Anežob
10.04.14,15:09
Mám nárok na kúpeľnú liečbu a neviem sa rozhodnúť ktoré kúpele si mám vybrať. Uvažujem o štyroch miestach :
Turčianske Teplice
Lúčky
Vyšné Ružbachy
Bojnice
Prosím pomôžte mi s výberom.
tictac7
10.04.14,13:29
...ja teda neviem, ale kúpele sa vyberajú podľa dg - a tieto sú fakt každé úplne, ale úplne iné.....
arizona
10.04.14,13:36
Ja by som si vybrala Luhacovice. Maju tam dobre oblatky .-)
Anežob
10.04.14,14:07
Samozrejme, že som si pozrela aké dg liečia uvedené kúpele. Vo všetkých štyroch je liečená moja dg - gynekologická - pooperačná
maped
10.04.14,14:38
Ja by som si vybrala Turčianske Teplice.
martuli
10.04.14,14:48
Jediné vhodné balneologické zloženie pre gynekologické diagnózy sú Lúčky /o tom je práve kúpeľná liečba/, ostatné ich samozrejme liečia tiež, ale zloženie je vhodnejšie pre pohybový aparát. Tak, neviem, hľadáš zábavu, alebo liečbu?
Anežob
10.04.14,15:33
Máš osobnú skúsenosť ? Ak áno, povedz prosím viac.
Anežob
10.04.14,15:41
Veď preto sa pýtam skúsených, aby som sa dostala do obrazu. Do kúpeľov nechodím čiže prehlad nemám zatiaľ žiadny. Iba som si našla na stránke zdravotnej poisťovne, ktoré kúpele liečia moju diagnózu a na základe toho som zadala otázku.
arizona
10.04.14,16:47
daj si jednotlive nazvy do vyhladavaca, uz je to tu casto popisane
DanielaSL
10.04.14,17:27
Ja som práve v Turčianskych a som maximálne spokojná. Bývam vo Veľkej Fatre, mám dobré procedúry. Turčianske sú malé a príjemné mestečko. Chvália aj Bojnice ale myslím že na tvoj problém sú najlepšie tie Lúčky.
Valcake
10.04.14,17:54
Bola som v Lúčkach a veľmi spokojná...práve v taký čas. Bývala som v hlavnej budove. Procedúry výborné, personál milý, strava výborná...ja môžem iba chváliť. Nič mi nechýbalo...hlavne aby si bola spokojná so spolubývajúcou, alebo bývať sama. Má to výhody aj nevýhody.....
buchač
10.04.14,17:57
martuli

Nechcem sa nikoho dotknúť , to božechráň , ani v najmenšom...

ALE tá Tvoja posledná veta je najpodstatnejšia a aj najsprávnejšia ...klinec po hlavičke trafený .

Lebo o to asi aj ide ...;)

Zvyšok radšej neriešim , bol by som nepríjemný ...
gimeno
11.04.14,16:44
Je to aj vec vkusu, ja súdim len na základe prostredia, takže relevantnosť môjho názoru nie je veľká, ale ja by som bral Bojnice alebo Ružbachy. Nad Lúčkami by som taktiež možno uvažoval. Turčianske sú takpovediac priamo v meste, kde nie je čo robiť/vidieť, žiadna príroda v bezprostrednej blízkosti, to by ma možno trochu odradilo.
DanielaSL
11.04.14,19:45
A čo sa dá robiť v Ruzbachoch? Turčianske sú vynovené, čisté a príjemné. Je tu krásny park, Aqua park a popri procedúrach ani nie je čas na iné aktivity.
gimeno
13.04.14,07:41
Ako píšem, je to vec vkusu, každému sedí niečo celkom iné. V Ružbachoch je v prvom rade pekná príroda v srdci hôr…
buchač
13.04.14,08:13
Máš jedno ...

Podstata každých kúpeľov je v procedúrach .
Ak sú tieto na úrovni - čiže majú ten pozitívny vplyv na liečebný proces , tak zvyšok by mal ísť bokom .

