jaanna
03.04.06,21:18
Dobrý deň, prosím o odpoveď na následovnú otázku: firma má zaradenú v majetku budovu skladu, ktorá je vzhľadom k svojmu veku značne poškodená. Zvažujeme celkovú opravu budovy, t.j. výmenu stávajúcej strechy za novú, opravu narušených stien a fasády. Zaujíma ma či v uvedenom prípade ide o opravu, ktorá bude zúčtovaná priamo do nákladov alebo o technické zhodnotenie, ktoré bude odpisované. Ďakujem za odpoveď.:confused:
Milan Benka
04.04.06,05:18
V zmysle uvedeného je to oprava. Pokiaľ by tam spravil kancelárie, bolo by to TZ.
Roxi
06.04.06,08:58
Mám otázku k technickému zhodnoteniu.
Keď firma kúpi monitor, suma do 30.000,-Sk, účtujete to ako technické zhodnotenie alebo rovno do nákladov??

Ďakujem za odpoveď
domacnost
06.04.06,09:01
Mám otázku k technickému zhodnoteniu.
Keď firma kúpi monitor, suma do 30.000,-Sk, účtujete to ako technické zhodnotenie alebo rovno do nákladov??

Ďakujem za odpoveď

Ak PC už máš v nákladoch, tak kúpený monitor do 30 tis. sa uplatní do nákladov. Ak počítač odpisuješ, tak monitor sa môže brať aj za tech.zhodnotenie,ale aj nemusí.
Roxi
06.04.06,10:15
Môžem ešte otázočku? Predpokladám, že TV si firma nemôže dať do nákladov, len cez repre, treba ho ale viesť v majetku?
ďakujem
renča1
06.04.06,10:30
ak TV neslúži na dosiah.zdaniteľných príjmov, tak ide o nedaň.náklad /výdavok/. Treba ho zaevidovať.
mysimis
06.04.06,10:30
Môžem ešte otázočku? Predpokladám, že TV si firma nemôže dať do nákladov, len cez repre, treba ho ale viesť v majetku?
ďakujem
Ohľadom účtovania TV do nákladov - záleží na tom v akej oblasti uvedená firma pracuje.
Denda
06.04.06,13:36
Ohľadom účtovania TV do nákladov - záleží na tom v akej oblasti uvedená firma pracuje.
Toto obmedzenie už neplatí.
Roxi
06.04.06,14:10
Čo znamená, že toto obmedzenie už neplatí?
Je možné TV dať do daňových nákladov? V čom napr. by musela firma podnikať, aby to bolo možné?
Ďakujem
Denda
06.04.06,14:16
Čo znamená, že toto obmedzenie už neplatí?
Je možné TV dať do daňových nákladov? V čom napr. by musela firma podnikať, aby to bolo možné?
Ďakujem
No záleží od toho aký program chcete pozerať.;)
Roxi
07.04.06,11:50
Ak by sme napr. pozerali TA3, bolo by to daňovo uznané, dalo by sa to obhájiť. Ak máte s tým skúsenosť, môžte mi to bližšie popísať? Vďaka
Ešte dlho neúčtujem a rada sa poučím od skúsenejších.
Jana Acsová
07.04.06,15:22
Ak by sme napr. pozerali TA3, bolo by to daňovo uznané, dalo by sa to obhájiť. Ak máte s tým skúsenosť, môžte mi to bližšie popísať? Vďaka
Ešte dlho neúčtujem a rada sa poučím od skúsenejších.Môžete pokojne pozerať aj HBO ... ak si budete vedieť obhájiť dôvod a súvislosť s podnikaním .-)

A teraz vážne:
TV prijímač si obhájite v nákladoch nie v závislosti od programu, ktorý plánujete sledovať, alebo budete dôvodiť daňovej kontrole, ale účelom.
Napr.: v kaderníctve TV prijímač spríjemní čakanie zákazníkom, vo firme môže slúžiť na prezentácie, školenia, v TV TA3 na sledovanie konkurenčných správ (aj keď sú isto aj iné možnosti) atď.

Musíte mať dôvod a účel použitia TV súvisiaci s vašou podnikateľskou činnosťou. Ak budete dôvodiť, že sledujete TA3, tak musíte mať dôvod na sledovanie tejto stanice súvisiaci nejakým spôsobom s vašou podnikateľskou činnosťou.
Jana Acsová
07.04.06,15:28
Čo znamená, že toto obmedzenie už neplatí?
Je možné TV dať do daňových nákladov?Toto znamená, že do 31.12.2003 bolo možné účtovať o daňových výdavkoch na TV, prípadne o odpisoch iba v prípade, že ich firma využívala na zabezpečovanie príjmov formou poskytovania služieb alebo na účely zabezpečenia ochrany majetku daňovníka. Toto obmedzenie už neplatí, t.j. platia aj tie účely, ktoré uvádzam v predchádzajúcom príspevku.
Ale aspoň nepriama súvislosť s podnikateľskou činnosťou je potrebná.
Roxi
11.04.06,13:15
Ďakujem za odpovede.