pedant_j
13.04.14,06:01
Opakovane sa mi stalo, že po ukončení rozhovoru a opätovnom vyťukaní toho istého telefónneho čísla znie obsadzovací signál, pričom volaný účastník striktne tvrdí, že s nikým netelefonoval. Je to vôbec technicky možné, aby bol obsadzovací signál, keď osoba s nikým práve nevolá?
jslancik
13.04.14,05:07
Na tvoju hlavnu otazku je odpoved, ze je to mozne. Aj ked tvoj pripad to asi nebude. Mam skusenost, ze si niekto moze dat tvoje cislo na tzv. Blacklist a ak mu budes volat, hodi obsadzovaci ton. Alebo si nastavi, ze to bode hadzat vsetkyn neznamym cislam. Tak sa spravaju neplatici a ludia v problemoch.
Nandrolon
13.04.14,05:33
... píše, že po ukončení rozhovoru, takže na blackliste nebol...

Je to možné. Ak máš O2, tak dupľom.
Mne ak volá manželka, tak jej to zruším a vytočím naspäť, tak má obsadené.
Je tam proste určité "komunikačné" oneskorenie.
A ak som netrpezlivý a zruším a vytáčam znova, tak sa proste nedovolám, sa to ako keby zacyklí.
Skús si na svoj mobil zavolať z pevnej linky.
1. Zazvoň si chvíľu a polož pevnú linku.
2. Uvidíš ako "dlho" po položení to bude ešte vyzváňať, kým to prejde celou telekomunikačnou sieťou.
To je aj prípad, že niekto niekomu zodvihne a na druhej strane nič a myslí si, že dotyčný sa neozval.
Dotyčný už mal dávno zložený telefón....
ivka70
13.04.14,05:51
mohol byt na blackliste, pretoze nevies, kto volal v uz ukoncenom telefonate ...mohol to byt prave telefon, na ktory sa spatne neda dovolat
arizona
13.04.14,08:29
Ak to robi hned po skonceni hovoru, je to bezne. Treba chvilocku pockat a az potom znovu vytocit cislo.
Ale ak to robi aj neskor po skonceni hovoru, tak sa moze jednat aj o chybu v telefone,alebo v slabsom signale. ja som s takou chybou vyreklamovala telefon
Indeed
13.04.14,08:36
ak dotyčna osoba práve s nikým netelefonuje, tak jej telefon, je v pohotovostnom režime, resp.je vypnutý, tak hovorí logika, veda o správnom a normálnom rozmýšĺaní...
ak je obsdzovací signál,možno Marťania, alebo Marťankovia....
jslancik
14.04.14,06:46
presne tak.