Jozef Kotuč Medek
10.04.14,18:06
Dobrý večer, píšem za moju manželku. Prosíme o radu na nejaký krém na tvár (40+) aj na ruky , ktorý neobsahuje chlorid kobalnatý a kolofóniu. Má na tie látky alergiu. Dakujem za odpovede.
buchač
10.04.14,16:35
:eek: :confused:
Manželka odkazuje manželke ...

Ak zadá príslušné výrazy do Googľa , tak určite alergiu z PC klávesnice nedostane ...:rolleyes:
korela
11.04.14,01:03
Najväčšiu istotu bude mať pri prírodných produktoch ako sú napr. oleje, olivový, kokosový, mandlový, babmucké maslo, najlepšie v biokvalite. Ale aj iné oleje sú výborné. A domáce masky. Robia zázraky.
Čo sa dá na pokožku, všetko sa dostane do tela. Pokožka sú druhé ústa človeka.
BXLmiami
11.04.14,04:25
Lekáreň v okolí nemáme?Magistra nemá problém poradiť ktoré krémy prichádzajú do úvahy.
lujza.j
11.04.14,05:17
Okrem uz spomenutych cistych olejov,ktore su fakt vyborne.....je ich strasne mnozstvo len si treba vybrat.....sa da si vyrobit krem aj doma....


kuk aj tu: http://wanda.atlas.sk/tvar-bez-vyrazok-ako-na-to/moda-a-krasa/plet/828949.html
cacka
11.04.14,05:29
Súhlasím s korelou aj s lujzou...momentálne je na trhu veľká ponuka prírodných krémov, masiel, olejov...pripájam link (bežne dostupná kozmetika v bio obchodoch):
http://www.saloos.sk/bio-karite/
korela
11.04.14,06:46
Masky z čerstvého sezónneho ovocia, tvaroh, med, ...
lujza.j
11.04.14,06:55
Ja som ostala uchylna...ak sa da... vyrobim si sama...ziadne zbytocne chem.konzervanty....
korela
11.04.14,07:10
Ak nepriložíš základnú surovinu, budem googliť. Koľko ti vydrží?
lujza.j
11.04.14,07:29
Kupila som bio bambucke + nejaky olej - vyberies.../u nas na trhu je stanok s olejmi./...k tomu a vyslahat....urob si tak akurat...neviem ci som vydela niekde ze rok..kukni aj na moderna alchymistra
maped
11.04.14,07:31
na ruky odporúčam Infadolan z lekárne - je vhodný na suché miesta pokožky
lujza.j
11.04.14,07:51
Som si vyrobila svoj...:) ziadna chemia,ziadny konzervant....
korela
11.04.14,08:19
Ďakujem.
mareko
11.04.14,09:40
Ja mám tiež alergiu na krémy (zložku na ktorú som alergická nepoznám, teda okrem chrómu)a kupujem si v DM ku DM - kové krémy. Sú prírodné, bez pridaných prídavných látok. Sú to na pohľad jednoduché krémy, balené sú v krabičke a v tube, no sú vynikajúce Mne boli tiež odporučené jednou známou no a osvedčili sa. Odkedy ich používam, tak žiadna alergia, ani vyrážky. Vrelo odporúčam, sú vynikajúce a ešte aj cena je ľudová. DM Balea MED, ultrasensitive , tagescrema + nachtcreme, allergia gatested (bez parfumu, farbív, konzervantov). Vynikajúca, poctivá kvalita, vyrobené sú vo Švajčiarsku, cena okolo 5 € 50 ml.
lujza.j
11.04.14,09:57
Tiez som ich v jednom obdobi kupovala,aj sprchace aj ostatne...celkovo su v pohode.serum na dekold si kupujem balea.
gimeno
11.04.14,16:28
Niekto evidentne nechodí do lekárne — veď v dnešnej dobe tam postavia prvú paniu od hrncov a ju predsa nejaká alergická reakcia nerozhádže, poradí prvé, čo ju napadne, a to môže byť veľký problém. Mám negatívnu skúsenosť — pýtal som sa istej „magistry“, či istý výrobok obsahuje MLIEČNE bielkoviny. Odpoveď: Áno, obsahuje bielkoviny, neviem aké. (vyčítala z údajov o nutričných hodnotáach) Po tejto skúsenosti by som svoje zdravie lekárnikom určite nezveril.
gimeno
11.04.14,16:29
Nejaký kretén v živote nemal alergickú reakciu, skús si, aké je čítať zloženie výrobkov skôr, než sa začneš navážať do iných ľudí!
lujza.j
12.04.14,16:03
šlahaný krém pre moje decko s atopikom hotový:)