Peter11111
13.04.14,08:41
Ahojte na vysavaci praskol kryt a kedze novy stoji cca 20 eur + praca vymena rozhodol som sa ze ho zlepim. Skusil som dvojzlozkove epoxidove lepidlo ale po naraze v mieste lepenia prasklo tak mi poradili aby som skuisl opravu laminatovacou supravou. Konkretne touto http://www.hobbyborg.sk/index.php?id_product=65&controller=product avsak neviem presne ako sa s tym pracuje neviete mi poradit zo skusenosti? Je tam sice nejaky navod ale ani ja ani mnazelka nevieme presne ako nato. Dakujem za radu
Chobot
13.04.14,07:10
Ak je to plast ,tak laminovacou súpravou si veľmi nepomôžeš, epoxyd na plaste veľmi nedrží.
buchač
13.04.14,07:35
Nemáš šancu to zpevniť ...

- Plast v mieste zlomu je určite nejak tvarovaný
- Plast je určite tenký

Čiže , ak aj by si aj vytvaroval tú tkaninu do finálnej podoby a následne prilepil , tak je potrebné vyvinúť na lepenú plochu silný tlak počas doby niekoľko hodín . Určite by to ten kryt nevydržal a praskol by na inom mieste .

Vyšmar ten vysavac ETA 1458 VIVA http://www.porada.sk/t165360-vysavac-eta-1458-viva.html#post1709810 a kúp nový ...;) :D :D :D
Peggynka
13.04.14,08:19
Si sa pototo? Tri roky to má ako malé domáce LEGO a ty dáš takú radu?
A ako teraz využije laminovaciu súpravu ?
Peter11111 pokiaľ sa chceš zdokonaliť v používaní laminovacej súpravy,zadaj si do vyhľadávača: opravy lodí a máš čo čítať celú nedeľu.
Indeed
13.04.14,08:54
zdrsnit, odmastit, naniest živicu , priložiť sklolaminatovu sietku, naniest dalšiu živicu, zafixovať ,nechat vytvrdnut

tak sa pracuje so sklolaminatovou supravou..
dalšia otázka ??

Zadavateĺ témy sa pýta na postup práce so sklolaminatovou súpravou,
nepýta sa na to, či sklolaminát je vhodný na opravu jeho plastového krytu...
Peggynka
13.04.14,09:17
To všetko je v návode,ktorý je priložený ku súprave,takže ťažko poradiť,ako je to so zručnosťou a vhodnosťou tejto technológie.
Peter11111
13.04.14,09:32
A tvrdidlo kedy naniest? Nema sa to nahodou dopredu zmiesat?
Peter11111
13.04.14,09:34
Tak nebudem kupovat kazde 4 roky novy vysavac. Skusim zalepit a ak to nepojde potom kupim iny :-)
lujza.j
13.04.14,09:40
buchač
13.04.14,10:34
Peggy ...s tou laminovacou súpravou mám riešenie .;)
Využijem v pohode ...

Nech pošle mne , s radosťou prijmem ...samozrejme , že ani poštovné a ani dobierku nemienim platiť ....:D :D :D
buchač
13.04.14,10:38
Peter ...opýtaj sa toho , kto Ti dal postup ...

Určite Ti " správne " odpovie ...na kompletku ...

Zo zvyšku si môžeš urobiť barličku na oného ....proste iba zdrsnit, odmastit, naniest živicu , priložiť sklolaminatovu sietku, naniest dalšiu živicu, zafixovať ,nechat vytvrdnut ...

Do konca života budeš mať tvrdého ...šak podľa rady od natvrdlého ..
arizona
13.04.14,12:28
20 euro stoji novy kryt,to sa ti zda drahe. Tak radsej chces kupit za 7 euro nieco,co nevies ani pouzit a ani nemas istotu, ze to splni ucel?

Vykasli sa na to, prasklinu prelep kvalitnejsou lepiacou paskou a mas pokoj...
misoft
13.04.14,12:36
@Peter11111 - veď tvrdidlo sa pridáva do druhej zložky a zmieša sa - vznikne epoxid - ten má cca 3-5 min, než začne tuhnúť. Stačí naniesť na kryt, na to tkaninu a opäť naniesť zmes tak, aby tkanina bola komplet presiaknutá. Ak to chceš mať hladké, na vrch natiahni mikrotén a uhlaď. Po čiastočnom zatuhnutí - cca 10 min - ten mikrotén odstráň a nechaj všetko 24 na pokoji. Potom to môžeš aj prebrúsiť. Ešte rada: aby sa prasklina nešírila - na koncoch praskliny vyvŕtaj "zastavovacie" diery.
Ing. Ľubomír Janoška
13.04.14,12:51
Epoxidové lepidlo sa neprichytí na ABS, PP ani PE, čo sú najčastejšie používané plasty. Zvyk lepiť "umelú hmotu" epoxidom vznikol v čase bakelitu, to bol termoset a nie termoplast.
Dobré riešenie je vymeniť kryt za nový.
Peter11111
13.04.14,14:31
Ale tvrdidla je tam len 8 g. a tmele 248 g. A isto nepouzijem vsetko. Planujem to taskto ze si pripravim tu sklolatku namocim do zmiesasnej hmoty tmelu s tvdidlom a prilozim na prasklinu a uhladim bude to ok?
buchač
13.04.14,14:43
Pozor na jedno !

Laminovacia súprava nie je to isté , ako epoxydová ...
Princíp práce je ale v podstate ten istý ...

No určite by som sa vyonačil na lepenie vysávača .
Príliš drahé , príliš zložitá práca ( s vysávačom ) , príliš onééé...
Tieto prípravky sú určené skôr na repas niečoho iného ...
MarekSVK
27.04.14,14:38
Zdravím.Mal som rovnaký problém,a vyriešil som ho jednoducho,a riešenie vydržalo 4roky až do zhorenia motoru vysávača.

Ja som mal dokonca až dieru o veľkosti zhruba 4 x 6 cm na mieste kde je vysávač mechanicky namáhaný - vypadol=vylomil sa mi kus plastu na ktorom bol kĺb s kolieskom vysávača.Koliesko síce už po oprave nebolo funkčné,ale všetko ostatné áno.

A teraz už to riešenie: Obyčajný novodur=novolep=lepidlo na PVC rúry a fólia vystrihnutá z obalu pracieho prášku.Obal pracích práškov má silnú a kvalitnú fóliu ktorá ma veľmi dobrú mechanickú a aj chemickú odolnosť.

Spomínaným lepidlom a fóliou zalep prasklinu alebo dieru z oboch strán-vnútornej aj vonkajšej.Podľa potreby urob ešte ďalšiu=2 vrstvu rovnakým spôsobom.Samozrejme predtým nezabudni odskúšať či ti lepidlo nerozožerie tvoj kryt.
Použitie tohto postupu a materiálu má široké využitie,a má výborné vodeodolné,mechanické,chemické,a aj cenové vlastnosti.


Ak je to na veľmi viditeľnom mieste,tak to môžeš skrášliť nejakou detskou alebo reklamou samolepkou.

Good luck.