Jana 55
04.04.06,09:45
Ahojte.Dokedy treba podať výkyz preddavkov za prvý štvrťrok?A ešte keď zrazím daň napr. 10-tého a zaplatila som ju až napr. 26 -tého tak je to dobré alebo už neskoro.Dokedy treba zrazenú daň zaplatiť?
alušik
04.04.06,07:50
Výkaz sa podáva do 30 dní po skončení kalendárneho štvrťroka. ;)
ormika
04.04.06,07:51
Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na dani z príjmov... za I.Q.2006 treba odovzdať alebo odoslať do 30.4.2006. Vždy je to do 30 dní po skončení kalendárneho štvrťroka. Daň treba na DÚ odviesť do 5 dní od vyplatenia miezd, ak mzdu vyplácaš napr. na dvakrát, tak sa počíta tá posledná druhá mzda.
alušik
04.04.06,07:59
K plateniu pri zrážkovej dani platí:



(11) Platiteľ dane122) je povinný zrazenú daň odviesť správcovi dane najneskôr do pätnásteho dňa každého mesiaca za predchádzajúci kalendárny mesiac. Túto skutočnosť je platiteľ dane122) súčasne povinný oznámiť správcovi dane, ak správca dane na žiadosť platiteľa dane neurčí inak. Zrážka dane sa vykonáva zo
ľoška
04.04.06,08:10
Preddavkovú daň zo závislej činnosti odvedie zamestnávateľ najneskôr do 5 dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru.
alušik
04.04.06,08:32
Áno, preddavkovú do 5 dní. K zrážkovej som napísala preto, že v tom prípade je to iné... Nie každý sa vyjadruje jasne. V otázke je napísané zrazenú daň a nie zrazené preddavky.;)
Bavi
04.04.06,21:24
Preddavkovú daň zo závislej činnosti odvedie zamestnávateľ najneskôr do 5 dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru.
Poraďte mi, kde to nájdem v zákone. Teda tých 5 dní. Ďakujem.
alušik
05.04.06,06:52
§ 35

(6) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvedie preddavky na daň znížené o úhrn daňového bonusu podľa odseku 5 najneskôr do piatich dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru, ak správca dane na žiadosť zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, neurčí inak.
Bavi
05.04.06,08:06
§ 35

(6) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvedie preddavky na daň znížené o úhrn daňového bonusu podľa odseku 5 najneskôr do piatich dní po dni výplaty, poukázania alebo pripísania zdaniteľnej mzdy zamestnancovi k dobru, ak správca dane na žiadosť zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, neurčí inak.
Ďakujem za info. Si veľmi zlatá.:)
bachorikova
05.04.06,09:15
Ahojte, prave som sa dozvedela na VsZP ze tento rok sa nemusi odovzdavat tlacivo Vykaz preddavkov na poistne na verejne zdravotne poistenie a ani Vypis z danoveho priznania. LEn teraz v aprili vraj vyjdu pokyny k rocnemu zuctovaniu preddavkov poistneho na ZP. JE to tak?
zubadielko
05.04.06,10:08
Ahojte všetci, mám otázku. Chcela by som sa spýtať či sa nejako menili tlačivá Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň ....... . nakoľko sa uplatňuje zrážková daň.
Ak sa nemenili kde zapíšem odvedenú zrážkovú daň? Vopred ďakujem za odpovede
Katarína STR
05.04.06,10:12
Ahojte, prave som sa dozvedela na VsZP ze tento rok sa nemusi odovzdavat tlacivo Vykaz preddavkov na poistne na verejne zdravotne poistenie a ani Vypis z danoveho priznania. LEn teraz v aprili vraj vyjdu pokyny k rocnemu zuctovaniu preddavkov poistneho na ZP. JE to tak?


