sway
03.04.06,19:39
Prosím ak máte skúsenosť, ja v MRP nerobím, kamoška chcela vynulovať kasu a servisák jej vygumoval všetky pohyby aj karty čo tam mala - nedá sa to odniekiaľ vydolovať? - v PC sa tá kočka moc nevyzná, povedal jej že to by musela znova všetko nahadzovať. Pochopila som to tak, že má v MRP len sklady a "RP" - poradíte či ozaj je všetko nadobro preč....?
nemá to prepojené s účtovníctvom.

dík.:)
lenkak
03.04.06,17:47
Ja nemám prepojenie medzi kasou a PC. A čo technik vymazal? Komplet kasu? Ak nuloval, tak o údaje prišla. Ak nič nerobil s PC, ale len s kasou, tak by sa mali dať obnoviť karty do kasy. Ale nie to čo v nej bolo. Poprípade nech zavolá priamo na MRP.
lenkak
03.04.06,17:48
Ak jej robil niečo s MRP, tak potom mala spravenú Zálohu pred mazaním?
sway
03.04.06,17:51
Ja nemám prepojenie medzi kasou a PC. A čo technik vymazal? Komplet kasu? Ak nuloval, tak o údaje prišla. Ak nič nerobil s PC, ale len s kasou, tak by sa mali dať obnoviť karty do kasy. Ale nie to čo v nej bolo. Poprípade nech zavolá priamo na MRP.

asi iné neostane.... vďaka
sway
03.04.06,17:54
Ak jej robil niečo s MRP, tak potom mala spravenú Zálohu pred mazaním?

ona tomu vôbec nerozumie, všetko nechala naňho ja typujem, že zálohu nespravil.... no nič vďaka:)
lenkak
03.04.06,18:01
zálohu nespravil :eek: :eek:
takú dôležitú vec :eek:
ALDA
03.04.06,18:13
zálohu nespravil :eek: :eek:
takú dôležitú vec :eek:

To nie je technik, ale blb! Mne sa to stalo pred dvomi rokmi..ale našťastie som mala zál. disketu a neprezradila som to, bolo to pred DP začiatkom marca, konateľovi som vynadala, že šetrí a zavolá lacného chuja a tak to aj vyzerá..tvárila som sa, že všetko musím nahrávať, odvtedy si dá povedať, keď niečo potrebujem, tak zavoláme kvalitného odborníka, čo zálohuje 2x!!
Už tu bolo niekoľko krát duplikované: Z Á L O H O V A Ť!!!!

Ale čo už plakať nad rozliatym mliekom..ľutujem Ťa:mee:
misolga
03.04.06,18:22
Ja síce kasu v MRP nemám ale raz sa mi podarilo vymazať údaje o firme za 5 rokov! Viete si predstaviť ako mi asi bolo keď len počet prijatých faktúr sa pohyboval okolo 700 ks o skladových položkách ani nehovorím.Našťastie som poznala bývalého zamestnanca MRP, ktorý tvoril tieto programy tak mi to opravil.Takže program MRP ukladá zálohy aj priamo na pevný disk, myslím že je to niekde v súbore Files, priečinok MRP a tam sú dáta podľa firiem / dáta 001, dáta 002 a v nich požadované zložky / a z tadiaľ mi to stiahol naspäť,tak som to nakoniec mala zase v poriadku.Ale ja by som si na to sama netrúfla, tak odporúčam zavolať si šikovného programátora, aj majitelia PC predajní sú niektorí ochotní dôjsť a priamo od Vášho počítača zavolať do MRP a telefonicky to opraviť.Totiž ak je problém s progamom MRP firma opravu vykoná jedine ak počítač im tam doveziete, oni neprídu, aspoň ja mám takúto skúsenosť. Ale nahodiť stratené údaje by nemal byť poblém, program po každom ukončení v novších verziách ukladá automaticky zálohu aj na disk C.Tak držím palce nech všetko dobre dopadne.
lenkak
03.04.06,18:23
Ak to má tak nastavené. A záleží či má verziu Dos , alebo Win.
ALDA
03.04.06,18:28
Ukladá, ale až tak automatické to myslím nie je, mušíš to mať nastavené: po každom výstupe z programu- automatická záloha.
lenkak
03.04.06,18:29
A takisto môže mať nastavené:
Zálohovať dáta pred ukončením.
daska64
12.04.06,12:38
Ja síce kasu v MRP nemám ale raz sa mi podarilo vymazať údaje o firme za 5 rokov! Viete si predstaviť ako mi asi bolo keď len počet prijatých faktúr sa pohyboval okolo 700 ks o skladových položkách ani nehovorím.Našťastie som poznala bývalého zamestnanca MRP, ktorý tvoril tieto programy tak mi to opravil.Takže program MRP ukladá zálohy aj priamo na pevný disk, myslím že je to niekde v súbore Files, priečinok MRP a tam sú dáta podľa firiem / dáta 001, dáta 002 a v nich požadované zložky / a z tadiaľ mi to stiahol naspäť,tak som to nakoniec mala zase v poriadku.Ale ja by som si na to sama netrúfla, tak odporúčam zavolať si šikovného programátora, aj majitelia PC predajní sú niektorí ochotní dôjsť a priamo od Vášho počítača zavolať do MRP a telefonicky to opraviť.Totiž ak je problém s progamom MRP firma opravu vykoná jedine ak počítač im tam doveziete, oni neprídu, aspoň ja mám takúto skúsenosť. Ale nahodiť stratené údaje by nemal byť poblém, program po každom ukončení v novších verziách ukladá automaticky zálohu aj na disk C.Tak držím palce nech všetko dobre dopadne.


Ja tých 700 ks FA mám u jedného SZČO za 3 mesiace!!! Tak neviem prečo nariekaš?