Jela.
04.04.06,13:45
Nezaplatili sme načas leasing. splatku, leas. spolocnost to dala na mimosudne vymáhanie pohľadávky, teraz nam fakturuje za mimosudne vymahanie pohladavky, mam narok na odpocitanie DPH z takejto prijatej faktury? Vopred dakujem pekne kto mi poradi.
Jela.
07.04.06,07:25
Nemali ste niekto nieco podobne? Ja si myslim, ze asi ten narok na odpocitanie DPH nemam, je to nieco ako pokuta. Nevyuzivam to na podnikanie. Ale zase keby som narok na odpoc. mala, je skoda to neodpocitat, je to dost penazi.
Vladimír Ozimý
07.04.06,08:17
zase na druhej strane ak by to malo charakter pokuty tak nevidim dovod aby ju vystavovali s DPH. Pokuta predsa nie je s dph.
Jela.
07.04.06,10:21
Na faktúre je uvedene: ze fakturuju za naklady spojené s mimosúdnym vymáhaním pohľadávok na základe Zmluvy o finančnom leasingu. Cize firma neplatila leasing. splatky nacas, leasingovka si najala vymahacsku firmu na vymahanie dlhu a teraz to dlznikovi refakturuje, co zaplatila tej vymahacskej firme. Takze nie je to priamo pokuta ale je to poplatok za vymahanie pohladavky.
Vladimír Ozimý
21.11.07,12:25
vraciam sa k tejto téme po stro rokoch :) takže ja by som zadefinoval tieto mimosúdne náklady ako daňový výdavok ale bez nároku na uplatnenie DPH keďže služba nebola poskytnutá Vám ale firma ktorá od Vás požadovala úhradu
lubka0907
28.08.12,07:02
Dobrý deň,
lízingová spoločnosť odstúpila od zmluvy a vystavila faktúru kde je rozpísané okrem iného aj:
a) poplatok za administráciu predčasnej splatnosti
b) náklady spojené s vymáhaním
V oboch prípadoch je tam uvedená DPH je tu nárok na odpočet DPH?
nika.sum
17.02.13,15:25
Ja znovu ozivím tuto temu, tiez sa mi vyskytli faktury, ktorymi leas.spolocnost refakturuje najklady spojene s vymahanim pohladavok. Je na nich vycislena DPH. Nie je teda narok na odpocet DPH aj ked je na fakture DPH vycislena?