chrrrr
03.04.06,20:17
Dlho som odkladal zalozenie zivnosti a teraz by som to potreboval co najrychlejsie (v priebehu par dni) - idem robit jednu fusku a potrebujem nakupit material (vypoctvou techniku) na fakturu vo velkoobchodoch, a aj ju dalej vyfakturovat odoberatelovi. Za kolko realne prideli ZU (v Bratislave) ICO zivnostnikovi? Mate s tym niekto nejake skusenosti?

A zaroven by ma zaujimalo, akym sposobom mam preukazat vztah k nehnutelnosti, na ktorej budem mat adresu podnikania (byt mojich rodicov) - Staci to naformulovat na papier, musi byt podpis notarsky overeny, alebo na to existuje nejake tlacivo?

Dakujem za odpovede.
Luckasari
03.04.06,18:29
živnostenský úrad vydá živnostenský list do 7 dní, je to lehota zo zákona, takže ju určite dodržia, ešte sa treba poprihlasovať do poisťovní a na daňový úrad
čo sa týka sídla, pri živnosti sa miesto podnikania (nie prevádzkáreň)preukazuje trvalým pobytom, nie je potrebné preukázať vzťah k nehnuteľnosti
chrrrr
03.04.06,18:36
Dakujem za odpoved - myslel som si, ze to trva 30 dni, ale to je pri koncesovanych zivnostiach, ja planujem iba volnu. Vdaka, ocenujem bodom : )