stereza
12.04.14,22:58
Štyria máme spoločný pozemok ktory vyuzivame na parkovanie, len tak tak to vyjde na tie 3- 4 autá, nad tymto spolocnym pozemkom mame každý svoju zahradku v osobnom vlastnictve, lenže suseda uplne zo spodnou parcelou požiadala o stavebné povolenie na stavbu obrovskeho domu s garážou. Takže vjazd do
garáže by bol z nasho spoločného pozemku, takže zo zakona by sme nemohly parkovať na vlastnom pozemku lebo by tam vznikol vjazd do garáže. Navrhujem nepovolit vystavbu garaze ani branke z vjazdom na pozemok. Dnes som videla projekt, ten dom nemá ani meter od hranice pozemku a to z troch stran, nechápem ako im to stavebný urad povolil. A tu garaz majú na hranici pozemku, myslim že ani to nesmú mať keď ich pozemok nieje susediaci s cestnou komunikaciou a je tam ešte medzitým ten náš spoločnýpozemok.
Chobot
12.04.14,21:48
Súhlasím. Som za.
arizona
13.04.14,08:23
Aj ja som za .-)
Indeed
13.04.14,08:30
"nad týmto spolocnym pozemkom mame každy svoju zahradku v osobnom vlastnictve"

poschodové garáže si predstaviť viem,

ale POSCHODOVÉ ZÁHRADKY ???

Tak to je u mňa absolútné novum...

Nechajte to na miesto-príslušný STAVEBNÝ ÚRAD , ten susedkinu žiadosť posúdi
a určite zaujme zákonom podložené a správne stanovisko....
stereza
13.04.14,08:44
Aspoň som sa trocha zasmiala, to je tak , že dole máme spoločný pozemok na parkovanie a prva tedaspodná parcela je ten čo chce stavať ten dom z garážou, nad nimi je ďalšia parcela cca 300 m takto sme 4 parcely, kedysi to bol jeden veľký pozemok ale rozdelil sa pre 4 dedicov . Ide o to aby sme mohli aj naďalej využívať ten spolocny pozemok ako doposial a aby sme neboli niako obmedzovany keď si postavy tu garáž.
Indeed
13.04.14,08:47
možnože vedľa neho, nie nad ním ...
Indeed
13.04.14,09:02
heliport si postavi a bude pristavat vzduchom...
stereza
13.04.14,09:15
Práve že máme dojem že stavebný úrad im to chce povoliť. Ideme napísať námietku, ak nenapiseme urad im to povolí. Nebudeme môcť parkovať na vlastnom pozemku, keďže pred branou a garážou je statie zakazane
Indeed
13.04.14,09:17
ak stavebny urad im to chce povolit tak je to zrejme O.K.
aj ustava SR hovorí,že : "nemožno nikoho nutiť konať to,čo žiadny zákon neprikazuje, a nemožno trestať nikoho za konanie, ktoré zákon nezakazuje.