mocarabia
11.04.14,07:28
Dobrý deň,mám 10 roč. syna,ktorý žil s matkou,bol jej aj zverený.Tá však pracovala na turnusy v AT ako opatrovateľka a syna za ten čas vychovávali jej rodičia.So synom som sa pravidelne stretával podľa rozhodnutia súdu.Od 11/2013 býva syn u mňa,lebo jeho matka odišla pracovať do CZ.Od 1/2014 ho mám predbežným konaním zvereného,samozrejme,že som podal návrh aj na stále zverenie.Matka na mňa podala exekúciu za omeškané výživne,aj keď sa o syna nestarala a máme medzi sebou aj písomnú dohodu aj o neplatení výživného.Ktorá je však neplatná.Matka so synom komunikuje,navštevuje ho 1x mes.Vrátiť sa asi nemieni,nakoľko prenajala svoj byt a aj sa tak vyjadrila.Zároveň som však s jej vyjadrení pochopil,že nebude súhlasiť aby mi bolsyn zverený na stálo.Preto sa chcem opýtať aké mám šance a na čo by som sa mal pripraviť.Ďakujem za pochopenie.
ivka70
11.04.14,05:42
Podla mna mas velku sancu.
Ale to zameskane vyzivne budes musiet doplatit.
mocarabia
11.04.14,05:54
To sa už rieši,exekútorka to dala na exekučný súd,nakoľko je výživné určené na starostlivosť o dieťa,čo matka nerobila v danom čase za ktoré chce výživné.Tak uvidíme