nika.sum
10.04.14,09:58
Mam fakturu (Rechnung) z Rakuska za tovar, ktory bol privezeny priamo odberatelovi a okrem tejto faktury ine doklad o zaplateni klient nedostal. Jeden tento doklad som zaradila ako fakturu uz na konci 02/2014, islo mi to do KV (B1) s tym, ze som si myslela, ze to bolo uhradene z uctu kedze to bolo v posledny den mesiaca dodane. Teraz som zistila, ze to tak nie je. V hlavicke dokladu je Cash & Carry. Kam to zaradit do KV ked je to vlastne potvrdenie o zaplateni? Samozrejme IC DPH dodavatela tam je rakuske.

Klientku som poprosila, ze ked uz im nie su ochotni vystavit doklad o zaplateni, tak aspon na fakturu dat, ze to bolo uhradene v hotovosti. Bude to tak stacit? Stve ma, ze sa ta unia nie je schopna v tomto zjednotit. Faktury a doklady o uhrade by mali byt samozrejmostou, ci to je z CZ, MR, AT...
jajko50
10.04.14,09:24
No forma úhrady si myslím v tomto prípade nie je rozhodujúca. Faktúra z Rakúska ide do KV do časti /B1/ a vykoná sa samozdanenie. máte to dobre.
nika.sum
10.04.14,17:31
ja som len zostala v pomykove, ci to nie je vlastne ako pokladnicny doklad - namiesto ERP dokladu. Dufam, ze mi tam zacnu potvrdzovat, ze to je zaplatene v hotovosti.