Lucia Lafkova
09.04.14,09:29
Dobrý deň,
chcela by som si upresniť nejakú informáciu. Môjmu bratovi urobili ročné zúčtovanie dane (http://www.porada.sk/dane#__AUTOKW) za rok 2013, pritom keď podpisoval žiadosť mu v práci povedali na personálnom, že si môže uplatniť aj nezd.časť na manželku lebo neprekročila príjem mala 3 385,00 EUR.- v tejto sume nie je zahrnutá PN. Ale ona za rok 2013 poberala aj PN (http://www.porada.sk/pn#__AUTOKW) , prosím Vás berie sa to ako jej príjem ??? dakujem za info
Mila123
09.04.14,09:38
za rok 2013 ak mala príjem vyšší ako nčzd (http://www.porada.sk/nczd#__AUTOKW) a súčasne nebola na MD, či opatrovala, alebo je ZŤP, alebo v evidencii na UP ....
nemôže si uplatňovať manželku na odpočte....
musí si požiadať v práci o RZD a súčasne podať DDP, doplatiť daň
príjem je skoro všetko čo dostala vyplatené....
kuk do § 11 ZDP
evuš
09.04.14,09:39
ÁNO, PN (http://www.porada.sk/pn#__AUTOKW) sa v tomto prípade /ak si manžel uplatňuje NČNM/ berie tiež ako jej príjem !!!
veronikasad
09.04.14,09:45
Nielen nemocenské, ale aj náhrada príjmu vyplácaná zamestnávatelom je vlastným príjmom manželky. Na uplatnenie NČZD (http://www.porada.sk/nczd#__AUTOKW) na manželku samotná výška príjmu nestačí ...

Treba podať dodatočné DP typu Aa doplatiť daň, ktorá mu bola neoprávneným uplatnením NČZD (http://www.porada.sk/nczd#__AUTOKW) na manželku vrátená.
kn-alka
09.04.14,09:53
.... a manželka bola vedená na úrade práce, alebo je invalidná alebo čo? ... už sa sprísnili podmienky uplatnenia odpočtu
Lucia Lafkova
09.04.14,10:52
dakujem pekne za info prajem pekný deň