Chobot
04.04.06,11:39
Keďže nám už skončilo obdobie daňových priznaní a vidím, že stúpol záujem o domácich miláčkov, napadlo mi, že by sme si mohli spraviť taký malý prieskum o nich. Väčšina poraďákov sa chváli svojimi psíkmi, no sem tam do príspevkov zablúdi aj iný chlpáč či operenec.

Preto som zostavil anketu, kde sa každý môže dobrovoľne pochváliť svojim miláčikom. Aby sme si určili nejaké pravidlá, navrhujem, aby sme z ankety vylúčili hospodárske zvieratá (kravy, prasatá, sliepky,...). Koňa asi tiež nebude mať doma nikto, ale kto by si ho chcel uviesť ako miláčika, nech ho zaradí medzi ostatné. Rovnako by som vylúčil aj hmyz, aj keď ho mnohí z nás nechtiac doma chovajú (niektorí si ho dokonca, aj keď neradi, až príliš pripúšťajú k telu, napr. vši).

Predpokladám, že najviac hlasov dostanú psi, ale jeden nikdy nevie. Je možné označiť aj viac možností, takže ak máte doma viac druhov zvierat, uveďte všetky.

Ak uvediete iné zvieratko, možno by bolo zaujímavé uviesť v príspevku, čo je to za zviera.
Pepa
04.04.06,09:43
Keďže nám už skončilo obdobie daňových priznaní a vidím, že stúpol záujem o domácich miláčkov, napadlo mi, že by sme si mohli spraviť taký malý prieskum o nich. Väčšina poraďákov sa chváli svojimi psíkmi, no sem tam do príspevkov zablúdi aj iný chlpáč či operenec.

Preto som zostavil anketu, kde sa každý môže dobrovoľne pochváliť svojim miláčikom. Aby sme si určili nejaké pravidlá, navrhujem, aby sme z ankety vylúčili hospodárske zvieratá (kravy, prasatá, sliepky,...). Koňa asi tiež nebude mať doma nikto, ale kto by si ho chcel uviesť ako miláčika, nech ho zaradí medzi ostatné. Rovnako by som vylúčil aj hmyz, aj keď ho mnohí z nás nechtiac doma chovajú (niektorí si ho dokonca, aj keď neradi, až príliš pripúšťajú k telu, napr. vši).

Predpokladám, že najviac hlasov dostanú psi, ale jeden nikdy nevie. Neviem, či pôjde označiť viac možností, ak máte doma viac druhov zvierat, ale ak nie, tak kliknite na to, ktoré je najobľúbenejšie.


No počkáááááj zajac:D :D :D
Chobot
04.04.06,09:46
No počkáááááj zajac:D :D :D

Já som tušil, že sa ozveš....

Len neviem, ako budeš hlasovať....
Pepa
04.04.06,09:49
Já som tušil, že sa ozveš....

Len neviem, ako budeš hlasovať....
Ha,ha,ha - som stihla ešte ten pôvodný príspevok - myslel si hus, že :D:D:D:D
No, ftáka doma mám :D:D:D, ale nehlasujem za vtáka:D
Chobot
14.04.06,21:32
Vidím, že mnohí pridávate obrázky svojich miláčikov. Ak máte záujem, zahlasujte v tejto malej ankete a prípadne môžete pokračovať s pridávaním fotiek zvieratiek v tejto téme.
KEJKA
15.04.06,20:54
hlasovaa som o.i. aj iné zvieratko... takže upresňujem, že ide o korytnačku.
a psíkov máme dvoch.
Marianna01
18.04.06,14:39
Ja som tam dala iba našu cicu-Micu, ktorá je už opäť (boooože) kotná. Murko nám zmizol a korytnačku nám chová babka... Sovy a holuby sa asi nerátajú :D
Chobot
15.05.06,10:00
Aké meno pre kocúrika ?

