Zitulda
11.04.14,08:28
Pred pár týždňami sme v správach počuli že v Trenčíne sa vyskytol čierný kašel . No a tentokrát to na základe lab. vyšetrení zistili, že ho má aj moja vnučka Sisi. Už sme informovali tr. učiteľku, ktorá ju nechcela pustiť zo školy samú (hlúpy zákaz školy:() keď jej povedala, že má horúčku a teraz sa divila a ospravedlňovala.
Na základe článku z priloženého linku ideme si dať urobiť vyšetrenie a pevne veríme, že malá 8.mes. Tia to nedostane. Držte nám palce.

http://www.slobodavockovani.sk/news/ako-liecit-cierny-kasel-vitaminom-c/
alaya1
11.04.14,06:51
Zitka drzim prsty.
majka 62
11.04.14,06:59
Zitka, skoré uzdravenie prajem vnučke a drobčeka nech sa to nechytá. Veľa zdravia a síl celej rodinke prajem.
evuš
11.04.14,07:41
Zitka, aj mňa niekedy vytáča, že nechcú pustiť dieťa domov samé, ale má to svoje opodstatnenie.... mne minule z ničoho nič odpadol syn...iba mu zostalo zle od žalúdka, povracal sa a potom 2 x odpadol.... náhla brušná viróza.....

K čiernemu kašlu : počula som, že sa znovu objavil... Držím Zitka päste, aby všetko bolo OK.....
BXLmiami
11.04.14,09:03
No ale to je zo zákona,ak sa dieťaťu cestou niečo stane,kto bude zodpovedný?To nie je len zákon školy.Učiteľka musí dieťa odovzdať zákonnému zástupcovi ktorý dieťa preberie a dá na dieťa pozor doma.Mne tiež ked príde do ambulancie samotné 16 ročné dieťa,tak nesmiem s ním nič robiť.
terezamaria
11.04.14,09:32
Zitulka nech to dobre dopadne Sisi, snáď to zvládne, veď už mala 18-ku, tak je určite dostatočne silná. Kedysi chodievali rodičia s týmito deťmi k jazeru, potoku, aby dýchalo vlhký vzduch.....To by musela BXL Dr. poradiť, či by nebolo dobre trochu v byte pariť vodu, aby bolo viac vlhko, neviem to posúdiť.
BXLmiami
11.04.14,09:45
Tak Vincentkou nič nepokazíš,aj ked čierny kašeľ je mrcha.Užije si a rekonvalescencia je dlhá.Ak mala už 18,beriem späť.
Zitulda
11.04.14,10:34
Dievčatá moje...ja by som to chápala, že nechcú púšťať deti samé domov , ktoré sú ešte na ZŠ, ale 18 ročné dievča študujúce na OA???...to je od veci! Pýtala sa domov, že je jej zle a má teplotu...ale z dôvodu testu z dejepisu jej povedala že musí ostať tie tri zbývajúce hodiny. Vydržala aj s teplotou 38,7°C a s takou horúčkou prišla domov. Snažili sme sa horúčky zraziť ( od 38,5 do 39,2°C na pohotovosť cez víkendy zo zásady nechodíme). V pondelok šla k lekárke, ktorej sa nepozdávala, odobrala jej krv na lab.testy na čierný kašeľ a včera jej predpísala ATB.

Mohli sme pár dní získať a nemusela by toľko vynechať (do školy ide až po sviatkoch). Aj test mohol dopadnúť aj lepšie ako za "3", to určite!
alaya1
11.04.14,10:37
Zitka, nemohla zavolat rodicom? Moja dcera, ked je nieco v skole, stale mi vola a ja prezvonim triednej, tiez ma uz viac ako 18 a tiez ich nepustaju samych domov. Chapem to, nakolko je ucitel v case trvania vyucovania za dieta zodpovedny.
Zitulda
11.04.14,10:46
Zitka, nemohla zavolat rodicom? Moja dcera, ked je nieco v skole, stale mi vola a ja prezvonim triednej, tiez ma uz viac ako 18 a tiez ich nepustaju samych domov. Chapem to, nakolko je ucitel v case trvania vyucovania za dieta zodpovedny.
Veď práve nechápem prečo dcére nevolala ani mne, keď ju vnučka prosila, nech mi zavolá, že bývam na 5 minút od školy a ambulancia lekárky je blízko pred blokom. Vnučka mi zavolala, chcela som ísť pre ňu, ale ma prosila, že ostane na test, aby si nepokazila u učky.
alaya1
11.04.14,10:48
Snad si tu znamku opravi, to nevidim cierno, hlavne, nech sa vylieci, to je prvorade.
evuš
11.04.14,10:51
Alenka, Zitka nepísala o zlej známke, iba o tom, že zostala kvôli písomke v škole..
alaya1
11.04.14,12:31
Alenka, Zitka nepísala o zlej známke, iba o tom, že zostala kvôli písomke v škole..
Jaj, asi som to zle pochopila, ked pisala o tej 3.