna. Prave to fugovanie medzi skobetonom bolo to co ma najviac znepokojilo, je odtial dost citit ze taha chlad a raz za velkeho lejaka sa dokonca stalo ze ta voda tade dokonca presakovala dnu.
Mal som len obavu, ci nie je to okno moc predimenzovane a minulo by to pozadovany efetk, ale ako citam tak ten sklobeton ma naozaj zle izolacne vlastnosti.