arizona
05.04.14,08:36
Chcem sa spytat, ci by nebolo techn. mozne,aby sa znovu zaviedla moznost citovat prispevok v Otazkach. Hlavne prve,povodne zadanie.
Lebo denne sa tu stretavame s tym, ze zadavajuci povodne zadanie bud vymazu celkom, alebo ho uplne zmenia,takze odpovede od Poradakov su potom uplne od veci.
V niektorych takto pozmenenych zadaniach su casto odpovede pomiesane aj na povodnu otazku,aj na pozmenenu, co moze dost mylit tych, ktory hladaju cez vyhladavac temy,ktore ich zaujimaju. Ako sa z toho vysomarit?

Napr. tu : http://www.porada.sk/t241184-staram-sa-o-onkolog-choru-87-r-mamku-4-a-pol-roka-byva-u-mna-2-roky-mam-pravo-na-dedenie-jej-bytu-mam-este-brata-ktory-s-a-nestara-chodi-k-mamke-raz-do-tyzdna-na-navstevu.html#post2528389
Najskor bola otazka o dedeni, potom vyslo najavo, ze matka este zije, takze ziadne dedenie a nakoniec zadavatelka zmenila temu celkom, ze byt uz je davno predany,len sa jej zda, ze sa nespravodlivo podelili... A takych tem je tu vela...

Vela ludi si to "doplnenie otazky" zle vysvetluje...
Keby bola moznost citovat, tak skusenejsi poradaci mozu aspon pomoct tym, ze povodny prispevok citovat daju a je jasne vidiet, ze toto bol povodny prispevok.
Lebo niektori sice chcu pomoct a prekopiruju,ale to uz splyva s odpovedou,tazko sa v tom orientuje, ked to nie je jasne viditelne...

DOPLNENIE :
Aby toho nebolo malo...nie len zmenene zadanie,ale napokon vymazane http://www.porada.sk/t241184-staram-sa-o-onkolog-choru-87-r-mamku-4-a-pol-roka-byva-u-mna-2-roky-mam-pravo-na-dedenie-jej-bytu-mam-este-brata-ktory-s-a-nestara-chodi-k-mamke-raz-do-tyzdna-na-navstevu.html

To sa fakt s tym neda nic robit???
borisssss
05.04.14,19:04
Dá.
Kvaka
05.04.14,19:06
Ty si zase bol v nejakej krstiteľnici?
arizona
05.04.14,21:46
No, presne na toto som cakala! Kvalitny prispevok od dnes zaregistrovaneho clena, znaleho situacie...No, borisssss, vitaj na Porade a zarad sa...
kopretinka
06.04.14,05:10
to určite nie je "nový" člen......
lujza.j
06.04.14,07:05
to je určite "ON"....
Katy a R
06.04.14,08:49
ari - a nepoznáš ? - možno si ho už aj vítala ;)
Katy a R
06.04.14,08:59
mne osobne tie citácie nechýbajú .. lebo niekedy to fakt vyzerá v debatách hrozivo - jednoslovná odpoveď - a príspevok na celú stranu (s citáciami) .
No a s takými, čo mažú svoje otázky aj tak nič nenarobíš ..(v tom konkrétnom prípade, čo si spomenula bola už tá úprava viackrát) . - aj keď si to okopírovala - aj tak to nie je ono - a ten, čo to číta neskôr aj tak musí špekulova ť o súvislostiach .. nuž - sme "na webe" ... :mee:
Jednoducho sa na nich treba vybodnúť - a neunúvať sa nadruhýkrát s nejakou radou:) (že ak si to vôbec zapamätám pri mojej skleróze ;):D)
doplnenie: A nemôžme nikoho obmedzovať - ak chce svoj príspevok vymazať ... (tiež by sa mi nepáčilo, keby mi to niekto zakázal!)
misoft
06.04.14,09:10
...na druhej strane - sú tu aj "exoti", ktorí zadajú otázku (často aj neúplnú), my reagujeme (napr. ja a arizona) a dostaneme Neužitočné a o 10 minút je tam dopísané ďalšie znenie. A na druhý deň je tam niečo úplne iné.
Práve preto je to vhodné, aby "srandisti" si z nás nerobili **** - a takto sme im "dokázali", čo sa spočiatku pýtali....
Katy a R
06.04.14,09:14
- a pomôže ti takéto dokazovanie k niečomu ? .. figu borovú .... zbytočne sa tým aj zaoberať ! ("když je někdo blbej, tak ... ")
misoft
06.04.14,09:16
...práve poukázať na tých blbcov - a to si píš, že niekedy si to riadne vyžerú.....
Katy a R
06.04.14,09:20
nuž tak teraz ozaj neviem o čo ti ide ? pokiaľ viem, stránka je o "PORADE" ...
misoft
06.04.14,09:23
No práve! Porada (http://www.porada.sk/porada#__AUTOKW) je na radenie. Ale ako niekomu poradíš, ak položí prihlúplu a neúplnú otázku, odpovieš podľa jej zadania a zadávateľ to zmení a teba "označí" za blbca, ktorý neodpovedá k tomu, čo sa pýtal (a pritom to zmení).
LukyKs
06.04.14,09:27
To bolo špécinasobotnonytranskúžiadosť :D
Katy a R
06.04.14,09:29
písal si, že si to "riadne vyžerú" .. na to som reagovala! - fakt nechápem ? .. ale čo už ..
misoft
06.04.14,09:32
Teba sa to netýka - ty si na úrovni ...... ostatní to niekedy schytajú cez SS.
Richard
07.04.14,10:07
Chcem sa spytat, ci by nebolo techn. mozne,aby sa znovu zaviedla moznost citovat prispevok v Otazkach. Hlavne prve,povodne zadanie.
Lebo denne sa tu stretavame s tym, ze zadavajuci povodne zadanie bud vymazu celkom, alebo ho uplne zmenia,takze odpovede od Poradakov su potom uplne od veci.
V niektorych takto pozmenenych zadaniach su casto odpovede pomiesane aj na povodnu otazku,aj na pozmenenu, co moze dost mylit tych, ktory hladaju cez vyhladavac temy,ktore ich zaujimaju. Ako sa z toho vysomarit?

