martinka
10.04.14,13:06
Mám niekoľko nejasnosti s prihlasovaním, odhlasovaním dohodára s nepravidelným príjmom. Vie mi niekto poradiť?
Jeden pán nám chodí vykonávať revíziu výťahu. Voláme ho 2x do roka, ale mal by chodiť 4x. Prišiel 04.04. urobil za 2 hodiny revíziu.
Prihlásila som ho do ZP 04.04. zároven som ho aj odhlasila k datumu 04.04.
Prihlásila som ho do SP ako Dohodára s nepravidelným príjmom a k 04.04. som ho aj odhlasila zo SP.
Vyplatila som ho 04.04. hned po vykonani práce.
Je potrebné urobit a odovzdat do SP ELDZ?
Do ZP v mesacnom vykaze za 04/14 vykážem, že odpracoval 1 den P 70€, VZ 70€
Do SP ho uvediem vo vykaze poistného a príspevkov??? Nezrážam mu a ani neodvádzam za neho nic?
Softwer mi vypocital odvody samozrejme okrem PvN a NP. Samozrejme mi potom aj vyrátal preddavok na dan zo sumy ponizenej o poistne. Je to správne?
veronikasad
10.04.14,11:13
Prečo myslíš že ide o dohodára s nepravidelným príjmom, keď si mu odmenu vyplatila po vykonaní revízie ?
Jana Motyčková
11.04.14,06:39
Nejde mi odoslať vyžiadanie upresnenia odpovedi, tak takto :
Dohoda je uzatvorená len na ten jeden deň, alebo je uzatvorená na dlhšie (celý rok, doba neurčitá)?
Keď je dohoda uzatvorená na ten jeden deň, považuje sa to za dohodu s nepravidelným príjmom a vykáže sa vo Výkaze poistného, zrazí a odvedie sa všetko okrem nemocenského poistenia a p.v nezamestannosti. Softvér to urobil správne, predpokladám, že zrazil aj ZP.
martinka
11.04.14,12:14
Pretože nie je viac u nás zamestnaný a neviem, či do konca roka príde zasa on vykonať revíziu výťahu. Pravidelný príjem myslím, že je vtedy, ak má príjem neustále, jedná o 1 výkon práce a nie je to súvislá práca. Dohodu som mala uzavretu iba na ten 1 výkon.
martinka
11.04.14,12:17
Iba na ten jeden den. I ked mozno ho budeme volať zasa - ak bude treba opraviť poruchu, alebo urobiť znova revíziu., znova by sme uzavreli novu dohodu. Avšak on môže aj odmietnut a situácia s takým dohodárom sa mi môže zopakovať. Chcem to mať uistené, že to robím správne.
Jana Motyčková
12.04.14,17:35
Doplnila som odpoveď.