pioter007
08.04.14,10:52
Zdravím, mám asi 8 ročnú fenku labradora ktorá mala šteniatka, (narodili sa v sobotu) no všetky do pondelka ráno uhynuli (slabá imunita asi), chcem sa spýtať či sa fenke mlieko samo strati? bojím sa aby neboli nejaké komplikácie s tým spojené. nemáte niekto skúsenosti?

ďakujem za odpoveď
alaya1
08.04.14,09:08
A veterinatr povedal co,ked ste mu hlasili uhyn steniatok.
arizona
08.04.14,09:45
Treba ist s fenkou k veterinarovi, pokym nenastanu vacsie problemy. On vie dat injekciu na pozastavenie tvorby mlieka
pioter007
08.04.14,12:29
neboli sme s veterinárom, nebol to jej prvý pôrod tak sme ho ani nekontaktovali
alaya1
08.04.14,12:47
mysela som, kde ste dali tela steniatok.
kopretinka
08.04.14,13:29
Všetky??? :eek: tak možno by som považovala za normálne,keby uhynulo1-2.....ale všetky? A teba ani netrápi,že prečo? že množič?
pioter007
08.04.14,14:04
na http://www.veterinahb.cz/poradna/ mi napísal veterinár "Pokud nebudete odtřikovat, tak se zasuší rychle" takže snáď to tak bude :)
alaya1
08.04.14,14:06
odplavali dole vodou, urcite :(
willma
08.04.14,14:06
keď mala naša fena falošnú kotnosť, tak dostávala zábaly z postrúhaných surových zemiakov na mliečne žľazy - pomáhalo to na stiahnutie mlieka.
Terezia13
08.04.14,17:35
šteniatka nežili dlho, nestihli ju "rozcicať", tvorba mlieka sa asi ešte nerozbehla, tak by to nemusel byť problém, treba sledovať mliečne žľazy, nedávať piť mlieko len vodu
korela
08.04.14,23:20
Veterinár si možno v duchu povedal, že vďakabohu. Keď som sa ho pýtala, či musí mať sučka aspoň raz počas života vrh, tak dobre že v tvári nesčervenel, ale nadýchol sa a podrobne vysvetlil prečo nie, a keby, tak by za pár rokov bolo viac psov ako ľudí.
Sučka vôbec nikdy nemusí vrhnúť.
korela
08.04.14,23:26
Nám uhynulo naraz 7 šteniatok, zostali 3 živé. Neutopili sme ich. Inak netuším, čo by sme si počali. Úprimne.
kopretinka
09.04.14,05:20
STERILIZáCIA !!!
pioter007
09.04.14,09:13
ale nepanikarte zasa, oslabene boli z jedneho dôvodu a to pretože sa spárila zo svojím potomkom... sme to neustriehli a sme ani nečakali že ešte ani nie 1 ročne šteňa už bude po nej skákať ... tým padom boli oslabené a uhynuli preto
a sterilizácia nejde do úvahy, fena má 8 rokov, za prvé je to drahé a za druhé kto vie či by sa nevyskytli nejake komplikacie...
a korela ano, niekedy sa stane že uhynú, záleží od genetiky, od fenky v akom je stave ale aj od iných faktorov, príroda je taká, silnejší prežijú a tí slabší nie
pioter007
09.04.14,09:21
ja viem prečo uhynuli len som to nepokladal za potrebné tu vypisovať, pretože sa nejedná o to prečo uhynuli ale som sa pýtal čo s tým mliekom... ale trápilo ma to že uhynuli, boli zlaté a mám psy (http://www.porada.sk/psy#__AUTOKW) rad no jednoducho boli od narodenia také chladné a slabé - konkrétne dôvody som ti napísal už vyššie (prečo boli asi slabé)
To chladné myslím tak že keď som ich aj chytil do ruky tak uplne ako psí čumák boli studené a to sme ich mali v kotolni kde sa kúrilo a ešte sme ich aj prikrývali no nepomohlo, raz boli geneticky oslabené tak by sa to skôr či neskôr prejavilo a lepšie takto ako keď by boli už staršie.
korela
09.04.14,10:40
Naša sučka mala za 14 rokov iba raz vrh a to aj vďaka nejakému skokanovi, čo sa k nám dostal do koterca, vrch sme nemali prekrytý, inak pevný po NO. Porodila v marci v noci, našli sme ich už boli mŕtve, tri sme zachránili. Inak to bola taká zvláštna matka, najprv k nim nechcela pripustiť vlastú matku, ale nakoniec jej ich vychovala ona. Inak super zlatý pes.
