baninka
04.04.06,11:48
Ahojte, už som tu raz prísla o papieroch, ktoré treba vydať z-ncovi, ktorý skončil prac.pomer.Lenže ten môj je premúdrelý, asi viac ako ja, a tvrdí, že okrem Potvrdenia o zdaniteľnej mzde za 1.štvrťrok 2006 (pracoval do 31.03.2006) mu musím podľa zákona vystaviť aj Potvrdenie o zdaniteľnej mzde aj za rok 2005.
Neviem či je to pravda - ak áno, týka sa toho ZoDP par. 39 ods.5? Mne sa zdá, že jemu to potvrdenie bude nanič, ročné zúčtovanie má hotové, potvrdenie o zaplatenej dani som mu vydala....tak neviem načo to chce.

Vystavila som už šesť druhov výstupných papierov, potvrdenia, zápočty, ročné zúčtovanie, potvrdenie, ..... a vraj chýba ešte toto jedno.

Viete mi v tom niekto helfnúť???


Ďakujem za rady.
Tweety
04.04.06,09:51
Ahojte, už som tu raz prísla o papieroch, ktoré treba vydať z-ncovi, ktorý skončil prac.pomer.Lenže ten môj je premúdrelý, asi viac ako ja, a tvrdí, že okrem Potvrdenia o zdaniteľnej mzde za 1.štvrťrok 2006 (pracoval do 31.03.2006) mu musím podľa zákona vystaviť aj Potvrdenie o zdaniteľnej mzde aj za rok 2005.
Neviem či je to pravda - ak áno, týka sa toho ZoDP par. 39 ods.5? Mne sa zdá, že jemu to potvrdenie bude nanič, ročné zúčtovanie má hotové, potvrdenie o zaplatenej dani som mu vydala....tak neviem načo to chce.

Vystavila som už šesť druhov výstupných papierov, potvrdenia, zápočty, ročné zúčtovanie, potvrdenie, ..... a vraj chýba ešte toto jedno.

Viete mi v tom niekto helfnúť???


Ďakujem za rady. Veď predsa v tom, čo mu dáš, bude mať všetko za rok 2006. Uvedie sa tam jeho ZČ od 1.1.-31.3.2006. Toť vsjo.Iné potvrdenie o príjmoch zo ZČ nie je.
baninka
04.04.06,09:56
Maji ale on chce za rok 2005. Neviem síce na čo ale vraj som povinná mu to vydať.
Tweety
04.04.06,09:58
Maji ale on chce za rok 2005. Neviem síce na čo ale vraj som povinná mu to vydať. ZA rok 2005 si mu bola povinná vydať potvrdenie o zúčtovaných a výplatených príjmoch a zraz. preddavkov na daň, aj potvrdenie o RZD, ak si mu robila, ba aj potvrdenie o zaplatenej dani, ak oň požiadal v žiadosti o RZD..
Chobot
04.04.06,10:00
Maji ale on chce za rok 2005. Neviem síce na čo ale vraj som povinná mu to vydať.

Áno, so povinná mu to vydať, aj keď si mu urobila ročné zúčtovanie dane. Aj manželka aj ja sme to automaticky dostali po zúčtovaní ročnej dane od zamestnávateľa. Asi si si nevšimla v tom §39 odstavci 5 bod b:

§39

(5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do

a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, alebo
b) konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie alebo
c) ...
Ingrid G.
04.04.06,10:04
Ahojte, už som tu raz prísla o papieroch, ktoré treba vydať z-ncovi, ktorý skončil prac.pomer.Lenže ten môj je premúdrelý, asi viac ako ja, a tvrdí, že okrem Potvrdenia o zdaniteľnej mzde za 1.štvrťrok 2006 (pracoval do 31.03.2006) mu musím podľa zákona vystaviť aj Potvrdenie o zdaniteľnej mzde aj za rok 2005.
Neviem či je to pravda - ak áno, týka sa toho ZoDP par. 39 ods.5? Mne sa zdá, že jemu to potvrdenie bude nanič, ročné zúčtovanie má hotové, potvrdenie o zaplatenej dani som mu vydala....tak neviem načo to chce.

Vystavila som už šesť druhov výstupných papierov, potvrdenia, zápočty, ročné zúčtovanie, potvrdenie, ..... a vraj chýba ešte toto jedno.

Viete mi v tom niekto helfnúť???


Ďakujem za rady.

Daj mu zápočtový list, potvrdenie o zdaniteľnej mzde za obdobie trvania PP v roku 2006, ako píšeš, robila si mu ročné zúčtovanie danie za rok 2005, tak mu daj aj tlačivo "Ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov FO zo závislej činnosti a daňový bonus za rok 2005" (teta na školení nás školila, že každému zamestnancovi, ktorému robíme RZ musíme odovzdať tento doklad) a ak chce darovať 2%, tak mu daj aj potvrdenie o zaplatení dane. Keď si pozrieš "Vyhlásenie ..." tak na 4. strane máš "údaje o vydaní (zaslaní) potvrdení, kde Ti zamestnanec podpíše, že prebral:
a/ potvrdenie o zdaniteľnej mzde
b/ ročné zúčtovanie preddavkov na daň
c/ potvrdenie o zaplatení dane na účely ....
baninka
04.04.06,10:45
Chobot-zastala som presne pri 5 odstavci citovaneho zakona. Aj bod B som si precitala. Takze aj tak som povinna mu to potvrdenie dan. Miliony papierov by sa usetrili ale co uz.
len neviem preco v tom zakone rovno nenapisu ktore vsetky tlaciva sa maju vydat , ze napriklad Tlacivo "ZYX", "ZZZ" a pod. ale taketo obkľuky.
ďakujem za ochotu.
Chobot
04.04.06,10:50
Chobot-zastala som presne pri 5 odstavci citovaneho zakona. Aj bod B som si precitala. Takze aj tak som povinna mu to potvrdenie dan. Miliony papierov by sa usetrili ale co uz.
len neviem preco v tom zakone rovno nenapisu ktore vsetky tlaciva sa maju vydat , ze napriklad Tlacivo "ZYX", "ZZZ" a pod. ale taketo obkľuky.
ďakujem za ochotu.

To aby to človek nemal tak jednoduché. Je to hra - "Nájdi si to v zákone!" :D :D :D
Ľubica2
04.04.06,10:51
Zamestnancovi je potrebé vydať originál Ročného zúčtovania ... alebo stačí kópia ?
baninka
04.04.06,11:10
Ľubica, ty musíš vydať originály. kópie nech ti podpíše - tie si založ k mzdovým listom ako potvrdenie že to prevzal.
Tweety
04.04.06,11:11
Zamestnancovi je potrebé vydať originál Ročného zúčtovania ... alebo stačí kópia ?
Z môjho softu vyjde stále originál.:cool: