ajacik
03.04.06,15:57
Vopred sa ospravedlňujem, ak sa tu už niekde nachádza odpoved. Mám pocit, že som to už dávnejšie čítala, ale nemôžem to nájsť.

Živnostník má miesto podnikania na Slovensku. Má so zahraničnou firmou uzavretnú zmluvu, na základle ktorej pre ňu vykonáva služby mimo SR. Živnostník je s firmou dohodnutý, že mu bude preplácať cestu domov a naspäť. Ale akým spôsobom? Môže to živnostník normálne dať na faktúru, že: Travel costs (cestovné náklady) ako položku?

firma si to totiž chce dať do nákladov a pravdepodobne to chcem mať odlíšené od ostatných služieb.

dakujem
Chobot
03.04.06,14:05
Vopred sa ospravedlňujem, ak sa tu už niekde nachádza odpoved. Mám pocit, že som to už dávnejšie čítala, ale nemôžem to nájsť.

Živnostník má miesto podnikania na Slovensku. Má so zahraničnou firmou uzavretnú zmluvu, na základle ktorej pre ňu vykonáva služby mimo SR. Živnostník je s firmou dohodnutý, že mu bude preplácať cestu domov a naspäť. Ale akým spôsobom? Môže to živnostník normálne dať na faktúru, že: Travel costs (cestovné náklady) ako položku?

firma si to totiž chce dať do nákladov a pravdepodobne to chcem mať odlíšené od ostatných služieb.

dakujem

Pokiaľ to funguje na báze faktúr, tak podľa mňa si živnostník môže vyfaktúrovať akékoľvek náklady, ktoré mu odberateľ preplatí. Daniarov nebude zaujímať, či si vyfaktúroval od odberateľa 10.000 alebo 50.000, podstatné je, aby z tohto príjmu odviedol daň.
ajacik
03.04.06,14:09
dakujem.:)
takže to môže mať na faktúre uvedené ako: Cestovné náklady.......xxSk. ak som správne pochopila tvoju odpoved.
Chobot
03.04.06,14:20
dakujem.:)
takže to môže mať na faktúre uvedené ako: Cestovné náklady.......xxSk. ak som správne pochopila tvoju odpoved.

Myslím, že áno. Vo faktúre uvedieš napríklad:

dodanie služby.........XXX sk
cestovné náklady.....XXX sk
náklady na materiál...XXX sk
SPOLU....................XXX sk
ajacik
03.04.06,14:57
on to práve uviedol na dve faktúry zvlášť
1. fa: služby za marec
2. fa: cestovné náklady za marec

vadí to?
Tweety
03.04.06,15:04
on to práve uviedol na dve faktúry zvlášť
1. fa: služby za marec
2. fa: cestovné náklady za marec

vadí to? Veď predsa tie cestovné náklady patria k tým službám nie? Malo to byť na jednej faktúre.
ajacik
03.04.06,15:06
patria, ale on si to rozpisal takto. je to chyba?
Tweety
03.04.06,15:07
patria, ale on si to rozpisal takto. je to chyba? Tak potom by tam mala byť aspoň odvolávka na poskytnuté služby dňa... fakturované dňa...
ajacik
03.04.06,15:17
dakujem. oznamila som mu to, uvidíme ako sa rozhodne.