Napr. tu : starám sa o onkolog.chorú 87 r. mamku 4 a pol roka.Býva u mna 2 roky .Mám právo na dedenie jej bytu ? Mám ešte brata, ktorý s a nestará chodí k mamke raz do týždna na návštevu (http://www.porada.sk/t241184-staram-sa-o-onkolog-choru-87-r-mamku-4-a-pol-roka-byva-u-mna-2-roky-mam-pravo-na-dedenie-jej-bytu-mam-este-brata-ktory-s-a-nestara-chodi-k-mamke-raz-do-tyzdna-na-navstevu.html#post2528389)
Najskor bola otazka o dedeni, potom vyslo najavo, ze matka este zije, takze ziadne dedenie a nakoniec zadavatelka zmenila temu celkom, ze byt uz je davno predany,len sa jej zda, ze sa nespravodlivo podelili... A takych tem je tu vela...

Vela ludi si to "doplnenie otazky" zle vysvetluje...
Keby bola moznost citovat, tak skusenejsi poradaci mozu aspon pomoct tym, ze povodny prispevok citovat daju a je jasne vidiet, ze toto bol povodny prispevok.
Lebo niektori sice chcu pomoct a prekopiruju,ale to uz splyva s odpovedou,tazko sa v tom orientuje, ked to nie je jasne viditelne...

DOPLNENIE :
Aby toho nebolo malo...nie len zmenene zadanie,ale napokon vymazane starám sa o onkolog.chorú 87 r. mamku 4 a pol roka.Býva u mna 2 roky .Mám právo na dedenie jej bytu ? Mám ešte brata, ktorý s a nestará chodí k mamke raz do týždna na návštevu (http://www.porada.sk/t241184-staram-sa-o-onkolog-choru-87-r-mamku-4-a-pol-roka-byva-u-mna-2-roky-mam-pravo-na-dedenie-jej-bytu-mam-este-brata-ktory-s-a-nestara-chodi-k-mamke-raz-do-tyzdna-na-navstevu.html)

To sa fakt s tym neda nic robit???




Najprv vysvtelím prečo nemáme citáciu v otázkach.
1. V otázkach chceme dosiahnuť stav kedy je celá téma o jeden otázke a nemnoží sa diskusia o rôznych veciach, kde potom treba citovať text na ktorý vlastne reagujem. Odpoveď je jednoducho priama reakcia na otázku, preto netreba citovať.
2. Ak by sme všetko citovali vyzerá to škaredo a neprehľadne (viď táto odpoveď) a práve koncept jednej otázky v jednej téme má byť prehľadným bez potreby citácie.


Jani tvoju frustráciu chápem, ale keď si spočítame počet takto zadaných otázok voči všetkým tak ich tak treba zvážiť či kvôli pár témam chceme zneprehľadniť všetky.
Aké máme ďalšie možnosti?
Ignorovať ďalej otázku?
Vyzvať dopytujúceho na založenie novej témy?
Dokazali by sme dať odpovedajúcim nástroj na zamknutie otázky, keď začne zadanie príliš meniť a prekrúcať?
Niekedy sa zbytočne "ponáhľame" s odpoveďou. Nie je lepšie žiadať upresnenie ak je otázka nejasná?
Dokážeme vôbec tento problém "vyriešiť" ak chceme nechať normálnym ľuďom možnosť svoju otázku vylepšiť?