Majka504
13.04.14,22:52
Pracujem na dohoduprekročím limit.Práca mi po zdravotnej stránke nevyhovuje,teraz som na PN som na niečo alergická. Poprosím Vás ked ukončím marodku možem sa hned zaevidovať na úrade práce?
ivka70
14.04.14,06:30
Mozes, ale ak sa do prace uz nechces vratit, bolo by vhodne dorucit zamestnavatelovi vypoved z dohody uz pocas PN.
Majka504
14.04.14,10:07
aha, tak teraz si tam mam zajst ale zasa neviem kedy ukoncim pn to nevadi? lebo mne asi platia PN aj ked som len na dohodou, tak ked zrusim dohodu tak mi ju prestanu platit ci?
arizona
14.04.14,10:10
veronikasad
14.04.14,10:36
Počas výkonu práce na dohodu si nebola evidovaná na UP ? Alebo ťa vyradili z dôvodu prekročenia príjmu ? Akú dohodu máš uzatvorenú ?
Majka504
15.04.14,10:42
ano som na urade prace stale ale za mesiac marec asi prekrocim ten limit a asi ma vyradia, len ked dohodu musim ukoncit tak chcem vediet ci sa mozem hned zaevidovat naspat na urad.
veronikasad
15.04.14,11:53
Kedy budeš vedieť, že limit prekročíš ? Lebo z evidencie UP ťa vyradia spätne od 1. marca a budeš si musieť doplatiť zdr.poistenie (za dni kedy si nepracovala na dohodu) ako samoplatitel.
Majka504
15.04.14,13:38
Aha, ale ja som mala taku pracu ze oni chceli nech to prektocim nech ma vyradia a oni budu platit za mna zdravotne, len teraz ked som na PN neviem ci si to budem platit ja ci oni?
Katy a R
15.04.14,13:47
No ak ťa spätne vyradia - možno bude treba niečo doplatiť. A možno ani nie - ak za celý mesiac platil zamestnávateľ? Ale počas DPN odvody platiť nemusíš (samozrejme, ak poberáš dávku, si poistencom štátu) - buď sa zastav v ZP - a nahlás, že si DPN, alebo si to aspoň skontroluj v el. pobočke ZP - aj to si tam vieš overiť - ako platil zamestnávateľ (či len niektoré dni, alebo celý mesiac)
Majka504
16.04.14,09:40
Aha, pozerala som to, tak asi plaťia ale radšej si tam aj zájdem po marodke a zisťim presne. A tak ak ma tento mesiac no vlastne od 1.3 vyradia z úradu práce tak sa možem evidovať hned nemusím čakať nejaký čas??? A ešte Vás poprosím, ked som teraz na PN tak peniaze z PN-ky sa mmi rátaju do mojho zárobku_ Myslím do toho limitu?
veronikasad
16.04.14,09:45
Počas PN-ky platí zdr.poistenie štát. Treba odniesť do ZP potvrdenie o výplate nemocenského zo SP.
Katy a R
16.04.14,16:11
ja by som si to v ZP pozrela hneď (aby vedeli o tom, že si DPN) - aj keď teraz už sú prepojení so SP.
- je výhodné mať aktivovanú el. pobočku (skontrolujem z domu presne, koľko treba zaplatiť) Na UPSVaR si odovzdala ich tlačivo k DPN?
Majka504
18.04.14,07:36
áno, odovzdala som im to