michelin55
12.04.14,19:22
Sused ma asi osem pávov a sedavaju pri nasom baraku na strome a vzdy okolo pol stvrtej rano strasne skriekaju neda sa spat chcel by som vediet ci sa to povazuje za rusenie nocneho kludu
misoft
12.04.14,18:43
Poviem to takto - doruč pávom písomný oficiálny protest - možno to prečítajú a prestanú......
Potom doruč rovnaké aj všetkým divo žijúcim vtákom, psom, kohútom a iným zvieratám - tiež si to možno prečítajú a prestanú......
Aby si pochopil - ako sused zakáže pávom škriekať? Zviaže im zobáky?
bodliak
12.04.14,18:44
Mne po 22:00 škriekajú ešte žaby pri potoku. Tiež rušia nočný kľud ?
Chobot
12.04.14,18:45
A to tie pávy tam sedávajú od roku 2009?
ivka70
12.04.14,19:09
Otazka je ci je mozne chovat pavy v oblastiach urcenych na individulany vystavu domov.
Pretoze skrekot pavov je tak intenzivny zvuk, ze moze prevysovat hygienicke normy urcene pre taketo oblasti.
arizona
12.04.14,20:11
Podla mna tym neurobis nic. Aj sekot psov je dost intenzivny,hlavne v noci a nik im stekat nezakaze.
korela
12.04.14,20:46
Už som to tu spomínala. Boli sme všetci susedia chronicky nevyspatí roky. Až sa nasťahovali za nás a pred nás cez ulicu 2 manželské páry z mesta, kde mali svojich miláčikov v byte pri sebe. Tak sme postupne na ich systém nabehli, a konečne je v okolí v noci kľud. Stačí keď je veľký pes hoci v predsieni. Aj tak počuje, čo sa deje vonku a ustráži všetko čo má, a nikto ho neukradne. Nie ako susedom čistokrvného krásneho 5-mes. NO.
Neviete si predstaviť ten rozdiel. To museli prísť noví ľudia, aby nás "umravnili".
korela
12.04.14,20:51
Majiteľ pávov si je dobre vedomý, čo spôsobuje ľuďom v okolí.
Ak sa papagáj na noc prikryjem nevydá zo seba ani hláska. A ak sa odokryje aj o 12.00. dovtedy čuší. Nemohol ich naučiť na nejakú voliéru? Všetko sa dá, ak sa chce.
korela
12.04.14,20:57
Poznám chovateľov exotických vtákov, hlavne väčších papagájov. Dlho som nevedela identifikovať, z čoho ten zvuk pochádza, či z kôz, proste zvláštne zvuky. Mali ich vo veľkých voliérach, to je logické, ale pri tom množstve pre susedov neznesiteľné. Ľudia sú hlúpi, že si to nechajú. Veci sa neupravia sami od seba. Tiež ich mohli na noc prekrývať nejakou celtou. A keď ešte žijú v okolí malé deti, je to bezohľadnosť 1. stupňa. Už iba cez deň ich počúvať, hotová ZOO.