rrebbekka
04.04.06,06:34
chcem sa poradit ohladom pripadu,ze som vo vypovednej lehote-dvojmesacnej,pretoze vypoved dohodou s mesacnou vypovednou lehotou mi zamestnavatel neschvalil a 1.5.06 mam nastupit v novom zamestnani.ale v sucasnej robote koncim az k 31.5.06.ake dosledky mi budu plynut z toho,ze od 1.5.06 nepridem do sucasneho zamestnania?
dana9
04.04.06,05:18
chcem sa poradit ohladom pripadu,ze som vo vypovednej lehote-dvojmesacnej,pretoze vypoved dohodou s mesacnou vypovednou lehotou mi zamestnavatel neschvalil a 1.5.06 mam nastupit v novom zamestnani.ale v sucasnej robote koncim az k 31.5.06.ake dosledky mi budu plynut z toho,ze od 1.5.06 nepridem do sucasneho zamestnania?

Z určitého hľadiska to je riešenie situácie, len treba rátať s možnými následkami. Predovšetkým ide o porušenie pracovnej disciplíny. Taktiež zamestnávateľovi môže v dôsledku vašej absencie vzniknúť nejaká škoda, za tú by ste zodpovedali v zmysle všeobecnej zodpovednosti zamestnanca, (samozrejme v prípade, ak nemáte dohou o hmotnej zodpovednosti), škodu by musel preukázať ZĽ, a taktiež to, že vznik škody je v príčinnej súvislosti s vašou absenciou .

Tento postup by som neodporúčala vtedy, ak pracujete u polície, resp. u ozbrojených zborov, tam to v niektorých prípadoch , v závislosti od pozície, môže byť posudzované prísnejšie ako len menej závažné porušenie PD.
:) :)