monicka1313
10.04.14,15:12
Zdravím,som tu nová-neviem presne ako to tu chodí, ale rada by som dostala správnu a aktuálnu odpoved/raduhladom práce v Rakúsku a prihlásení-odhlásení sa k pobytu v AT (dočasný al. trvalý)
Čiže začalo všetko takto: dala som si inzerát,že chcem pracovat ako aupair v Rakusku vo Viedni byvam v BA (no tak chcem vyuzit vzdialenost týchto miest a naucit sa nemcinu a potom si najst normálne zamestnanie). Domáci ma prihlásili (teda asi), mam tlačivko Anmeldung a Aupair Vertrag+ma poistili a hradia za mna základné zdravotné odvody a ja by som rada teraz vedela ci je potrebné ist s tlačivom Anmeldung neskor na nejaký úrad (ak hej do kolkých dní) ??? (s domacimi je tazka komunikacia v anglictine a este sú to velmi vytažení ludia)
A este sa chcem opýtať ako sa dá odhlásiť z takéhoto prechodného pobytu v AT???

Dakujem
arizona
10.04.14,13:30
BOZE !!!! Si robis srandu,alebo sa nudis??? Kolko tem este zalozis?

Este z jednej temy vyskoci na mna to tvoje " Zdravím,som tu nová-neviem presne ako to tu chodí, ale rada by som dostala správnu a aktuálnu odpoved/raduhladom práce v Rakúsku a...

" a som zrela na infarkt... :eek::confused::mad:
Taku paseku tu uz dlho nikto nenarobil ,ako sa podarilo dnes tebe :-(
denis_m6
10.04.14,13:31
platia za teba aj GKK? lebo co viem, rakusania ta neprihlasia, kym nedonesies formular, ze uz niekde poistena v ramci EU si. Ak toto vsetko spravili, je najlepsie sa poodhlasovat zo vsetkych organizacii kde ta nahlasili novi zamestnavatelia. K pobytu treba upresnit ci tam byvas vobec, lebo ak dochadzas z BA, neviem ci musis mat pobyt v AT? Dochadzas denne, tyzdenne... ?
monicka1313
10.04.14,17:02
ospravedlnujem sa da sa to nejako vymazat:-(
monicka1313
10.04.14,17:16
co je to GKK? a dochádzam kazdy pondelok a potom idem na víkend domov, a mam len tie papiere co som pisala cize Anmeldung, Aupair Vertrag a este predsa len jeden papier Antrag auf Abschluss eines Betrittsvertrags uzavretu s Alliancom, staci mat toto? Ktorých nových zamestnávatelov myslís/te rakusku rodinu u ktorej som aupair alebo?
monicka1313
12.04.14,05:45
?
monicka1313
13.04.14,17:37
?