reny01
08.04.14,11:47
Prosím poradte mi, manzel má dlhy, je podané záložné právo- plomba na nasom byte .Môzeme o ten byt prísť, máme 2 deti. Aké máme práva a podmienky .Je možná dohoda o splácaní.Aký je postup pri plnení.Môze este veritel zmenit spôsob uhrady,napr splatkovy kalendar, ak je vydane upovedomenie o sôsobe exekucie- predaj bytu v pripade neuhradenia do 15.dni.
Ďakujem.
Bednarova J
08.04.14,10:22
Mozete poziadat o splatkovy kalendar, ktoreho schvalenie podlieha suhlasu opravneneho - to je veritela. O byt by ste mohli prist, ak by sudny exekutor zacal vykonavat exekucne konanie predajom nehnutelneho majetku, musel by ocenit byt znaleckym posudkom a cele konanie o predaji bytu v exekucii je pomerne casovo a aj procesne narocne.
reny01
08.04.14,17:26
Ďakujem za skorú odpoveď, dnes som obdržala oznámenie o predaji bytu. Môže veritel stiahnut zacatie konania.Viem ,ze ma snahu to aj inac riesit. Len či nie je neskoro.
reny01
08.04.14,18:02
Exekutor tvrdi ,ze nam byt nikto nechce predat, ze je to len vec postupu a ze zo zakona musi takto postupovat, lebo ide len o lehoty.Aby neplatil on pokuty.
-mne sa vidi,ze tu ide o zavadzanie s umyslom prist k lacnemu bytu.
draik
08.04.14,20:22
Oprávnený môže odvolať svoj súhlas s dražbou len do uverejnenia dražobnej vyhlášky. Inak by musel navrhnúť zastavenie exekučného konania ako takého, čo by znamenalo, že by musel platiť trovy exekúcie.
Cena (http://www.porada.sk/cena#__AUTOKW) bytu dražbe sa určuje na základe znaleckého posudku.
reny01
09.04.14,16:05
Dakujem, uz neviem co si mame pocat.
Kedy sa uverejnute draz.vyhlaska. A ake su trovy.- 20% ?
Mohli by sme sa s nim dohodnut o vyplateny trovu.