peterch211
08.04.14,14:42
nazdar, začal som chodiť na fušky na stavbu, a nasúkal som sa do kanád... ale uff, po týždni tie super otlaky, ktorých sa neviem zbaviť...poradíte niečo normálne, v ktorých si nezvrtnem nohu, budú pevné, ale zároveň pohodlné??
maped
08.04.14,13:14
kanady sa ako pracovná obuv sa už vôbec nepoužíva. Dajú sa kúpiť poltopánky kožené pracovná obuv z brúsenej kože.
Tweety
08.04.14,13:15
ale nejaké čierne, kedže ide o prácu načierno
maped
08.04.14,13:17
:) :)
misoft
08.04.14,13:20
andiablo
08.04.14,14:21
Nazdar
Ako človek z praxe ti doporučujem nasledovné požiadavky na obuv:
- pevná kotníková obuv - žiadne poltopánky , potrebuješ mať pevnú nohu toto platí pre prípad ak sa veľa pohybuješ po stavenisku
- poltopánky iba pre menej pohyblivých (čo nechodia po stavenisku hore dole -sú len na svojom pracovisku)
- odolná špička proti nárazu (hlvne nie len kôli pádu predmetu ale aj kôli zakopnutiu)
- protišmyková podrážka
- kožené alebo s funkčné aby sa ti neprepotili nohy a hlavne topánky potom dlhšie vydržia,
buchač
08.04.14,14:45
Bratu , tak Ti poviem - respektíve opýtam sa .

Aké to boli kanady , z ktorého roku vzor ?
Boli to nové , alebo jazdenky od ruky kúpené ?

Kanady , čižmy alebo aj tenisky je potrebné rozchodiť , noha si musí zvyknúť .
Podotýkam , že do kanád sa nenosia nejaké tenké ponožky od číňana , ale bavlnená kvalita ...
Ja som naposledy mal super pľuzgiere z tenisek značky Nike ( nie v Číne vyrobené ) .

Kanady boli vytvorené práve pre tento účel . Pevné , vcelku pohodlné a nezvrtneš si len tak ľahko nohu .

Akékoľvek argumenty proti môjmu názoru neberiem , nevezmem , neakceptujem ...
Posúdiť môže iba ten , kto bol minimálne na vojenčine aspoň 2 roky - iní nemajú nárok .
buchač
08.04.14,14:52
Dak dajako ...hlavne ohľadom tých poltopánok ...
command
08.04.14,16:17
Presne tak je jedno ake budu topanky ak su nove tak po tyzdni budu otlaky tak či tak.
misoft
08.04.14,16:34
Pridám sa aj ja - na vojne som si vždy vyberal vyšľapané kanady - nikdy nie nové!
Martin1310
08.04.14,18:35
Neviem či to nebude akože reklama (http://www.porada.sk/reklama#__AUTOKW) ale ja mám najlepšie skúsenosti s obuvou sympatex. Normálne sú síce dosť drahé ale dajú sa zohnať aj lacnejšie, ak máš nejakého kamaráta vojaka.Je to vlastne ako kanady ale ovela pohodlnejšie, lepšie tvarované a vydržia dosť.
lapejko
08.04.14,19:40
predajne Wintex ponúkajú zopár značiek tzv. farmárok v žltej, hnedej aj čiernej farbe, podľa prostredia kde sa budú používať, posledných 15 rokov je to moja denná obuv, na dokončovacie práce v interiéri a počas letných horúčav používam polovičné, inak celé, predtým som používal Wintoperk za 40,00 € pár, posledné ale majú parádnu odpruženú podrážku, ktorá mi spôsobuje problémy, paradoxne teraz kupujem lacnejšie do 25,00 a sú bezpečné aj pohodlné, životnosť asi dva roky.
chandler
09.04.14,13:33
ked si rozmaznany tak si kup turisticke topanky :) su aj take co su certifikovane ako pracovna obuv. velmi pohodlne, akurat cena (http://www.porada.sk/cena#__AUTOKW) tak od 150e
peterch211
10.04.14,10:44
no na vojne som síce nebol, ale vojnu som mal doma celé detstvo - foter je "guma" :-D takže môj zdroj na kanady už tušíš... ani by mi nenapadlo zobrať fungľovky na stavbu, samozrejme, že sú vychodené, aj som v tom chodil aj do hôr - ale na stavbu je to iné cafe, tak preto...
buchač
10.04.14,10:48
Peter ...ja som bol nie jeden rok na vojne ...som totiž , ako vravíš , bývalá " guma " jak Tvoj foter ...

Takže preto vravím to , čo vravím ...
Kanady som nosil aj v robote , aj do lesa , aj pri stavbe som mal ...
Rudolf Kubík
10.04.14,11:03
Ja používam kožené turistické topánky z Exisportu. Potom fajn ceny majú v "žigo pracovné odevy". Kupujeme tam pre chlapov montérky. Topánky nie, ale majú ich tam, len tie sa bojím kupovať cez net.
Peggynka
11.04.14,06:39
peterch211
15.04.14,09:32
:-D no díky
papap
15.04.14,09:54
ja som si prednedávnom kupil tieto http://peronslovakia.sk/sk/katalog-tovaru/pracovna-obuv-31/pracovna-vodeodolna-obuv-3 chodi sa mi v nich dobre, celý deň, nemám vecer pocit, akoby som mal nohy vo zveráku, dokonca aj sa dá v miestnosti dýchať, keď sa vyzujem :) haha... cena bola zaujímavá, ja som spokojný, mne ich odporučil jeden známy.
pavol54
17.04.14,17:37
Nikdy som po nikom nenosil jazdené kanady ani na škole(právom pomocníka výk prap batérie) vyšľapal som si podľa seba ale v zime v lete na nohu tenké ponožky a nad ne tie klasické hrubé a to sa mi nohy nepotili tak ako v čínankách