Druhá stránka pobytu je strava .
Tretia je v tom samotnom ubytovaní - spolubývajúcom . Jeden by kľudne spal aj na starej vaľande , len aby sa z tej druhej neozývali všeliaké pazvuky .

Vychádzky a podobné záležitosti sa dajú vždy poriešiť nejakým odvozom ...a ak sa dá dokopy nejaká partia , tak niet o čom diskutovať .
Nikity
02.12.14,19:25
Ja by som si asi vybrala tie Turčianske Teplice
Anežob
03.12.14,16:23
Ďakujem za odpoveď, ale ja som už po kúpelnej liečbe. Bola som v Lúčkach. Mala som sa veľmi dobre, môžem smelo povedať, že až nad moje očakávanie. Krásne prostredie, procedúr toľko, že posledný týždeň pobytu som už bola "prepracovaná", ubytko ok, strava kvalitná, spoločnosť tiež super. Kto má rád krásnu prírodu a pokojné prostredie, tak tieto kúpele odporúčam.
Turčianske Teplice ma tiež zaujali, uvažovala som o nich. Asi ich navštívim na skúšku na nejaký predĺžený víkend.
veronikasad
03.12.14,16:28
V ktorom liečebnom dome si bola ubytovaná ?
Anežob
03.12.14,16:38
Liptov, je po kompletnej rekonštrukcii, čiže všetko nové.
buchač
03.12.14,16:47
Áno, ja viem ...a ?
veronikasad
03.12.14,17:03
Mám vypísaný návrh, tiež uvažujem nad Lúčkami. Ako ďaleko je z Liptova do Choču, kde sa poskytujú procedúry ?
Anežob
03.12.14,18:12
Choč je hlavný liečebný dom a Liptov je s ním spojený spojovacou chodbou asi 150 až 200 metrov. Pavilón procedúr je na konci spojovacej chodby, čiže z Liptova chodbou na skok sú všetky procedúry včetne s bazénom. Na stravu sa chodí do Choča aj k lekárom.
Pozri si stránku kúpeľov : www.kupele-lucky.sk
Valcake
03.12.14,18:28
...neviem či ste si to už popísali, ale pre prípad..

Liptovské liečebné kúpele Lúčky
http://www.penzion-hotel.cz/sk/detail-ubytovani/lazenske-sanatorium/liptovske-liecebne-kupele-lucky-lucky/956.html
veronikasad
03.12.14,19:45
Ďakujem, stránku som pozerala, len som chcela aj názor niekoho, kto tam bol osobne.
Valcake
03.12.14,19:49
..nebudeš ľutovať...
..prajem príjemný pobyt, nech si vyberieš kdekoľvek..
charakter
14.04.15,04:57
Ja idem v najbližšom čase do Turčianskych Teplíc po úraze kolena. Čakám na upresnenie termínu nástupu. Idem prvýkrát a Turčianske Teplice som si vybral aj na základe relatívne dobrých ohlasov tu na porade, tak uvidím aká bude realita :-)
Anežob
14.04.15,11:09
Prajem príjemný pobyt, nech ti liečba pomôže a keď sa vrátiš, daj nám vedieť ako bolo.
charakter
16.04.15,05:15
Ďakujem, určite napíšem ...
charakter
17.04.15,07:07
Tak už je to jasné, práve dnes mi prišla pozvanka zo SLK Turčianske Teplice, nastupujem 22.07. na poukaz A a ubytovaný budem v liečebnom dome Veľká Fatra.
DanielaSL
07.05.15,20:10
Veľká Fatra je super, máš tam všetko pokope. Hneď by som išla. V dobrom závidím a prajem aby bolo fajn a hlavne po zdravotnej stránke sa zlepšilo. Ak môžem doporučiť...ak dostaneš u lekára nejaké masáže..a pôjdeš ku ženám kde dostaneš rozpis, pýtaj si na masáže Janka..to je úžasný masér.
charakter
12.05.15,09:10
Masáže s najväčšou pravdepodobnosťou mať nebudem, nakoľko som po úraze kolena. Ďakujem ale za info a verím, že mi to pomôže.