Nášmu kocúrovi sme dali meno "Miňo".
Jara
15.05.06,10:32
Krásna to téma. Keďže som domotaná z práce, tak dnes už len recepty a ankety. Som vďačná. Miňo je užasný, ale tie chlpy... A aký je fotogenický.
bezradná
15.05.06,11:59
Máme jedného nájdenca z ulice - je to pes, podľa všetkého nemecký ovčiak, meno má LOBO, vek (podľa zverolekára) cca 1 rok
Krom toho 2 andulky - momentálne sa zotavujú z choroby zvanej postrek olejom(WD40). Prosím nenahlasujte nás na ochranu zvierat, nebolo to naschvál, to si len malý (synovec)myslel, že im to neublíži. :p
VladoaKatka
29.07.08,12:01
Celkom zaujímavá téma a tak zapadnutá prachom:mee:

Určite medzitým už vznikli iné ale sú bez ankety a tu sa mi páči práve to.
...máme dvoch nemeckých ovčiakov, akvarijné rybičky,
... syn - chovateľ má andulky, korely a zajace aj na mäso aj tých maličkých zakrpatených baranov, no celý zverinec.
Občas sa k nám od susedov zatúla sliepka, psy sú v vstrehu, vlani si pochutili na ich kačke:D a aby toho nebolo málo, tak náš DAX z každého venčenia sa vráti s ježkom v papuli.
jozka56
29.07.08,12:25
Pekná téma. Ja mám na bytovke 4-ročného maltezáka Miňka. S dcérou na chate žije pes Silvo-vysoký fúzač, mačka Líza a domáce morča Uško. Na stromoch vtáctvo, občas veverička, hadíky.
Martin Mocko
29.07.08,12:59
Teeeda. Ani som nevedel, že medzi poraďákmi je toľko "drobnochovateľov" :D tak sa taktiež priznám. Mám fenku menom Ceva plemena, ktoré na slovensku málokto pozná. (Anglický Pointer) a už od malička sa hráva s mojou dcérkou...pritom Ceva má o dobrých 20kg viac, ako dcéra. A povedal by som, že ľudia, ktorý izolujú deti od zvierat kôli výhovorkám o chorobách, baktériách a podobné hlúposti - svojim deťom nevedomky ubližujú, pretože imunitu si treba budovať od útleho malička...
VladoaKatka
29.07.08,15:42
A povedal by som, že ľudia, ktorý izolujú deti od zvierat kôli výhovorkám o chorobách, baktériách a podobné hlúposti - svojim deťom nevedomky ubližujú, pretože imunitu si treba budovať od útleho malička...

Práve sme túto tému rozoberali doteraz na záhrade, lebo naša Andrejka si sadá na našich psov, ako na koníka. Jeden to neznesie ale druhý stojí aj pol hodinu a drží "ako hluchý dvere". Strká im ruky do úst, pozbiera im granule do misky, a keď ona plače, tak obidvaja jej pridu pooblizovať slzy - a už je po plači.
Každý večer chodí pre ďatelinu, krmí s otcom aj zajačikov a nezabudne pripomenúť, že "ocko aj chlapcom" (samcom) treba dať.
Bude mať 3 roky o mesiac a doteraz nebola ani raz chorá, zatiaľ nebrala žiadne lieky.
Martin Mocko
29.07.08,17:20
Práve sme túto tému rozoberali doteraz na záhrade, lebo naša Andrejka si sadá na našich psov, ako na koníka. Jeden to neznesie ale druhý stojí aj pol hodinu a drží "ako hluchý dvere". Strká im ruky do úst, pozbiera im granule do misky, a keď ona plače, tak obidvaja jej pridu pooblizovať slzy - a už je po plači.
Každý večer chodí pre ďatelinu, krmí s otcom aj zajačikov a nezabudne pripomenúť, že "ocko aj chlapcom" (samcom) treba dať.
Bude mať 3 roky o mesiac a doteraz nebola ani raz chorá, zatiaľ nebrala žiadne lieky.

