deco016
12.04.14,21:59
Dobrý deň,
nerozumiem sa do softvérov, ale potreboval by som informácie ohľadom prevádzkového, vývojového a používateľského prostredia v programe OMEGA a SAP Business One a tak isto aj softvérovú architektúru informačného systému. Na ich stránke som nič nenašiel, ale musím sa priznať, že presne ani neviem čo mám hľadať. :)
Ďakujem za každú Vašu odpoveď!
veronikasad
12.04.14,20:01
Na aký účel to potrebuješ ? OMEGA je účtovný SW na podvojné účtovníctvo
deco016
13.04.14,07:04
áno, to viem....dostali sme seminárnu prácu ohľadom hospodarskej informatiky v ktorej musíme charakterizovať tieto dva softvéry a v zadaní bolo aj to prostredie a softvérová srchitetktúra IS, ale netuším kde získam informácie a čo by som mal napísať
mikulecka
21.04.14,12:28
:D :D :D A ja už som sa tešila, že som niečo našla o tých "prostrediach" :D :D Snáď do tej 22.hodiny niečo zistíme :D :D
Ing. Ľubomír Janoška
21.04.14,14:12
Asi by ste si mali s vyučujúcim vyjasniť, čo presne od Vás chce.
Ľahko získate informáciu o moduloch, ktoré tvoria Omegu alebo SAPku.
Ale informácie o architektúre aplikačnej vrstvy (objekty aplikácie), o architektúre dátových služieb alebo o samotnej dátovej architektúre (logický dátový model) Vám asi nikto nedá, pretože môžu tvoriť firemné know-how.

Dodatočný dovetok 23.4.2014:
Asi by ste si mali sadnúť vedľa používateľa a nechať si predviesť ponuky. Z toho si urobíte architektúru prezentačnej vrstvy. Keď si necháte predviesť, aké činnosti sú za jednotlivými riadkami ponuky, dozviete sa o vrstve funkcionality. Z architektúry prezentačnej vrstvy a zo skutočného správania SW môžete (väčšinou takmer jednoznačne) usúdiť na architektúru funkcionality (na úrovni aplikačných objektov).
Čo sa týka architektúry dátových služieb a dátového modelu, nemáte šancu - ale dúfam, že to od Vás ani nikto nebude chcieť. To je to, čo by ste si mali vyjasniť s vyučujúcim.