plzim
04.04.06,10:48
Ahoj poraďáci - poradíte ?
Mám 50 - po 30 rokoch práce som nezamestnaná - neovládam 2 cudzie jazyky, perfektne prácu s PC, nemám 5 rokov prax samostat.účtov. ani VP - čiže na trhu práce absolútne nepoužiteľná.
Na UP mi "radia " založiť si živnosť - na účtovníctvo, ale...
Ovládam síce administratívu okolo toho,lenže účtovníctvo ani mzdy som
nikdy nespracovávala.
Lenže čas beží a ja sa musím rozhodnúť- poradí mi niekto ako začať - ale úplne od začiatku ?
/ozaj nepotrebuje niekto v TN občasnú výpomoc - samozrejme bezplatne, rada by som sa trochu zorientovala, kým sa rozhodnem/
veľká vďaka
plzim
maco55
07.04.06,14:27
ako si začala: daj si aj inzerát, prihlás sa na kurz účtovníctva, najlepšie kebyže poznáž živn, ktorý si sám robí učtovníctvo a pod...
Zita5
07.04.06,14:52
Ahoj poraďáci - poradíte ?
Mám 50 - po 30 rokoch práce som nezamestnaná - neovládam 2 cudzie jazyky, perfektne prácu s PC, nemám 5 rokov prax samostat.účtov. ani VP - čiže na trhu práce absolútne nepoužiteľná.
Na UP mi "radia " založiť si živnosť - na účtovníctvo, ale...
Ovládam síce administratívu okolo toho,lenže účtovníctvo ani mzdy som
nikdy nespracovávala.
Lenže čas beží a ja sa musím rozhodnúť- poradí mi niekto ako začať - ale úplne od začiatku ?
/ozaj nepotrebuje niekto v TN občasnú výpomoc - samozrejme bezplatne, rada by som sa trochu zorientovala, kým sa rozhodnem/
veľká vďaka
plzim

Takže jedna jediná rada . Hlavu hore , treba ísť na kurz účtovníctva , vybaviť si ŽL a s pomocou PORADY začneš účtovať .Nie je sa čoho báť , len prosím ŤA netreba sa považovať za nepoužiteľnú ....fuj aký škaredý výraz .....:) ;)
Pepa
07.04.06,14:53
Ahoj poraďáci - poradíte ?
Mám 50 - po 30 rokoch práce som nezamestnaná - neovládam 2 cudzie jazyky, perfektne prácu s PC, nemám 5 rokov prax samostat.účtov. ani VP - čiže na trhu práce absolútne nepoužiteľná - a toto si vyhoď z hlavy - s okamžitou platnosťou:) :)
Na UP mi "radia " založiť si živnosť - na účtovníctvo, ale...
Ovládam síce administratívu okolo toho,lenže účtovníctvo ani mzdy som
nikdy nespracovávala.
Lenže čas beží a ja sa musím rozhodnúť- poradí mi niekto ako začať - ale úplne od začiatku ?
/ozaj nepotrebuje niekto v TN občasnú výpomoc - samozrejme bezplatne, rada by som sa trochu zorientovala, kým sa rozhodnem/
veľká vďaka
plzim
Netreba sa báť, využi možnosť rekvalifikačného kurzu - úrady práce predsa robia /účtovníctvo/. Treba navštevovať túto stránku - listuj, čítaj, hľadaj, ak nevieš pýtaj sa. Je tu veľa ochotných ľudí, ktorí ti pomôžu. ALE ZAČAŤ MUSÍŠ TY. Dnes sú kvalitné programy /sú vymakané - samozrejme musíš ovládať zákony - ale aj kvalitný program ti pomôže - hlavne mzdový pri účtovníctve je to "kúsok" iné/. Toto som "natĺkala" do hlavy jednej mojej bývalej kolegyni a dnes v pohode robí účtovníctvo, mzdy ........ :)
Tweety
07.04.06,14:57
Netreba sa báť, využi možnosť rekvalifikačného kurzu - úrady práce predsa robia /účtovníctvo/. Treba navštevovať túto stránku - listuj, čítaj, hľadaj, ak nevieš pýtaj sa. Je tu veľa ochotných ľudí, ktorí ti pomôžu. ALE ZAČAŤ MUSÍŠ TY. Dnes sú kvalitné programy /sú vymakané - samozrejme musíš ovládať zákony - ale aj kvalitný program ti pomôže - hlavne mzdový pri účtovníctve je to "kúsok" iné/. Toto som "natĺkala" do hlavy jednej mojej bývalej kolegyni a dnes v pohode robí účtovníctvo, mzdy ........ :) Ja by som iba dodala, že naučiť sa dá všetko, len treba chcieť. Hovorím to z vlastnej skúsenosti a určite som nebola sama. Hlavu hore a nevzdávať sa.
ayya
07.04.06,15:42
...
ozaj nepotrebuje niekto v TN občasnú výpomoc - samozrejme bezplatne, rada by som sa trochu zorientovala, kým sa rozhodnem/
veľká vďaka
plzim
aj toto je super napad od teba! uz to naznacuje, ze sa nestratis!
mimochodom, uz davnejsie som nahovorila moju tetu, aby sa pustila do uctovnictva - dovtedy robila na osobnom oddeleni vo velkej firme (teda o uctovnictve toho moc nevedela) a mala tusim o 3 roky viac ako ty - a po case sa tak vypracovala, ze ma "strcila do vacku" v mnohych veciach :)
dadika
07.04.06,15:49
Ahoj poraďáci - poradíte ?
Na UP mi "radia " založiť si živnosť - na účtovníctvo, ale...


...a mohli Ti aj povedať, že aj oni poriadajú aj rekvalifikačné kurzy na účtovníctvo.
To využi a ak začneš podnikať, máš ešte nárok aj na dotáciu cca 40 000 neviem presne. Len sú tam presne stanovené podmienky. Choď v Tn na úrad práce na 3. poschodie, tam získaš viac info. Prečo nevyužiť túto možnosť získať niečo od štátu.
Tu nemám pri sebe kontakt, na tú pani, čo to vybavuje, ale ak chceš, tak Ti ho pošlem cez SS.
lenkak
07.04.06,18:24
Raz treba začať..., tak neváhaj.
ondrejvla
07.04.06,18:34
plzim len sa tomu nepoddávaj, aby ťa to netlačilo k zemi! Ak bude batoh, ktorý ťa pritláči ťažký, príď sem na tejto stránke ti ho pomôžeme uniesť, ale musíš ty sama chcieť! Život sa začína každý deň ráno, pozri sa do zrkadla, si ešte mladá baba, choď na ÚP tak ako ti radia, urob si kurz, určite sa v TN nájde niekto z tejto stránky čo ťa v začiatkoch potlačí správnym smerom. Len tie potvory SKEPSU a BEZNÁDEJ vyžeň od seba a nájdi si novú priateľku ODVAHU a opäť bude všetko v ružovom.
durisovad
07.04.06,20:52
Nie, ze by som chcela od uctovnictva odhovarat, ale myslim, ze je vela cinnosti, ktore ovladas dobre a tych by bolo treba sa chytit. Moja byvala kolegyna, tiez patdesiatnicka, prisla o zamestnanie, par mesiacov robila pokladnicku v TESCu a teraz postupila na funkciu zasobovacky (objednava tovar, zjednava zmluvy a tak pod.) Netreba sa bat, vsetko sa da zvladnut, ak clovek chce. Zaciatky byvaju tazsie, ale da sa to prekonat. Prajem vela chuti do roboty a stastia na dobreho zamestnavatela.