Ja som tiež žil so zvieratami od malička a tiež nemám problém s imunitou (klop..klop). Takže tak isto vychovávam i malú. Ona sa s našou fenou normálne oblizuje, kúšu sa navzájom (samozrejme v rámci zábavy) a taktiež doteraz nemala problém so zdravím (zatiaľ má však iba rok..uvidíme ako to bude naďalej). Ale musím povedať, že pes je pre ňu naozaj asi najobľúbenejšie zvieratko. Keď ich sem-tam vidí jedna moja známa (človek posadnutý čistotou a zvieratá vôbec nemôžu k jej deťom) - tak sa až za hlavu chytá. Podľa mňa to je naozaj výrazný príspevok k posilneniu imunity. Môj známy pracuje ako lekár v nemocnici a raz mi rozprával jeden príbeh.
Poznal jedného pána, ktorý žil v dvojizbovom dome. V jednej izbe on..v druhej bývala jeho krava. Dožil sa veku cez 80 rokov...a neumýval sa asi nikdy. Raz ho zobrali do nemocnice, lebo si zlomil nohu. Tam ho sestričky umyli a do týždňa dostal zápal pľúc a zomrel. Proste umyli z neho jeho imunitný systém...
janomila
29.07.08,19:27
Ja som tiež z kategórie zvieratkomilov a doma mám taký menší zverinec. Mojich dvoch hlodavých osmáčikov degu- Dorka a Miška, škrečka Emilka. kanárikov Miška a Mišku, papagája Sofiu a momentávlne sa snažím vypiplať najdúcha- malého drozda( myslela som, že to bude škorec, ale chyba lávky).Moje deti žijú so zvieratkami od narodenia a takisto nemáme žiadne vážne zdravotné problémy, žiadne alergie (jedine ak tak na blbosť), proste sme šťastná svorka(alebo kŕdeľ,kolónia, stádo, mišmaš). Neviem si predstaviť život bez zvieratiek. Tie nemé tvory milujem a deti sa snažím viesť takisto k takémuto vzťahu ku zvieratám. Myslím, že nás ľudí robia zvieratká lepšími a ľudskejšími. Učia nás mať rád aj niekoho iného, ako seba samého, a to už od útleho detstva. Preto vravím, nech žijú všetcia zvieratkomili.
Ajuška
29.07.08,20:07
..."geneticky" som asi nastavená starať sa o všetko, čo sa na mňa usmeje...:D... začínalo to nosením zatúlaných mačiatok v detstve... domov, kde sa pre každého našlo miesto...:rolleyes:... bilanciu zvieratiek (bohužial aj tých na zjedenie) tu radšej neurobím... iba sa priznám, že to na mne každý vycíti... "detto"... posledný "havino" z útulku - Borka - toho hrubšieho zrna - túlime sa k sebe, kedy sa len daa... bez opýtania mi nedávno pribudol doma naaadherný jazvečík /dvojmesačný/ má tak nádherný kukuč že nedokážem poslať do kelu ani toho, čo ho na dvor priniesol... a mačky??? Premnožili sa mi "murkovia" bez toho kúštika čo ich robí kocúrikom...:rolleyes:... a synov nezbedník yorkshir ich v nedelu z terasy nemilosrdne rozoprášil do okolia a ja som tŕpla kam sa moje mačiatka podeli... pár nocí som prebdela, kým sa mi "murko" neohlásil = zmapoval bezpečie prostredia... dnes sa vytešujem, že mi mačiatka priviedol k raňajkám... síce ich budem musieť podarovať do starostlivých rúk, ale som výsostne spokojná že u mňa hľahajú oporu... zatiaľ...:rolleyes:...
mirpo
30.07.08,05:43
Pripájam sa k milovníkom zvieratiek... neviem bez nich žiť.:D
Doma máme dve amer. kokeršpanielky - Nelku a Angie; cicúšika Nickyho a rybičky. Moje havinky na mňa pôsobia veľmi ukľudňujúco /pokiaľ niečo neroztrhajú:D/, zabúdam pri nich na stres... sú ako antidepresíva :D:D:D
nelly1810
30.07.08,11:32
dobrý deň všetkým.ja mám doma také milé čudo z útulku zo začiatku bola brutal bojazlivá ale čistotná,ak mi dokáže niekto poradiť momentálne sa mení celá a nechápem prečo,nebojí sa už tak ako predtým ale začala mi špinit po byte ne nejak veľa ale špiní ale len semtam ,pripadá mi to jak keby to robila naschvál,aj keď jej dám po zadku tak zapiští jak šalená a predtým ani necukla ale podotýkam že na začiatku jak prišla z útulku pri zvíšený hlasu alebo zatlieskaní sa popišávala teraz pomenej.na hlas a tlieskanie si dávame pozor ale učím ju na hluk-ktorého sa bojí.má 8 mes.
Chobot
30.07.08,13:03
dobrý deň všetkým.ja mám doma také milé čudo z útulku zo začiatku bola brutal bojazlivá ale čistotná,ak mi dokáže niekto poradiť momentálne sa mení celá a nechápem prečo,nebojí sa už tak ako predtým ale začala mi špinit po byte ne nejak veľa ale špiní ale len semtam ,pripadá mi to jak keby to robila naschvál,aj keď jej dám po zadku tak zapiští jak šalená a predtým ani necukla ale podotýkam že na začiatku jak prišla z útulku pri zvíšený hlasu alebo zatlieskaní sa popišávala teraz pomenej.na hlas a tlieskanie si dávame pozor ale učím ju na hluk-ktorého sa bojí.má 8 mes.