Netreba hneď na človeka útočiť a myslieť si, že šteniatka skántril vlastnou rukou.
Ako vidíte, nebolo treba sterilizovať.
Kvaka
09.04.14,10:47
Našej fenke asi dvakrát za život museli dať pri falošnej brezivosti injekciu. Ona na to trpela stále, po každom háraní, nikdy nemala šteniatka.
kopretinka
09.04.14,11:08
ze drahé to je...........OMG
willma
09.04.14,12:59
na cene sa dá dohodnúť, čo som dala sterilizovať mačky (http://www.porada.sk/macky#__AUTOKW) vyšlo ma to na 50€ - závisí od veterinára a isto sa budete vedieť dohodnúť na primeranej cene.
pioter007
10.04.14,10:57
ano ale keby bola mladšia tak by som o tom ešte uvažoval ale ona je už aj dosť stará a kto vie koľko ešte vydrží, to si radšej ju ustriehnem nabudúce, prípadne toho psa dam radšej vykastrovať
kopretinka
10.04.14,11:08
tak daj vykastrovať psa,lebo ak máš spolu fenu so psom,to neustriehneš........a trápiť sa budú obaja
MisheliQ
13.04.14,06:19
Steniatka mohli zomriet na herpes virus, ak planujete dalsie krytie dajte fenku vysetrit na herpes.
Ak ma mlieko, moze sa jej hromadit a zapalit. Na stiahnutie mlieka mozete dat homeopatikum Lac caninum v nízkom riedeni 1 gulicku denne alebo navstivte veterinara ktory vam da hormony na stiahnutie mlieka.
Dalsim riesenim je odchovat cudzie steniatka, tak mozete pomoct nejakym sirotam (napr. v utulku casto maju osirele steniatka, ktore potrebuju este materske mlieko, myslim, ze toto by bola najlepsia volba a aj najsetrnejsia)
MisheliQ
13.04.14,21:48
Sterilizácia je náročná a gravidita nie je??? A odchov šteniat nie je drahý??
Prečo šteniatka uhynuli sa dalo zistiť pitvou..
pioter007
14.04.14,09:26
MisheliQ ja žasnem, to mam dať pitvať dvojdňové šteniatka len preto aby som zistil to čo už dávno viem? A odchov šteniat je drahý a náročný ale tak gravidita je prirodzená a sterilizácia už nie, tato fenka mala už niekoľkokrát šteniatka a na to koľko má rokov je na tom pomerne dobre. Nemyslím že sterilizácia ako zásah do organnizmu by bola až taká prospešná. a to hovorím vzhľadom na jej vek a inak stale nechapem prečo sa tu rieši sterilizácia keď som sa na to ani nepýtal :D Fenka ma v prepočte na ľudské roky takmer 50rokov možno aj viac, nemyslím že by to bolo pre ňu vhodné..
kopretinka
14.04.14,09:30
tak zabezpeč,aby nebola kotná,to je už vzhľadom na jej vek normálne?? a čo ty si veterinár,keď to vieš?
pioter007
16.04.14,20:53
veterinár nie som ale tak logicky aj v prírode napr. za vlkmi nik nebehá s nožom aby ich sterilizovali a žijú :) určite je kotnosť prirodzenejšia pre ňu a aj menej stresujúca ako isť niekde k veterinárovi pod nôž.. Ale tak zasa neber to tak že chcem šteňatá, len argumentujem ;)