Vladimir2222
10.04.14,18:12
Čo s tym? Je to taka šopka 7x7 kde sneh zo strechy tlačí na jeho plot a ten je nahnutý ku nám, nemôžem si ani 1m od plota posadiť tuje. Druhá vec testne pri plote má sused 4m konštrukciu po ktorej sa ťaha hrozno a zasahuje na náš pozemok. Na koho sa obratiť? Musí zburať stavbu?
buchač
10.04.14,16:27
Jeho šopa , jeho plot ...ak spadne , bude mať robotu ...

ALE

Tak ako on má blízko šopu pri svojom plote , tak isto ani Ty by si nemal sadiť tie tujky tak blízko pri plote ( je jedno , či by bol trebárs aj Tvoj ) .

Konštrukcia s hroznom by tiež mala byť osadená ďalej od plota ...
Ale na druhej strane ???...šak máš predsa hrozno zadarmo ...

Ale v konečnom dôsledku je to o susedských vzťahoch ... nemá význam Ti sem dávať tie všeliaké linky z Občianskeho práva a podobne .
Môžeš sa obrátiť aj na miestny úrad , no nie vždy to pomôže .
Ak sa raz susedia nevedia dohodnúť , tak zvyknú skončiť na súde .
Vladimir2222
10.04.14,16:40
No asi tak tuje máme posadene 1m od plota tam dalej sme nesadili lebo by ich ten sneh zlomil a dakujem pekne za take horzdno je nechutne a netreba mi aby ma upodozrieval že mu ho kradnem.
arizona
10.04.14,19:51
No asi tak tuje máme posadene 1m od plota tam dalej sme nesadili lebo by ich ten sneh zlomil a dakujem pekne za take horzdno je nechutne a netreba mi aby ma upodozrieval že mu ho kradnem.
Len mu ho pekne "okato" ober. Nevadi, ze nechuti...
Suseda aspon napadne si ho posunut smerom k sebe,aby si nedociahol .-P
Vladimir2222
11.04.14,08:46
Včera mu naši vraveli, že čo tolko huči s tou pilou motorovou každý boží den pojde do lesa nabere do osobneho auta kus dreva popri tom žihlavu, hríby a zapne doma motor pílu odreže vypne pilu, porube, zapne pilua tak dookola asi zo 10x ju naštartuje a to robí každý den. Potom už aj prišlo k tomu, že im tolerujeme to hrozno a tu šopu, že sme tam aj tie tuje 1m od plota nenasadili, lebo by ich sneh polamal. A ešte jedná vec trávu, seno suši na chodniku verejnej komunikacie , slepá ulička
ivka70
11.04.14,09:07
A teraz co? Hladas dovody na to ak osa so susedom zacat hadat?
korela
11.04.14,09:41
Robí ti šopa tieň? Ak je vyššia, a má u blízko plota, zrejme ti kazí imidž záhrady. Osobne by mi to prekážalo.
Ten plot by som opravila sama tým, neviem či je z pletiva či latiek, ak z pletiva, zarazila by som do zeme dostatočne hlboko nejakú tyč, a pletivo by som na ňu upevnila. Aj s latkovým plotom si poradíš. Predtým to nafoť pre istotu, nech máš dôkaz, keby sa mu to nepáčilo.
A tujky si dosadíš, aspoň budeš mať usporiadanú svoju záhradu.
Vladimir2222
11.04.14,10:37
No plot je zvarany kovový starý komunistický a tuje sa nedaju nasadit lebo zo strechy pada snhe jhe to velká kopa ked spadne a tuje by polamal, nemali sme možnosť tam nasadit tuje dalej. Ivka70 my neškodíme nikomu tak nech neškodia oni nám všetko listie pada z hrozna do náš aj tien robí. Foto Vám tu dám : ale zahlasujte ak možte: http://www.slsprekonstrukcia.sk/?sp=detail&id=550
petmar
13.04.14,12:17
No nemal by mať strechu tak, aby sa sneh zosýpal na tvoj pozemok, nedá sa prerobiť? - ak je pultová, by to šlo
Vladimir2222
14.04.14,09:13
tu su tie kučky a konštrukcie na horzno
Vladimir2222
14.04.14,09:21
Nejde mi nejako pridať ostatné foto tu je len konštrukcia hrozna ta je ešte lepšie umiestnená 30cm ale ta druha je v plote. Strihať chodia ku nám ani sa nepýtaju.
Vladimir2222
14.04.14,09:29
ivka70
14.04.14,17:50
Potom ako som videla fotky si nadalej a intenzivnejsie myslim, ze hladas dovod na konflikt.
Ze sused ani netusi, ze mas s niecim takym problem? Hovoril si s nim uz?
Alebo najskor hladas podporu, aby si ho "ovalil" zakonmi?
Inak, kolko snehu mavate priemerne v zime? Ved ta kovova brana musi sneh bez problemov zadrzat.
A pri takom velkom pozemku ti tien hrozna a trocha snehu snad ani prekazat nemoze.

Vies, dobry sused - na nezaplatenie.
buchač
14.04.14,17:54
Nejde mi nejako pridať ostatné foto tu je len konštrukcia hrozna ta je ešte lepšie umiestnená 30cm ale ta druha je v plote. Strihať chodia ku nám ani sa nepýtaju.

....áááá kua , to čo tam panujú za zvyky ???
My si so susedovcami tykáme , no nedovolil by som si podobné konanie ...

Niečo asi bude v pozadí ...čo len vy dvaja viete .
Vladimir2222
14.04.14,17:56
ivka no na fotkach az tak nevidno, ako je plot naklonený a sneh bol tak 2x za rok min viac fakt tie tuje by to zlamalo. My nik nikomu neškodíme zo susedov. A rozprávali sme so susedom . Tiež o tien sa nejedná, ale jedná sa o to, že on si ho posadil 30cmod plota, ak sa nemylím má sa posadiť meter aby si ho strihal nie? A listie všetko spadne ku nám, naša zahrada ma 7117m2 mám dosť čo hrabať listie nie to ešte po nom.