tatiana01
10.04.14,09:41
Dobrý den
chcem zacat podnikat a chcem sa opýtat ci tu nie je niekto kto robí s tortami z ovocia, ako je to s oznacovanim - etiketou (pretoze urcite budu nejake prísady ako nejaky gel na predlzenie trvanlivost, cokolada na skraslenie. ci tam treba vsetko popisat co je na surovinách alebo bude stacit len nazov suroviny.
Richard
10.04.14,07:50
Tatiana vitaj na Porade. Skús zmeniť názov otázky presne na to čo sa pýtaš, tu nájdeš vysvetlené prečo: http://www.porada.sk/t241041-poprosim-uprav-si-nazov-otazky-aby-vystihoval-jej-podstatu.html
Peggynka
10.04.14,11:32
korela
11.04.14,01:19
Ja ti odpíšem iba ako laik a zákazník.
Čudujem sa, že ešte dnes nie je povinné uvádzať zloženie zákuskov v cukrárňach a pod. podnikoch rovnako ako pri každej inej potravine v obchode. Intolerancií na potraviny iba pribúda.
Je nutné pridávať zložky na predĺženie trvanlivosti? A umelé tuky? O čo kvalitnejšie sú tieto produkty, keď sú vyrobené bez náhrad.
Ak by si vyrábala iba vysokokvalitné torty ako kedysi predchádzajúce generácie, tak si ľudia radi priplatia. Budeš mať dobrý pocit z dobre vykonanej práce, klientom neuberieš na zdraví, klienti ťa budú vynášať to nebies.
Radšej kvalita, ako kvantita.
Čo je dobré, rozchýri sa samo. Ktorá normálna gazdinká doma pri pečení použije farbivo, umelý tuk v dnešnej dobe? Ja by som to nevedela nikomu ponúknuť, nielen blízkym.
cacka
11.04.14,05:35
Presne ako píše korela...a skôr by som to robila na zákazku, takže žiadne predlžovače trvanlivosti by neboli treba....kvalitné cukrárky sú vždy dosť vyťažené....
Peggynka
11.04.14,05:41
Je to povinné,zvyčajne na cenovke to vidím:
Predpis č. 24/2014 Z. z.Vyhláška Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky o pekárskych výrobkoch, cukrárskych výrobkoch a cestovinách
§ 6
Označovanie cukrárskych výrobkov

(1) Nebalený cukrársky výrobok a cukrársky polotovar určené na predaj musia mať na dostupnom mieste uvedené zloženie.
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2014-24
cacka
11.04.14,05:57
Pokiaľ to chce predávať verejne, niekde v predajni, tak jasné, že to má svoje pravidlá. Ja som skôr myslela na to, že väčšina cukrárok pečie torty doma na objednávku a od takejto osoby asi ťažko budeš pýtať nejakú etiketu...
Peggynka
11.04.14,06:00
Zadávateľka chce podnikať s pečením,to nie je o susedskej službe,takže platí,čo som napísala-musí udávať zloženie.