pyton
04.04.06,13:32
Môžem podľa tohto paragrafu postupovať aj pri kúpe HM, že? Prosím o odobrenie. Ďakujem.
Tweety
04.04.06,11:34
Môžem podľa tohto paragrafu postupovať aj pri kúpe HM, že? Prosím o odobrenie. Ďakujem.
Môžeš takto postupovať.
pyton
04.04.06,11:44
Ďakujem :)
Tweety
04.04.06,11:45
Ďakujem :)
Vďačne, aj inokedy.;)
evina
04.04.06,15:53
Môžeš takto postupovať.

S týmto si dovolím nesúhlasiť, resp. upresniť:
§4ods. 4
4/ Výdavky vynaložené na zásoby a iné nevyhnutne vynaložené výdavky spojené so začatím činnosti vynaložené v kalendárnom roku, ktorý predchádzal roku, v ktorom daňovník s príjmami podľa § 6 začal túto činnosť vykonávať, sa zahrnú do základu dane, počnúc zdaňovacím obdobím, v ktorom začal túto činnosť vykonávať. U daňovníka s príjmami podľa § 6, ktorý pokračuje v činnosti poručiteľa, sa prihliadne aj na zásoby získané z dedičstva po poručiteľovi, ktorý mal príjmy podľa § 6, ak o tieto zásoby bol zvýšený základ dane poručiteľa podľa § 17 ods. 8.

Podľa mojej mienky hmotný majetok zakúpený v "roku pred" nie je nevyhnutne vynaložený výdavok spojený so začatím činnosti. Tento by som zaradila do majetku a začala odpisovať v roku zahájenia činosti, pre ktorú aj tento bude používaný.

Pri zaradení hm.majetku obstaraného pred začiatkom živnosti by som si dala pozor na určenie VS pre účely odpisovania. Vypočítala by som odpis tohto majetku za rok, kedy sa nepoužíval na podnikanie /t.j. akokeby bol odpisovaný/a zostatková cena by bola vstupnou cenou pri zaradení do firemného majetku...
KEJKA
04.04.06,16:06
ak je HM do 30000 Sk, môže sa považovať za zásobu a uplatniť výdavky podľa §4, ods.4. Odpisovať je nutné pri vstupnej cene nad 30000 Sk.