M77
10.04.14,21:30
Dodali sme tovar tuzemskému zákazníkovi ešte v septembri 2013. K tejto dodávke bola vystavená riadna faktúra. Zákazník nám vrátil tovar v decembri 2013 s tým že tovar je pokazený. Mi sme ten tovar vrátili tiež nášmu dodávateľovi (reklamovali sme tovar) do zahraničia, ktorý uznal vadu tovaru v januári 2014, vystavil nám dobropis na celú sumu tovaru a peniaze nám vrátil. Dokedy mám vystaviť dobropis nášmu tuzemskému zákazníkovi? Existuje nejaká lehota na vystavenie dobropisu? (sme štvrťročným platiteľom DPH, konateľ iba teraz v apríli mi dal papiere, vôbec som nevedela o tejto reklamácií, takže iba teraz to budem riešiť...). Môžem to vystaviť v apríli a uviesť do priznania a kontrolného výkazu za 2.Q.?
KloferHladny
10.04.14,20:11
Základ dane sa opraví pri úplnom zrušení dodávky. Rozdiel sa uvedie v tom zdaňovacom období, kedy sa vyhotoví doklad o oprave. Po slovensky: Ak ste uznali reklamáciu, dáte to na vedomie zákazníkovi vystavením faktúry. Deň vystavenia je aj dňom uznania reklamácie... Reklamáciu teda uznajte v apríli.
M77
11.04.14,09:32
Ďakujem