1marl
04.04.06,12:54
odmietli mi zapisat zmenu udajov o s.r.o. s tym, ze mam dolozit dodatok k zmluve o prevode obchodneho podielu, nakolko pri pisani zmluvy o prevode obchodneho podielu som namiesto toho, ze nadobudatelia prtistupuju k spoločenskej zmluve zo dňa 22.03.2002 v zneni dodatkov napisal datum 25.07.2005 - proste som sa pomylil. ide o to, ze chcu ten dodatok s uradne overenymi podpismi prevodcu a nadobudatela, lenze prevodca je v zahranici, neviem, kde co mam robit ako sa tieto veci riesia, ked v podstate ide iba o chybu pri pisani. za odpoved velmi pekne dakujem.
Chobot
04.04.06,12:12
odmietli mi zapisat zmenu udajov o s.r.o. s tym, ze mam dolozit dodatok k zmluve o prevode obchodneho podielu, nakolko pri pisani zmluvy o prevode obchodneho podielu som namiesto toho, ze nadobudatelia prtistupuju k spoločenskej zmluve zo dňa 22.03.2002 v zneni dodatkov napisal datum 25.07.2005 - proste som sa pomylil. ide o to, ze chcu ten dodatok s uradne overenymi podpismi prevodcu a nadobudatela, lenze prevodca je v zahranici, neviem, kde co mam robit ako sa tieto veci riesia, ked v podstate ide iba o chybu pri pisani. za odpoved velmi pekne dakujem.

Bohužiaľ OR je v tomto neúprosný. Všetky doklady k zápisu do OR sa dôkladne kontrolujú a akékoľvek nezrovnalosti, aj malé, majú za následok zamietnutie zápisu. Napr. u nás bola zmena štatutárov a pri ukončení jedného bol rozdiel oproti návrhu a zápisnici jeden deň a zamietli nám zápis. Museli sme opraviť ten dátum v zápisnici.

Nezostáva Ti nič iné, len vypracovať ten dodatok a dať ho podpísať všetkým, ktorí to majú podpísať. Treba sa poponáhľať, lebo námietky môžeš podať do 15 dní. Potom budeš musieť podať nový návrh a znovu zaplatiť poplatok.
Gong
04.04.06,13:08
presne tak OR je neúprosný, ak máš urobiť dodatok k zmluve o prevode obchod.podielov, musia byť podpisy na dodatku overené notárom. Budeš musieť priznať omyl, dať vedieť klientovi v zahraničí a chybu čo najrýchlejšie odstrániť.
rada
04.04.06,16:42
Ak sa jedná len o chybu pri písaní (a netreba overovať podpisy) treba podať námietky proti oznámeniu o odmietnutí vykonať zápis s tým, že " nedopatrením z našej strany (alebo omylom ) sa stalo, že tam a tam sme namiesto toho uviedli to ". Uvedený nedostatok odstraňujeme tým, že správne má byť uvedené .... na miesto toho...Na základe uvedenej skutočnosti žiadame, aby súd námietke vyhovel a povolil zápis zmien zapísaných údajov do obchodného registra.
Avšak ak sa jedná o to, že treba overené podpisy tak súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami, že podľa zákona o OR je nevyhnutné, aby tie podpisy boli overené, tomu sa jednoducho nedá vyhnúť.
josh
09.04.06,08:55
ak by bolo stacilo uzatvorit zmluvu ustne, dodatok moze byt rovnako ustny. ak by bolo stacilo uzatvorit zmluvu pisomne, dodatok musi byt rovnako pisomny. a ak bolo na zmluve treba osvedcit pravost podpisu, na dodatku musi byt rovnako osvedcena pravost podpisu.