Ale nenapísala si, čo to máš!!! Či mačku, psa, fretku či lochnesskú príšeru...:eek::confused::confused::D
hanelie
30.07.08,13:30
Ale nenapísala si, čo to máš!!! Či mačku, psa, fretku či lochnesskú príšeru
tibi, predsa psíka:)
mel
30.07.08,15:57
Pridávam sa aj ja ..môj miláčik..je DODO,krásny psík.. Kúpila som ho síce mojej dcérke,ale ...stačila chvílka a získal si ma.
janomila
31.07.08,17:59
Milí zvieratkomili, potrebovala by som nutne zohnať kontakt na niekoho, kto chová osmákov degu. Moja mama mala dve samičky - Mišku a Betku. Mišička nám dnes umrela (dostala ju nejaká hnusoba) a my máme smútok. Tieto zvieratká by nemali byť sami a tak musíme Betuške (a aj mamine) nutne zohnať nejakú novú samičku. Bola by som rada, keby to bol chovateľ odniekiaľ z okolia Nového Mesta alebo Trenčína. Prosím, poraďte.:mee::mee::mee:
Rozalka
31.07.08,18:18
Nášmu kocúrovi sme dali meno "Miňo".

Toto je britský modrý?
No to by hádam zaslúžil iné meno, nie?

Moja svokra chová britské mačky, jeden čas ich mala naraz (v jednoizbovom byte!!!) 17.
Ja mám len rybičky, ale dá sa pri nich nádherne relaxovať.
A máme aj kopec plyšových macíkov, ale to je mimotemy
Chobot
31.07.08,21:14
Toto je britský modrý?
No to by hádam zaslúžil iné meno, nie?

Moja svokra chová britské mačky, jeden čas ich mala naraz (v jednoizbovom byte!!!) 17.
Ja mám len rybičky, ale dá sa pri nich nádherne relaxovať.
A máme aj kopec plyšových macíkov, ale to je mimotemy

Nie je to brit, je to miešanec kartúzáka. Matka bola Kartúzska a otec čierny dvorný kocúr.
Barbara
01.08.08,03:10
no pridám sa aj ja . my máme psíka pudla. má už 2 roky a moja dušička ešte nemala kočku:mee: je veľmi živý, až moc. a moc aj papuluje:D keď nie je tak ako by chcel on.
počúva na všetky mená sveta, napr. macuš, manu, béla, pista, kuta..... vie ,že je to ON:D
Viera Klimentová
01.08.08,04:49
Mám doma trojročného Samka. Dostala som ho ako náhradu za Murka, ktorý nám "odišiel " po 12-tich rokoch. Pricestoval z Bratislavy do Banskej Bystrice sám - autobusom, preto dostal meno Samko. Pred mesiacom mi pribudol malý Kuko (ufúľaný, hladný a hlavne asi vyhodený, alebo odvrhnutý) sirôtka zo sídliska. Bol vyplašený, vstrašený a vypliešťal tie svoje majé očká ako KUKO. Už sme absolvovali veterinára a máme za sebou všetky očkovania. Problém je naučiť ho chodiť na vlastný záchodík. V sobotu a v nedeľu ani nie, ale horšie to je cez týždeň, keď chodím do práce. Tie zvieratá sú ako malé deti - napapať, vycikať a búvať, no a samozrejme hrať sa. Pohľad na ne je pre mňa po celodennom zhone fascinujúci.
Pokúšam sa priložiť fotografie a ani na desiaty krát to nejde.
bobino38
04.08.08,04:46
no pridám sa aj ja . my máme psíka pudla. má už 2 roky a moja dušička ešte nemala kočku:mee: je veľmi živý, až moc. a moc aj papuluje:D keď nie je tak ako by chcel on.
počúva na všetky mená sveta, napr. macuš, manu, béla, pista, kuta..... vie ,že je to ON:D
Má pekné hnedé vlasy:-))
Viera Klimentová
19.08.08,10:12
Zdá sa, že sa mi podarilo priložiť foto.
alaya1
22.08.08,05:48
Dobry den. Kupili sme v nedelu dcerke 12 rocnej po dlhom proseni a modlikani psika- bischonika. je nadherny, ako z rozpravky, ma 11 tyzdnov. Este sme zvieratko nemali, tak mame pramalo skusenosti. Psika pravidelne vodime na prechadzky, aby si vykonal co treba, velmi malokrat to urobil v byte.Na noviny ho nevieme dostat.
Problem je len v tom, ze nam nechce lezat v pelechu, ani nikde, kde mu pripravime spanie. V noci chodi po izbe, vyskakuje na dceru pri posteli, dnes ho manzel o pol tretej rano vzal von, no ani to nepomohlo. Neviete nam poradit, ako postupovat? Mozno je nejaky figel na to, aby oddychoval na mieste pre neho urcenom. Citam rozne stranky na nete, nic nenachadzam a literatury o bischonikoch vobec niet. Budem vdacna zza kazdu aj inu radu o bischonikoch a steniatkach vobec.dakujem.
LenkaBr
17.06.09,09:33
Dobry den. Kupili sme v nedelu dcerke 12 rocnej po dlhom proseni a modlikani psika- bischonika. je nadherny, ako z rozpravky, ma 11 tyzdnov. Este sme zvieratko nemali, tak mame pramalo skusenosti. Psika pravidelne vodime na prechadzky, aby si vykonal co treba, velmi malokrat to urobil v byte. Na noviny ho nevieme dostat. Trpezlivosť a pohotovosť v "tej" chvíli, prinesie úspech. šteniatko dá dostatočne najavo, že musí vykonať potrebu - nekľud, otáčanie sa, vyhľadávanie vhodného miesta.