Áno, je to tak.
Tento rok sa do zdravotnej poisťovne nedáva výpis z DP preto, lebo sa bude robiť ročné zúčtovanie preddavkov na zdravotné poistenie a bude sa podávať do 30.6.2006.
Z tohto RZ poistného sa bude vychádzať na platenie preddavkov na obdobie od 7/2006 - 6/2007.
Katarína STR
06.04.06,08:22
Ahojte všetci, mám otázku. Chcela by som sa spýtať či sa nejako menili tlačivá Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň ....... . nakoľko sa uplatňuje zrážková daň.
Ak sa nemenili kde zapíšem odvedenú zrážkovú daň? Vopred ďakujem za odpovede

Zrážková daň sa neuvádza v prehľadoch.
Na zrážkovú daň sa posiela oznámenie na DU.

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/zraz_dan.doc

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/ozn_43.doc
Katarína Horská
06.04.06,08:33
Čo mám spraviť, keď za január a február som odviedla daň ako preddavkovú ale ona mala byť zrážková.Ako to napraviť?
Katarína STR
06.04.06,08:36
Neboj, ja som urobila tak isto.
Ja osobne to už nechám tak.
Len keď budeš robiť 1/4 ročný prehľad, tak tam tú zrážkovú daň nedáš.
A samozrejme nezabudni poslať tie oznámenia na DU.
Podľa nich bude DU vedieť koľko mala byť zrážková daň a a koľko preddavková.
Ja to idem práve teraz napraviť.
Katarína STR
06.04.06,08:39
Preddavková daň by sa mala uhrádzať s ks 1144
a zrážková daň s ks 1744
Fidlo
06.04.06,08:43
Mne sa stalo presne to isté, volala som včera na DU a povedali mi, že treba písomne požiadať DU o preúčtovanie z preddavkovo zrazenej dane na zrážkovú daň čo najskôr, aby sa Vám tá zrážková daň neobjavila v štvrťročných prehľadoch. Horšie je, že mne sa u jedného podnikateľa stalo, že som to kompenzovala ešte aj s bonusom, keďže som to zrazila ako preddavkovú daň a to je ešte komplikovanejšie, treba podať ešte aj opravnú žiadosť o vypl. daň.bonusu za uvedené mesiace, hlásenie o zrážkovej dani spolu s tou žiadosťou o preúčtovanie.
Katarína STR
06.04.06,08:46
Ale veď sa aj zrážková daň a aj preddavková posiela na rovnaký účet nie ?
Len konštantný symbol by mal byť iný.
Tak keď pošlem oznámenie, hneď budú vedieť aká suma by mala byť ako zrážková, či nie ?
Arava
06.04.06,09:18
Mne sa stalo presne to isté, volala som včera na DU a povedali mi, že treba písomne požiadať DU o preúčtovanie z preddavkovo zrazenej dane na zrážkovú daň čo najskôr, aby sa Vám tá zrážková daň neobjavila v štvrťročných prehľadoch. Horšie je, že mne sa u jedného podnikateľa stalo, že som to kompenzovala ešte aj s bonusom, keďže som to zrazila ako preddavkovú daň a to je ešte komplikovanejšie, treba podať ešte aj opravnú žiadosť o vypl. daň.bonusu za uvedené mesiace, hlásenie o zrážkovej dani spolu s tou žiadosťou o preúčtovanie.
Nemohol by niekto, kto už má vypracovanú Žiadosť o preúčtovanie preddavkovo zrazenej dane na zrážkovú uľahčiť prácu všetkým ktorí túto žiadosť musia posielať na Daňový úrad.Vopred ďakujem.;)
evina
06.04.06,09:36
Nemohol by niekto, kto už má vypracovanú Žiadosť o preúčtovanie preddavkovo zrazenej dane na zrážkovú uľahčiť prácu všetkým ktorí túto žiadosť musia posielať na Daňový úrad.Vopred ďakujem.;)

Myslím, že ide o normálnu bežnú žiadosť typu:
Dňa XY sme poukázali omylom daň zrazenú v zmysle § 43 ods. 3 písm. j. zákona o Dani z príjmov 595/2003 v znení neskorších predpisov na účet DÚ s KS 1144.
Žiadame Vás o preúčtovanie sumy .........SK z preddavkovej dane KS 1144 na zrážkovú KS 1744. V prílohe prikladáme kópiu Oznámenia...
Katarína STR
06.04.06,10:44
Srdečná vďaka.