lubos f
03.04.06,18:58
Podľa zákona mám ako internetový obchodník upozorňovať zákazníkov, že môžu tovar do 7 dní vrátiť bez udania dôvodu.
Vážený zákazník, zober si tovar hoci za 200 000Sk na dovolenku, v zdraví uži a potom mi ho kľudne vráť. Vrátim ti do 15 dní peniaze a o rok si to môžeme zopakovať s novším typom.
Ale kto odo mňa kúpi otvorený, použitý tovar? A to sa niektoré veci predávajú veľmi málo, takže mi už navždy zostanú. Zopár šikovných ľudí ma môže úplne zlikvidovať.
Ako sa dá brániť zneužívaniu?
anto
03.04.06,17:24
Áno, je to tak. Toto bráni širšiemu rozšíreniu obchodovania na internete. Ako dobrý obchodník musíte ponúkať taký tovar, ktorý Vám zákazník nevráti a bude s ním spokojný. Ďalej sa môžete zabezpečiť tým, že vrátený tovar, ktorý nesie znaky používania, už nie je novým tovarom a vy zákazníkovi nemusíte vrátiť plnú sumu peňazí. Ďalej môžete si otvoriť časť obchodu zo zlacneným tovarom, kde budete tento vrátený tovar ponúkať za znížené ceny.
lubos f
03.04.06,17:47
Zatial sa nastastie nemozem stazovat. Zakaznici su seriozni a nikto tovar este nevratil. Ale nebojim sa zakaznikov, ktori su naozaj nespokojni (co pri znackovej elektronike aj tak nemozem ovplyvnit)... Bojim sa spekulantov a zneuzivania. Jednoducho ze budem robit pozicovnu zdarma. A este im mam dopredu pripominat, ze maju na to pravo...
ajobs
03.04.06,17:49
Zatial sa nastastie nemozem stazovat. Zakaznici su seriozni a nikto tovar este nevratil. Ale nebojim sa zakaznikov, ktori su naozaj nespokojni (co pri znackovej elektronike aj tak nemozem ovplyvnit)... Bojim sa spekulantov a zneuzivania. Jednoducho ze budem robit pozicovnu zdarma. A este im mam dopredu pripominat, ze maju na to pravo...

BTW, v Amerike to tak ľudia (zákazníci) bežne robia. A aj tí, čo pochádzajú zo Slovenska.....:eek: :confused: :cool:
dana9
04.04.06,05:28
BTW, v Amerike to tak ľudia (zákazníci) bežne robia. A aj tí, čo pochádzajú zo Slovenska.....:eek: :confused: :cool:

presne tak, zvlášť foťáky, kúpim, používam celú dovolenku a vrátim. Tam dokonca k foťákom dávali zadarmo pri kúpe film, takže ten sa zadarmo použil a vrátil sa len foťák :eek: . Samozrejme, ja som to tak nerobila, a skončila som tak, že sa mi všetci ostatní čo to robili, smiali, že som naivka :o