Problem je len v tom, ze nam nechce lezat v pelechu, ani nikde, kde mu pripravime spanie.
Kde ste mu ten peliešok na spanie pripravili? Je v blízkosti dcéry, alebo vás, kde sa väčšinou zdržiavate? Nevyčlenili ste ho zo svojej “svorky”? Šteniatko ste brali od chovateľa - od súrodencov a sučky? Alebo (keďže píšeš, že má 11 týždňov) bolo už u nejakého iného majiteľa? Šteniatko je v útlom veku naviazané na blízkosť rodiny (v tomto prípade tvojej ľudskej). Ked je psík 8 hodín doma sám, netreba sa diviť, že vašu prítomnosť bude za tých ostávajúcich pár hodín vyhľadávať.
V noci chodi po izbe, vyskakuje na dceru pri posteli, dnes ho manzel o pol tretej rano vzal von (čo s ním vonku robil?), no ani to nepomohlo. Neviete nam poradit, ako postupovat? Opäť sa budem opakovať - vyhľadáva vašu spoločnosť, blízkosť, živočíšne teplo - a to aj v noci... Veľmi dobrou metódou, ako zvládnuť závislosť šteniatka na kontakte aj v noci, a nebrať ho pritom do postele, je ustlať si na zemi v blízkosti jeho peliešku. Aj keď to znie sparťansky, oplatí sa to, psík si rýchlejšie zvykne a nebude prejavovať záujem liezť do postele. Ak sa už na pár týždňov, či mesiacov nehodláte presťahovať na spánok na zem, môže pomocť aj peliešok blízko postele, a to, že počas spánku položíte na šteniatko len ruku zvesenú z postele, alebo poskytnete štenku sveter, či iný kus oblečenia, ktorý má váš pach a okrem toho, šteniatko aj ohrieva (akoby sa túlilo k ostatným súrodencom.)
Mozno je nejaky figel na to, aby oddychoval na mieste pre neho urcenom. S bežným denným oddychom je to už trošku ťažšie - ak je štenko doma samé po celý deň, kým ste v práci alebo v škole, má kopec energie a tú treba vybiť práve vo vašej prítomnosti - najlepšie aktívne - hrou, výchovou, socializáciou v rôznych prostrediach a hlavne hrou so psíkmi jeho veľkosti (a veku), avšak do budúcnosti myslite tiež na to, že máte psa a nie mobil na krku a v prípade stretnutia s väčšími psami, je normálny a prirodzený blízky kontakt s vlastným živočíšnym druhom a nie zdvíhanie psíka na ruky (takto v ňom vypestujete hlavne averziu voči iným pohybujúcim sa psom a vychováte z neho neurotika). To poskytne šteniatku dostatok pohybu aj psychickej záťaže, takže po príchode domov bude aj ono vyhľadávať odpočinok na nerušenom mieste (ktoré si môže samo nájsť, alebo ho môžete navigovať práve na jeho miesto a trvať na tom, aby tam ostalo). Pozor, od šteniatka nemôžete vyžadovať výkony dospelého psa (je to ako keby ste od škôlkára vyžadovali maturitu). Každý, hoc len malý pokrok si zaslúži odmenu a pochvalu. S tým oddychom to bude ľahšie, ked bude psík naozaj unavený a bude rád, “že už má konečne pokoj”.
Citam rozne stranky na nete, nic nenachadzam a literatury o bischonikoch vobec niet. Budem vdacna zza kazdu aj inu radu o bischonikoch a steniatkach vobec.
Odporúčam viacero kníh, ktoré sa zaoberajú etológiou, výchovou a výcvikom - neexistujú príručky, ktoré by vám nariaďovali, ako psa zaručene vychováte, ale je dostupná široká paleta názorov a štúdií, ktoré vás navedú na tú správnu cestu - podľa povahy, temperamentu, fyzických a psychických dispozícií psíka a záujmov celej rodiny. Základ je vedieť psa “prečítať”, rozumieť, prečo sa správa tak, ako sa správa v situáciách, ktoré nastanú. Bude vás stáť mnoho trpezlivosti prekladanť psiu reč do tej ľudskej a vnímania prirodzeného správania vášho - na niekoľko rokov - “iného” člena rodiny.
V súčasnosti beží na stanici Spektrum aj veľmi poučný a výchovný seriál, v ktorom britská cvičiteľka Victoria Stillwel napráva skazených psov a hlavne učí majiteľov nenásilnými metódami (my Slováci sme pri výcviku psov, či výchove detí viac rázni) zvládnuť nežiadúce psie správanie. Oplatí sa pozrieť. Názor si každý urobí sám, čo - to pochytí, vyskúša, snáď bude praktizovať naďalej. Nie každý pes je rovnako inteligentný šampión, ako aj nie každý človek je Alfred Nobel.

