tonkat
04.04.06,14:27
Máme v rodine problém, ktorý nás trápi. 18 ročný chlapec odpadne pri nečakanej bolesti. Napr. keď ho niekto chytí za boľavé miesto. Po minúte - dvoch jednoducho odpadne. Potom sa preberie, keď s ním narábajú, ale riadne to všetkých vystraší. Bol aj v nemocnici po takejto príhode, ale nič nezistili. Najskôr nevedeli, z čoho to je , ani rodina, ale potom, keď sa to viackrát opakovalo, tak zistili, že z tej bolesti, ktorá ani nieje taká, že by z nej mal niekto odpadnúť. On nevie vysvetliť, čo sa sním robí. Ináč je celkom zdravý. Máte niekto takéto problémy alebo ste sa snimi stretli? Rada privítam nejaký návod na riešenie. Nevieme ani či je to choroba, alebo nejaká psychycká záležitosť. Kardiologické vyšetrenie je v poriadku. Ďakujem vám.
Zita5
04.04.06,12:33
Máme v rodine problém, ktorý nás trápi. 18 ročný chlapec odpadne pri nečakanej bolesti. Napr. keď ho niekto chytí za boľavé miesto. Po minúte - dvoch jednoducho odpadne. Potom sa preberie, keď s ním narábajú, ale riadne to všetkých vystraší. Bol aj v nemocnici po takejto príhode, ale nič nezistili. Najskôr nevedeli, z čoho to je , ani rodina, ale potom, keď sa to viackrát opakovalo, tak zistili, že z tej bolesti, ktorá ani nieje taká, že by z nej mal niekto odpadnúť. On nevie vysvetliť, čo sa sním robí. Ináč je celkom zdravý. Máte niekto takéto problémy alebo ste sa snimi stretli? Rada privítam nejaký návod na riešenie. Nevieme ani či je to choroba, alebo nejaká psychycká záležitosť. Kardiologické vyšetrenie je v poriadku. Ďakujem vám.

Nemôže to byť strach , ktorý vyplýva z bolesti ......?
pyton
04.04.06,12:36
Nech sa žiada do dobrej nemocnice na podrobné vyšetrenia. Zdravý človek neodpadáva.
Tweety
04.04.06,12:37
Nemôže to byť strach , ktorý vyplýva z bolesti ......?
Mne sa napríklad stane, že skolabujem v kresle pri vrtaní zuba. :cool::mee: Po chvíli, hlavne nadýchaní sa čerstvého vzduchu to prejde a doktorka môže pokračovať.Nie je to často, ale stane sa.
tonkat
04.04.06,12:48
Nemôže to byť strach , ktorý vyplýva z bolesti ......?
Aj mne sa to tak javí, ale napríklad prekonal už nejaké operácie (slepé črevo) a nič sa mu nerobilo. U zubára tiež nemá problém. Nevieme. Obávame sa ale, čo keď sa mu to stane, a nikto nebude nablízku. Preto som vďačná za každý poznatok.
vema
04.04.06,13:51
Ja som odpadla 2x v živote,vždy od bolesti a to udretím kosti na nohe.Udrela som sa,veľká bolesť,začalo mi byť na vracanie a už som bola v bezvedomí.Naučila som sa, čo mám v takom prípade robiť.Keď som sa udrela a začala som cítiť,že je zle, rýchlo som si ľahla /vodorovná poloha/, aby sa mi prekrvil mozog a vždy mi to prešlo.Je to asi určitá precitlivelosť na bolesť,neviem o tom,že by som trpela nejakou chorobou.
tonkat
04.04.06,19:32
Ja som odpadla 2x v živote,vždy od bolesti a to udretím kosti na nohe.Udrela som sa,veľká bolesť,začalo mi byť na vracanie a už som bola v bezvedomí.Naučila som sa, čo mám v takom prípade robiť.Keď som sa udrela a začala som cítiť,že je zle, rýchlo som si ľahla /vodorovná poloha/, aby sa mi prekrvil mozog a vždy mi to prešlo.Je to asi určitá precitlivelosť na bolesť,neviem o tom,že by som trpela nejakou chorobou.
Tiež si myslím, že je to asi precitlivelosť na bolesť, ale keď nie vždy pri bolesti odpadne. A niekedy nie je ani čas si ľahnúť, ide to rýchlo. Možno ešte niekto pridá svoje skúsenosti. Ďakujem vám.
alternativa
04.04.06,21:27
Poznam to zo skusenosti v rodine, aj ten strach, co prezivas. Chodte na dobre komplexne neurologicke vysetrenie. Treba vylucit napr. epilepsiu a ine ochorenia mozgu. Moze to mat zo psychiky. U nas na stastie vsetko bolo negativne a naozaj to lekari uzavreli ako precitlivelost na bolest. Dcera dnes vie krasne bolest predychat, cize uci sa s bolestou zit, da sa to. A preco neodpadnu pri kazdej bolesti? Je to o zachyteni nervovych zakonceni.