matka35
14.04.14,10:23
Pekný pondelok všetkým,

potrebovala by som si ujasniť jeden problém. Máme vo firme mzdu rozdelenú na základnú časť, čiže mesačná mzda a na osobné ohodnotenie. Keď má niekto PN - ku, alebo niečo zlé spraví, tak šéfka mu automaticky skráti toto osobné ohodnotenie, ale ak má zamestnanec dovolenku, tak osobné ohodnotenie ponecháva. Nemalo by sa aj v prípade dovolenky toto ohodnotenie skrátiť? Veď predsa vstupuje do hrubej mzdy. A keby mal niekto celý mesiac dovolenku tak osobné ohodnotenie by mal v plnej výške. Ako by som mala postupovať??
Prosím o radu.

Ďakujem veľmi pekne
Tweety
14.04.14,08:29
Je to zle nastavené, Ale napr. pri dovolenke alebo tzv. § sa kráti aj základná mzda.
Katy a R
14.04.14,08:37
prečo zle nastavené , - ve´d osobné ohodnotenie je pohyblivá zložka - a šéfka môže dať, ako ona uzná za vhodné? či? Aj keď pochybujem, že počas celomesačnej neprítomnosti nejaké dáva .
Tweety
14.04.14,08:47
Počas D nie je nárok na mzdu, ale na náhradu, a kedže mzda je z dvoch častí, tak by sa mala krátiť. Aspoň vo väčšine je to tak.ALe záleží aj od nastavenia IS alebo prípadne KZ.
matka35
14.04.14,08:48
no veď o nastavenie mi ide, keby mal zamestnanec osobné ohodnotenie v plate, tak by sa mu automaticky pri dovolenke základná mzda pokrátila, ale keďže to má "dvojfázovo" tak keď šéfke nevadí dovolenka, tak osobné neskráti. Ako to teda nastaviť, aby to bolo správne. Lebo inak tu sa osobné ohodnotenie strhne pomaly za hocičo..... Nedá sa to upraviť smernicou, kde by sa presne vymedzilo čoho sa osobné ohodnotenie priamo dotýka?
Ďakujem pekne
Katy a R
14.04.14,08:51
veď ja netvrdím, že počas D je nárok na mzdu (pri celomesačnej nepritomnosti nie!) ... ale ak má napr niekto dva týždne dovolenky - aj tak je na šéfovi, aké osobné ohodnotenie mu dá na ten mesiac ! kľudne mu môže dať dokonca aj viac, ako mu dal predtým za celý odrobený mesiac
matka35
14.04.14,08:52
Tweety, ďakujem, a čo vravíš prosím na tú smernicu? Dalo by sa to tak upraviť? Alebo teda mám postupovať podľa toho čo je správne a mám to ponechať len na odpracované dni?? Ďakujem
Tweety
14.04.14,09:00
Záleží, ako som už písala, od vášho spôsobu odmeňovania nastaveného v IS alebo v KZ.
matka35
14.04.14,09:11
Ďakujem veľmi pekne, keďže v tejto firme nemáme žiadne smernice a tobôž nie kolektívnu zmluvu, je načase niečo také vypracovať :-) Doteraz totiž mzdy spracovala externá firma a tí to mali takto nastavené... Ďakujem ešte raz, :-) ♥
matka35
14.04.14,09:15
Katy a R, ďakujem pekne, skúsim to nejako zakomponovať do smernice, žiadna tu totiž nie je vypracovaná :-)
Katy a R
14.04.14,09:19
však najlepšie je - keď sú jasné pravidlá :)