JDM
04.04.06,07:34
poradí mi niekto, ako sa má správne počítať náhrada za zahr.služ.cestu, keď mi zamesnanec hodil na stôl papier, len že:
4.3.06 prechod slov.hraníc o 13.00 hod.
od 5.3.06-8.3.06 Čechy, Nemecko,Dánsko
a 9.3.06 prechod slov.hraníc o 12.30 hod.
Išlo o cestu SR-Dánsko, a keď som mu povedal, že treba rozpísať čas zdržania sa v ČR, Nemecku, Dánsku a späť sa rozreval, že nie je úradník, vraj peniaze chce, ale nechcem mu vyplatiť, dokiaľ nerozpíše cest.príkaz presne.

Urobila som niekde chybu? Prosím aj o radu, ako presne to počítať, ešte som sa s tým nestretla.
Ďakujem za Vaše reakcie.
JDM
04.04.06,06:07
Teraz si chcem len odobriť svoj postup, po prečítaní Zákona o ces. náhradách si myslím, že hodiny, ktoré strávil zamestnanec v zahraníčí sa preplatia náhradou sadzby za tú krajinu, v ktorej strávil najviac času....
áno, milí poraďáci???
Zita5
04.04.06,06:09
Teraz si chcem len odobriť svoj postup, po prečítaní Zákona o ces. náhradách si myslím, že hodiny, ktoré strávil zamestnanec v zahraníčí sa preplatia náhradou sadzby za tú krajinu, v ktorej strávil najviac času....
áno, milí poraďáci???

Áno .....:)
Jozef I
04.04.06,06:14
V prípade ze sa prechádza cez viacero štátov, treba pozrieť v ktorom štáte kolko času strávil. Ak je doba času v jednotlivých štátoch rovnaká, patrí náhrada vo výške najvýhodnejšej sadzby z krajín ktoré prešiel, ak je rozdielna, patrí náhrada podľa krajiny v ktorej bol najdlhšie.
JDM
04.04.06,06:25
ďakujem pekne....
jalka
28.04.06,08:03
Koľko je cestovné pre živnostníka na km, pokiaľ svoje auto používa na podnikateľské účely.
zuzanar
28.04.06,08:08
Ak myslíte náhradu za používanie cestných motorových vozidiel tak 6,20 Sk a k tomu spotreba benzínu podľa TP
MirkaV
02.05.06,07:40
Myslíte, že ak je sídlo firmy v Bratislave a zamestnanec ide k zákazníkovi v Bratislave - musí si vypisovať cestovný príkaz?
Chobot
02.05.06,07:57
Myslíte, že ak je sídlo firmy v Bratislave a zamestnanec ide k zákazníkovi v Bratislave - musí si vypisovať cestovný príkaz?

Záleží od toho, či sa ide o služobnú cestu alebo nie. To treba posúdiť z charakteru práce a podľa definovaného miesta výkonu práce v pracovnej zmluve.

Ak v PZ má uvedené mieto výkonu práce konkrétnu adresu, tak všetok výkon práce mimo tejto adresy bude služobná cesta so všetkým, čo k tomu parí a treba teda vypísať cesťák.

Ak má mieto výkonu práce uvedené "Bratislava" (napr. obchodný zástupca firmy pre Bratislavu), tak jeho pracoviskom bude celé územie mesta BA a pokiaľ nepôjde do iného mesta, tak to nie je služobná cesta a cesťák sa nevypĺňa.

Ešte nejaké otázky?