papap
10.04.14,20:54
zdravím..chcel by som sa opytat, co odporucate na fasadu, nemyslim material, ale skor znacku, nechcem riskovat, ze sa mi to casom oduje, opadá, alebo vybledne. Viem, že vela zalezi aj od robotníkov, technologie...prosim, poradte mi, toto je teraz u mna tema c.1. dakujem
bodliak
10.04.14,19:38
Ale ono je to naozaj tak, že aj najkvalitnejší materiál ti roboší môžu sprzniť a výsledok bude hrozný, alebo kvalitný majster z lacnej vyčaruje trvácnu fasádu, s ktorou budeš spokojný.

Podľa mňa viac záleží na ľudskom faktore ako na značke.
ipg
10.04.14,20:21
Možností je viac,veľké kvalitatívne rozdiely nie sú,podstatný je ľudský faktor a dodržiavanie technologického postupu pri realizácii,od kvalitnej prípravy podkladu /penetračný náter,...../ a tiež dôležité to,na čo sa finálka dáva.Obchodník vychváli všetko,ale treba si prečítať trocha odbornej literatúry o tom konkrétnom produkte a človek si vyberie.Doporučujem nechať si zhotoviť farebné vzorky,tie si odložiť a až potom realizovať,v prípade nestálosti farby,použiť pri reklamácii.
TomasHC
11.04.14,05:38
Kamoš to tiež práve rieši. Mne dávali majstri Ceresit CT174 (silikón-silikát, i keď to išlo na EPS, mal som to za cenu akrylátu), po 3 rokoch to vyzerá ako nové, oni si pochvaľovali že sa s tým veľmi dobre robilo. Podklad bol tiež Ceresit, CT16 a armovacia vrstva aj mlieko boli Baumit DuoContact. Dával som odtiene Madeira 1 a 3, čiže veľmi svetlé, decentné, nadčasové, som pri frekventovanej ceste a zatiaľ sa to ani moc nezašpinilo.

PS: No a ak majstri dodávajú aj materiál, tak sa ľahko môže stať, že dajú to kde je lepšia marža...

PS2: kto môže zodpovedne porovnať 10-15 typov omietok, na rôznom podklade, v rôznom prostredí, aplikované za rôznych podmienok? Ani inštitút Horsta Fucha :D
Peggynka
11.04.14,05:51
Ja som sa poučila tu:
http://reality-dom.sk/vyberame-fasadnu-omietku/
http://www.porada.sk/t93190-p3-omietka-silikonova-alebo-silikatova.html#post2529326
Pravdou je,že ani najkvalitnejší materiál ti nezaručí kvalitu,pokiaľ sa nedodrží technologický postup.
monk356
17.04.14,19:30
ta silkonova je asi najrahsia že??pytam sa preto, lebo tiež byvame pri cesta a chcem nieco kvalitnejsie ale za dobru cenu
mendo933
19.04.14,12:37
Byvam pri ceste a okolo mam pole. Okna su po tyzdni zaprasene, kedze nemam okolie uprave. Pri fasade som preto nesetril a dal som rovno nanopor -top . Je to silikon so "samocistiacim" ucinkom. Mal som dobru cenu na baumit a oproti silikonu mi to cinilo +200€ tak som to skusil a po 3 rokoch je fasada stale rovnaka. Kamarat daval silkat na dom, ktory je v dedine kde nieje az tolko prachu a ta fasada je skareda. Ja som s vyberom spokojny, aj ked na EPS je to zbytocne draha omietka vyplatilo sa
monk356
19.04.14,20:32
kde si to kupoval priamo stavebniny alebo online stavebniny to som este nepocul o tej znacke kto je vyrobca??
Peggynka
20.04.14,03:50
To je Baumit a ja som za moju platila 60€/25kg (iná firma) a toto vyjde na 73€/30kg vedro.Nie je tam až taký veľký rozdiel.
lapejko
20.04.14,06:40
fasády robím len občas, ale často sa s nimi stretávam na stavbách, v Česku kde často chodíme používajú materiály Stomix, minule som pozeral 5 ročné zateplenie EPS, ktoré imituje historickú fasádu a je pri ceste vo veternej ulici kde sa veľa kúri uhlím, vyzerá to slušne, fotka je z januára tohto roku:
simon7
24.04.14,09:22
Ja som používall Weber terranova.
Snáď ti bude vyhovovať, ale ja som osobne spokojný. Drží mi to už dlhší čas, pekne sme namiešali farbu tak to dobre vyzerá aj po rokoch. Dokonca raz sa nám stalo, keď sme sa vrátili z dovolenky nemilo prekvapený, že je niečím pošpinená, postriekaná, nevieme čím, ale dala sa suprovo umyť, tak toto si na nej chválim.
marleau
24.04.14,12:11
Caparol