simon7
09.04.14,13:32
Poprosil by som o rady, námety a postrehy o stavbe na kľúč. Musím dávať firme peniaze vopred? Názory na stavebný dozor. Aká je vaša spokojnosť s prácou, ktorú spravia a tak isto aj reklamácie (http://www.porada.sk/reklamacie#__AUTOKW) ak by to trebalo riešiť. Díkes
Richard
09.04.14,11:38
zadávaj prosím ťa otázky samostatne, inak to bude guláš a platí že čím viac sa pýtaš tým menej odpovedí dostaneš....
chandler
09.04.14,13:35
peniaze vopred davat nemusis, zalezi od dohody. dozor je dobre ked mas. a spojnost zalezi od konkretnej firmy.
monk356
09.04.14,22:33
nechcem nikoho strasit ale s firmami na stavby na kluc je to niekedy o zivot kdesi som cital clanok co vsetko je k tomu potrebne a naco si mate davat pozor myslim ze projekt už mate hotovy??? a hned bude problem pretoze firmu mate mat dopresu este pred projektom ako poradcov a konzultantov
ipg
10.04.14,06:28
Stavba na kľúč - to je zložitý proces.Veľkú pozornosť treba venovať výberu realizačnej firmy, v spolupráci so stav.dozorom,ktorý ovláda nielen technickú ale aj legislatívnu stránku procesu,spracovať ZoD a ďalšie potrebné doklady. Čo sa týka platby vopred,záleží od dohodnutých podmienok,ale doporučujem iba za materiál,aj to v realizačných etapách. Ak niekto žiada polovicu ceny diela prípadne viac,treba mu ukázať dvere,vo väčšine prípadov sú to špekulanti a vyrábajú problémy.
fabo123
11.04.14,07:22
peniaze netreba davat vopred , ten kto chce peniaze vopred dnes je uz podozrivy , recenzie firmy si treba vyziadat a obvolat a ist sa porozpravat z ludmi ktorym firma stavala dom , to je najlepsie co mozes urobit , podstatna vec v zmluve. Treba sa dohodnut na OBJEKTOVEJ cene , t.j. cena ktora sa neda dodatkovat / okrem veci ktore si zadavatel navysi sam /čo je bezny postup neserioznych firiem. Aby bolo najlacnejsi do zmluvy nedaju kopu veci ktore sa potom dodatkuju a tak sa cena navysi. Kazda firma vie co je objektova cena. Stavebny denník povinnost a zaznamenavat veci. Ten kto chce setrit na stavebnom dozore je hazarder. Pokial je firma normalna nema s dozorom absolutne ziadny problem. Bezne financovanie na etapy. v SKRATKE . vIDIS CO JE SPRAVENE , ODKONTROLOVANE ZA TO PLATIS .
Peggynka
11.04.14,07:43
V tomto prípade je najdôležitejšia zmluva,na nej si daj záležať.
sigmundfreud
14.04.14,18:39
kvalitna zmluva o dielo - od nej sa bude odvijat vsetko! platby vopred v ziadnom pripade... je dobre rozkuskovat stavebny proces a preberat vykonane prace po castiach, tak aby si bol spokojny, mnohe veci sa daju tymto sposobom eliminovat v zaciatkoch....
lapejko
15.04.14,18:22
realizovali sme pár novostavieb aj rekonštrukcií, ak je to neznámy zákazník, robíme orientačný celkový rozpočet, presnejšie iba na najbližšiu etapu, lebo ja viem ako a za čo, zákazník je ale ten, ktorý najčastejšie navýši cenu dodatočnými výmyslami alebo nejasnou predstavou o vzhľade a priebehu stavby...zálohy sú legálne a potrebné v dnešnom systéme neplatičov, dohodnúť v zmluve, naša prax je zväčša taká, že po prvom týždni prác záloha, ktorá neprevyšuje zabudovanú hodnotu, vyúčtovania priebežne po dokončenej konkrétnej etape alebo raz mesačne, samozrejme denník, fotky aj dozor ak si ho investor môže dovoliť, obyčajne to býva napr. svokor...
Peggynka
15.04.14,18:29
Ale v podstate neberieš zálohu,keď neprevyšuje zabudovanú hodnotu,ale nechávaš si prácu vyplatiť po etapách.Riešením môže byť aj depozit,veď iste uznáš,že riziko je obojstranné.
lapejko
15.04.14,19:47
u opakovaných zákazníkov bežne berieme zálohu aj 50 %, ale na malých zakázkach, kde treba veľa rôzneho materiálu, takisto ak zabezpečujem tovar, ktorý treba hneď vyplatiť, snažím sa veľa neriskovať, lebo už pár neplatičov mám...
simon7
18.04.14,09:17
Najviac mám obavu, že to nebude kvalitné a stavebný dozor na to nedohliadne. Bratranec mal zlé skúsenosti a preto ja som teraz dosť opatrný čo sa toho týka.
monk356
22.04.14,20:16
treba si ujasnit podmienky do predu mate už nejake firmy vybrane skuste ich nakontaktovat a nech vam podaju nejake podmienky za akych su ochotní stavať a stavebný dozor najllepsie uplne cudzi nie z firmy lebo su taky co ponukaju aj stavebny dozore a preto aj niektore stavby tak vyzeraju nehovoriac o peniazoch...firmy si aj overte podla referencii
simon7
24.04.14,09:49
No už mám popravde jednu firmu vyhliadnutú, ktorú mi odporučil známi, ale chcel by som hľadať viac firiem tu v okolí Košíc. Tak ak by ste vedeli o niečom, nech si ich porovnám a prehodnotím.
papap
29.04.14,16:28
my sme kupili domcek v dedine,kde mam kopec známych, ktori robia v zahranicí, a dali si postavit hotovy dom. POdla mna to ma vyhody aj nevyhody, ale to tu teraz nebudem komentovat, posielam nejake linky http://www.hedostav.sk/ ale dobre reci koluju aj o http://www.drenstav.sk/profil-spolocnosti a dalsim známym stavala prešovska firma http://www.tvareko.sk/sk/stavebna-cinnost/projekty bol to takyto podobny domcek