Prajem veľa šťastia, aby ste sa stali plnohodnotnými a hrdými psíčkarmi. Medzi psíčkarmi koluje motto: niet krajšieho pohľadu ako na vychovaného a vycvičeného psa. Takýto pes zaujme aj nepsíčkarov a dostane sa vám pochvaly aj od ľudí, od ktorých by ste to vôbec nečakali.
Bionda
17.06.09,10:17
Nášmu kocúrovi sme dali meno "Miňo".

Miňo je krásny, aj ja by som takú mačku- radšej ako kocúra chcela- myslím farbu, alebo potom úplne čiernu. Naša krásavica hrdzavá- umrela a volala sa Mačák :D hoci bola mačička. Nemala za 4r. ani raz mačiatka. Takže nemám teraz žiadnu mačku :mee:, musím čosi poriešiť. Taká bola poslušná na meno prišla. .......zostali len krásne spomienky ako ideme ja, dvaja psy a mačka na prechádzku ........
Chobot
17.06.09,11:54
Miňo je krásny, aj ja by som takú mačku- radšej ako kocúra chcela- myslím farbu, alebo potom úplne čiernu. Naša krásavica hrdzavá- umrela a volala sa Mačák :D hoci bola mačička. Nemala za 4r. ani raz mačiatka. Takže nemám teraz žiadnu mačku :mee:, musím čosi poriešiť. Taká bola poslušná na meno prišla. .......zostali len krásne spomienky ako ideme ja, dvaja psy a mačka na prechádzku ........


