angelaanakonda
10.04.14,09:51
Dobrý deň, chcem sa opýtať ako mám zaúčtovať nemzdovú položku z rekapitulácie miezd?
tictac7
10.04.14,07:57
keby si tak upresnila o akú "nemzdovú položku" sa jedná, tak by sa aj odpoveď našla....
Dav
10.04.14,08:10
Na účet, na ktorý patrí - podľa charakteru položky. Náklad - 501 AE, čerpanie sociálneho fondu 47X, cestovné náhrady 512 AE,
Spresni zadanie, aká položka a aké účtovníctvo, typ organizácie- s.r.o, a.s., neziskovka, rozpočtová, čerpanie eurofondov, atď. Lebo najsprávnejšia odpoveď na Tvoje zadanie je : Zaúčtuj posediačky
tictac7
10.04.14,08:11
krásne - zaúčtuj posediačky :D :D :D Hneď mám veselší deň. Ďakujem
angelaanakonda
11.04.14,08:32
ide o to, že jednej zamestnankyni nebola uplatnená nezdaniteľná časť, tým pádom mala menšiu výplatu a mzdárka jej to v ďalšej výplate dala ako nemzdovú položku, tak čo s tým?
tictac7
11.04.14,08:36
angelaanakonda (Dnes 10:32) ide o to, že jednej zamestnankyni nebola uplatnená nezdaniteľná časť, tým pádom mala menšiu výplatu a mzdárka jej to v ďalšej výplate dala ako nemzdovú položku, tak čo s tým?
----------------------
absolútne neštandardný postup. O takejto možnosti "douplatnenia" NČZD nikde nenájdeš ani zmienku. ...to akože uplatnila v ďalšom mesiaci dvojnásobok NČZD? To sa nedá a nesmie! Výpočet tej výplaty je celý zle. Skús sem dať výplatnú pásku (stačia číselné údaje - ostatné zamaž)
angelaanakonda
11.04.14,08:47
neviem sa dostať k výplatnej páske, a teraz mi to tam visí :(
Tweety
11.04.14,08:56
angelaanakonda (Dnes 10:47) neviem sa dostať k výplatnej páske, a teraz mi to tam visí
Je potrebné opraviť mzdu v mesiaci, kde to bolo dobabrané, teda uplatnená tá nemzdová položka- NČZD. A mzdárka nech si vo voľnom čase prečíta ustanovenia Zákona o DzP.
Dav
11.04.14,09:18
Tak toto by ma ani vo sne nenapadlo, že je takýto problém.Pozdrav mzdárku, že chyby sa síce robia, lebo nikto nie je neomylný, ale jediný správny spôsob : opraviť chybnú mzdu v tom mesiaci, ktorého sa týkala, podať dodatočný prehľad na DÚ, a mzdu v ďalšom mesiaci tiež urobiť správne. To akým zázrakom chce dať do poriadku ročné zúčtovanie za rok 2014? Veď ju tá chyba dobehne . Keď dá do poriadku výpočet, zamestnankyni vysporiada vyplatenú hotovosť. Čo ako rozmýšľam, ale takúto položku nevieš ani zaúčtovať, jedine ak voči 342 - daň z príjmu FO. Ak to urobila tak, že vypočítala správnu výplatu za chybný mesiac a doplatila rozdiel v aktuálnej mzde.
veronikasad
11.04.14,09:53
Pýtaš sa na rok 2013 alebo 2014 ?