Vikuska Sasurova
13.04.14,11:53
arizona
13.04.14,09:56
Upresni svoju otazku, bud konkretnejsia
avalik
13.04.14,09:58
Ty si ta matka, v ktorej starostlivosti sa dieta naucilo fajcit - a toto chces dat ako dovod na zakaz stretavania sa otca s dietatom?
Excise Duty
13.04.14,09:59
Z napísanej otázky vyplýva, že dieťa v starostlivosti matky sa naučilo fajčiť a či sa teda ako fajčiar môže stretávať s otcom? To aby sa snáď nenaučilo aj piť?
Vikuska Sasurova
13.04.14,10:02
Moji rodičia sú rozvedený....súd ma pridelil do osobnej starostlivosti matky,ja svoju mamu neznášam,bola som psychicky na dne tak som začala fajčiť.Moja mama z toho obviňuje môjho oca a chce ho dať na súd a zakázať stretávanie s nim.
Mila123
13.04.14,10:10
koľko máš rokov?
Vikuska Sasurova
13.04.14,10:11
Ja som dcéra čo sa naučila fajčiť...Moja mama chce dať na súd mojho oca za to.
Vikuska Sasurova
13.04.14,10:13
14
alaya1
13.04.14,10:15
Sud prostrednictvom socialnej kurately zisti, v akych podmienkach zijes a vsetky nalezitopsti spojene s podanim na sud. Sud potom rozhodne.
ivka70
13.04.14,10:16
Ved si v starostlivosti matky, v tej si sa naucila fajcit, nie je ziadny relevantny dokaz, ze by ta to naucil otec.
Toto urcite nie je dovod na zrusenie stretavania sa s otcom.
Keby mama akokolvek chcela.

Ale teda, neviem kolko mas rokov, fajcenie nie je liek na psychiku ..mala by si prestat skor, nez to uz nedokazes.
Asi nie je lahke byt dietatom rodicov, ktoi si cez teba dokazuju nedokazatelne. Musis vydrzat.
avalik
13.04.14,10:16
Sud si vypocuje navrh matky, vypocuje aj otca, svedkov a predpokladam aj teba a az potom rozhodne - ak otec nezapricinil tvoje fajcenie a ani ta v nom nepodporuje, pripadne nema na teba iny zly vplyv, tak by ten zakaz nemal byt vydany
misoft
13.04.14,12:45
...ba mohlo by sa to obrátiť aj proti matke......
lujza.j
13.04.14,12:51
Môže súd zakázať stretávanie s otcom ak sa maloleté dieťa naučilo fajčiť v starostlivosti matky?

Moji rodičia sú rozvedený....súd ma pridelil do osobnej starostlivosti matky,ja svoju mamu neznášam,bola som psychicky na dne tak som začala fajčiť.Moja mama z toho obviňuje môjho oca a chce ho dať na súd a zakázať stretávanie s nim.

Ja som dcéra čo sa naučila fajčiť...Moja mama chce dať na súd mojho oca za to

14





...keby náhodou sa zmazalo...
Peggynka
13.04.14,13:03
Vidím to tak,že si citlivá na otca a mama ťa chce postrašiť.Nefajč,je to zlozvyk,ktorého sa ťažko zbavuje a aj otec by ťa za to vyhrešil (ak to nevie).Urovnaj vzťahy s mamou,raz zistíš,že je to najbližšia osoba pre teba a veľmi dôležitá.
Katy a R
13.04.14,13:14
luj - veď to by aj bolo najlepšie, čo by mohla urobiť - zmazať!
Raz ju budú mrzieť tieto slová - tak jej ich nekopíruj! .. ;)
Katy a R
13.04.14,13:18
vikuška - mamu máš len jednu... Aj keď sa ti teraz zdá "hrozné" vydržať s ňou ... určite to spolu zvládnete - treba sa len trošku viac snažiť! určite jej na tebe záleží ... súd by ťa nezveril do jej starostlivosti - keby to tak nebolo.
A to fajčenie je strašný zlozvyk - skús sa toho zbaviť .. :)
Peggynka
13.04.14,13:49
Škoda,že je to tak zariadené na tomto svete,že mnohí to pochopia,keď už je neskoro...Mnohí až keď majú vlastné deti a stihli svojim rodičom dosť poubližovať v období hľadania seba (puberta).
willma
13.04.14,17:19
Katy musím Ťa opraviť - aj mama aj otec je len jeden - isto obom záleží - teda malo by na dieťati - ale v prípade rozvodu sa v drvivej väčšine prípadov stávajú z detí rukojemníci. To že súdy prisúdia dieťa matke je jednoducho zaužívaný zvyk, vôbec neskúmajú, či by sa aj otec nedokázal zodpovedne postarať o dieťa a záujem dieťaťa je to posledné, na čo prihliadajú rodičia, kuratela a aj súd. Ale súhlasím - puberta je hrozná, každý si ňou prešiel. A fajčenie je len blbý zlozvyk.
Vikuska Sasurova
13.04.14,17:51
Presne! Vôbec ich nezaujím s kým je dieťaťu lepšie....
willma
13.04.14,18:16
Viki, ale upratať v hlave si musíš aj ty. Neviem, kedy sa Tvoji rodičia rozviedli, ako sa o Teba po rozvode starali, nie je lepší rodič ten, ktorý Ti kúpi značkové tenisky, I-pod či inú drahú vecičku, ale ten, ktorý sa o Teba stará non stop, a ver, že aj vyhubuje, keď sa nechováš tak ako by sa patrilo. Máme to tu podané len z Tvojho a navrch -bez urážky- pubertálneho pohľadu. Cigareta je len póza, a škodíš tým v prvom rade len a len sebe samej. Za Tvoje fajčenie nemôže nik, len Ty sama. Skús si to priznať sama pred sebou- neverím totiž, že keby si sa aj presťahovala k ocinovi, nenašla by si si opäť nejaké ospravedlnenie a príčinu, prečo so napríklad začala piť a lebo brať drogy, lebo Ti nebolo niečo po vôli. Jo a aby si si nemyslela - jeden boj s pubertiakom už mám za sebou pár rokov a teraz začínam druhý s pubertiačkou - takže trošku viem o čom hovorím :) Rovnako aj ostatní poraďáci, ktorí tu mentorujú rovnako ako ja :)
Peggynka
13.04.14,19:37
Vikuska,čo myslíš pod tým-lepšie ? V kompletnej rodine zvyčajne je mama tá láskavá a otec je prísny.V nekompletnej (ako je vaša) musí jeden rodič zastúpiť aj druhého a má to o to ťažšie,že sám znáša aj zodpovednosť za výchovu.Potom sa stáva,že deti považujú za lepšieho toho rodiča,ktorý je len "návštevou",dovolí im viac a aj si ich kupuje za rôzne darčeky.Pamätám si svoje obdobie,keď som mala štrnásť a myslím si,že už by si mohla byť natoľko rozumná,aby si to vedela posúdiť.Vieš v čom je rozdiel medzi deťmi a dospelými?Deti nerozoznajú nebezpečenstvo,pouvažuj nad tým.
carré
02.05.14,09:38
Nefajči, ubližuješ sebe, k stretávaniu s otcom sa vyjadri aj ty cez otca, on to na súde uvedie atď, dá sa to. A k tým príspevkom typu "mama je len jedna" a pod. - často nie je mama žiadna, len biologická, týka sa to aj otcov, boli by užitočnejší, keby neboli. Deti prichádzajú na svet v mnohých prípadoch ako nežiadúci produkt sexu, potom sú rodičom len na obtiaž, tie deti si to fakt "vyžerú" do dna.