jancus
14.04.14,00:23
Zdravim, takze moj pripad je trosku komplykovany, takze dufam ze mi niekto pomoze sa z toho vysomarit... takze poporiadku, vodicak mi bol odobrany prvykrat v roku 2010 za alkohol, dostal som zakaz asi 24mesiacov, po polke som bol poziadat o odpustenie a napisal som si test v ktorom mi chybal jeden bod takze som to neurobil...medzi tym ako som si isiel testy napisat druhy krat ma stopli..11.1.2012..nekvalifikovali to ako marenie, pretoze som mal uz odpusteny zvysok trestu, takze som dostal znovu len zakaz, ten som tiez porusil a mal som sud kde som dostal podmienecny trest ale odklad mi nepredlzili takze mam uz narok si po vodicak ist, pocul som vsak ze ak je zadrzany dlhsie ako 2 roky alebo ide o alkohol tak musim ist na psychotesty a znova si urobit aj doskolovaci kurz alebo take nieco...chcem sa opytat ci to plati aj na moj pripad, resp. co musim absolvovat okrem bezneho testu ktory si napisem na policii... P.s chcem si to dat konecne do poriadku tak mi prosim poradtee :)
draik
14.04.14,07:36
Pripraviť si niekoľko stovák eur, absolvovať psychiatra, psychologické poradenstvo, preskúšanie a v prípade úspechu bude VP späť:

§91
(4) Ak je držiteľ vodičského oprávnenia ako vodič motorového vozidla dôvodne podozrivý z porušenia pravidiel cestnej premávky požitím alkoholu alebo inej návykovej látky alebo odmietnutím podrobiť sa vyšetreniu na ich zistenie, orgán Policajného zboru bez ďalšieho konania rozhodne o preskúmaní zdravotnej spôsobilosti osobitne vo vzťahu k závislosti od alkoholu, inej návykovej látky alebo liečiva lekárom so špecializáciou v špecializačnom odbore psychiatria (ďalej len "psychiater"). Držiteľ vodičského oprávnenia je povinný podrobiť sa preskúmaniu zdravotnej spôsobilosti osobitne vo vzťahu k závislosti od alkoholu, inej návykovej látky alebo liečiva do 30 dní od rozhodnutia. Ak psychiater nezistí závislosť od alkoholu, inej návykovej látky alebo liečiva, orgán Policajného zboru bez ďalšieho konania rozhodne o povinnosti podrobiť sa odbornému poradenstvu u posudzujúceho psychológa.

(6) Držiteľ vodičského oprávnenia, ktorému bol uložený trest zákazu činnosti spočívajúci v zákaze vedenia motorových vozidiel alebo ktorému bola uložená sankcia zákazu činnosti spočívajúca v zákaze vedenia motorových vozidiel, je povinný po uplynutí zákazu činnosti podrobiť sa preskúšaniu odbornej spôsobilosti podľa § 79 ods. 2 písm. a); ak činnosť vedenia motorového vozidla držiteľ vodičského oprávnenia na základe takého trestu alebo sankcie nesmel vykonávať dva roky a viac, musí sa podrobiť preskúmaniu zdravotnej spôsobilosti, preskúmaniu psychickej spôsobilosti a preskúšaniu odbornej spôsobilosti podľa § 79 ods. 2.

§79:
(2) Odborná spôsobilosť žiadateľa sa zisťuje skúškou z odbornej spôsobilosti, ktorá sa skladá z
a) predpisov o cestnej premávke,
b) náuky o vozidlách a ich údržbe u žiadateľov o udelenie vodičského oprávnenia skupiny C1, C1E, C, CE, D1, D1E , D, DE a T,
c) vedenia motorových vozidiel.