peter1970
14.04.14,15:42
kúpil som tovar (hodnota cca 2000Eur) od Švajčiarskej firmy, tovar mi prišiel priamo z ich fabriky , ktora je v Maďarsku, s dodatkom, že tovar bol vyrobený v EU. Na fakture je uvedeny Švajčiar a jeho udaje a ja ako odberateľ. Avšak pri tovare je poznamka, ze tovar bol vyrobený a priamo poslaný z Maďarska. Bol som na colnici a tam mi povedali, že to ide mimo nich, pretože tovar neopustil hranice EU. A daniari zasa potrebujú ID cislo Madarskeho dodavatela, sk´ktorym ja nemam ziadny vztah, pretože som tovar objednal a aj zaplatil Švajčiarom. SOM FO , platca DPH. Neviete niekto poradiť čo s tým, PROSÍM ...
KloferHladny
14.04.14,15:31
... a nie sú švajčiari náhodou registrovaní v HU ako platcovia DPH ? Švajčiarska fabrika v HU predsa nebude podnikať bez registrácie ("na čierno") !
peter1970
14.04.14,17:30
tak to netuším, ale na fakture je ID No. CHE-107.559.....
a_je_to
15.04.14,07:12
My máme v sebe už roky zafixovanú nejakú provinčnú malosť. Že celý svet je pre nás dokonalým vzorom,iba my sme malí a hlúpi ... povinní sa od celého západného sveta učiť. Aj Švajčiar môže byť dokonalý hlupák a neprehľadne zamotať situáciu, aj keď žije v prosperujúcej krajine. Tak ako mne Talian ...
Ja by som si zistil IČ DPH toho Maďara, od ktorého som dostal tovar a pod ním tovar samozdanil. Kašli na vzťah ... resp. vzťah máš, veď ti dodal tovar ... a nech sa so Švajčiarom vysporiada ako chce.
denis_m6
15.04.14,07:53
nemalo to byt tak, ze ti prisla faktura od svajciara s HU IC? takto to funguje vo viacerych firmach ktore poznam - firmy z Nemecka, Rakuska atd.. maju svoje prevadzkarne v inej krajine, ale zaroven maju v tej krajine aj IC, pod ktorym posielaju faktury, sice s adresou v rakusku ale s IC z madarska... skus kontaktovat a spytat sa.