Chceš mačku? Moji rodičia majú teraz malé mačiatka a medzi nimi sú aj 2 malé mačiatka rovnakej farby ako náš kocúr (šedé) - jeden je kocúrik a jedna je mačka. Teraz sa im len otvorili oči, ale sú hravé a prítulné, sú zvyknuté na ľudí. Ak máš záujem, môžem sa spýtať, či sú ešte voľné.
Bionda
17.06.09,12:48
čoby nie, chcela by som- potrebujem malé mačiatko - mačku, aby si zvyklo na naše "príšery" :D ako to bolo s Mačáčikom. Ak by to bolo aktuálne , daj vedieť cez ss - najlepšie kde by bolo možné ich odobrať ( aby zas neboli veľmi ďaleko odo mňa)
Toto je najlepšia doba pre malé zvieratká- neskôr žijúce aj vonku ( u nás v noci s Biondom v dome :D), lebo do zimy ešte podrastú a zmocnejú.
Ď. Andy
bulnova
17.06.09,14:13
Máme doma Micku (čierno-biela) a Truhlíka (ryšavý). Majú chutného čierneho kocúrika (kľudná povaha) a bielo-sivo-ryšavú rozkošnú Mimi (ihravá). Majú 5 týždňov a už samé papajú. Ak by niekto mal záujem, aj doveziem.
pasuliatko
17.06.09,20:41
ja som hlasovala za psíka Maxíka a aj vtáčika. máme starého papagája :) volá sa Ferdinko :D podľa Ferda Mravca:D:D
ludmilla
17.06.09,21:13
... a naše 6 - mesačné šteniatko :) Čierno - biela je Syndi a to je uz stará mama, no korytnačky Žofia a Ferenc
jozka56
17.06.09,21:19
... a naše 6 - mesačné šteniatko :)
Aký drobček;)j:---
AlenockaS
18.06.09,08:55
... a naše 6 - mesačné šteniatko :) Čierno - biela je Syndi a to je uz stará mama, no korytnačky Žofia a Ferenc

Ahoj Ludmilka, prečo sa všetky korytnačky volajú Žofky ? ;)
Mimochodom, aj ja mám už doma svoje 6 mesačné "šteniatko" čierneho rusa :-)
sondaw
18.06.09,09:20
Zdravím a přidávám se, i když jsem psala před chvílí na téma Brazilská fila.
Vystřídala se u nás spousta psů, chovnou stanici mám nabrazilské fily a leonbergery, měli jsme rybičky, andulku Ferdíka. Přidám i já několik obrázků mých nej pesanů
Simonab
18.06.09,11:04
Ahoj Ludmilka, prečo sa všetky korytnačky volajú Žofky ? ;)
Mimochodom, aj ja mám už doma svoje 6 mesačné "šteniatko" čierneho rusa :-)

No musím oponovať, nie len korytnačky majú meno Žofka. :---Ja som mala čínske prasiatko a tiež sa volalo Žofka. :D Krásna čierna brucho až po zem. :D
pasuliatko
18.06.09,11:24
nemáte tu niekto Írskeho vlkodava? :)
ludmilla
18.06.09,11:55
Ahoj Ludmilka, prečo sa všetky korytnačky volajú Žofky ? ;)
Mimochodom, aj ja mám už doma svoje 6 mesačné "šteniatko" čierneho rusa :-)

A ľahšiu otázku nemáš Alenka???:rolleyes::rolleyes::rolleyes: Moja dcéra ma pred 9 - timi rokmi zavolala do detskej izby a tam ma už len zoznámila s tou Žofkou a Ferencom. Keďže dcéra je už dospelá a doma sa už nezdržiava tak často zdedil korytnačky náš najmladší syn a po ňom ich zrejme zdedíme s manželom ak sa tie korytnačky alebo my toho dožijeme.:):)
Chobot
18.06.09,13:13
čoby nie, chcela by som- potrebujem malé mačiatko - mačku, aby si zvyklo na naše "príšery" :D ako to bolo s Mačáčikom. Ak by to bolo aktuálne , daj vedieť cez ss - najlepšie kde by bolo možné ich odobrať ( aby zas neboli veľmi ďaleko odo mňa)
Toto je najlepšia doba pre malé zvieratká- neskôr žijúce aj vonku ( u nás v noci s Biondom v dome :D), lebo do zimy ešte podrastú a zmocnejú.
Ď. Andy

Takže mačiatka sú ešte voľné. Ak teda chceš, zarezervujem ti tú šedú mačku, len ešte treba počkať týždeň - dva, ešte sú závislé na matke, samé ešte nejedia. Cez víkend zistím presne, kedy ich možno odstaviť. Pripájam trochu nepodarené obrázky, ale hádam ich bude vidno dobre.

Mačky sú z BA - časť Pod. Biskupice.