jerrek
14.04.14,17:39
Na routeri mám fyzicky ethernetom napojené 3 zariadenia - PC a 2x set-top-box pre IPTV. Nedávno som spozoroval zaujímavý problém. Vždy keď PC prepnem do režimu hibernácie na výstupe zo set-top-boxov sa objavuje ako keby digitálny šum. Obraz a zvuk seká a proste sú v obraze prítomné aretefakty. Keď PC prebudím, všetko ide ako zvyčajne. Zaujímalo by ma či niekto tuší kde by mohol byť problém a ako ho odstrániť.

EDIT: Ešte pre istotu doplním, že sa jedná o router D-Link DIR-600 a set-top-boxy Motorola VIP 1003.

EDIT 2: Problém vzniká aj pri vypnutom PC.
misoft
14.04.14,16:57
Ujasni - spánok, alebo hibernácia - lebo to je rozdiel!
jerrek
14.04.14,18:11
Používam Windows 7 a vyberám možnosť "Uspať". Nastavenie som nemenil, takže by sa malo jednať o Hybridnú hibernáciu. Nie je to teda dlhodobý spánok / klasická hibernácia.
mecky
14.04.14,18:34
pc je pripojeny kablom?
jerrek
14.04.14,18:39
Áno, ako som už písal. Všetky tri zariadenia sú k routeru fyzicky pripojené ethernetovým káblom.
mecky
14.04.14,18:44
aha hned prva veta, sorry :)
robi to aj ked je ntb iba na baterke?
jerrek
14.04.14,19:12
O notebook sa vôbec nejedná, hovoríme tu o desktope.
mecky
14.04.14,19:38
:D este raz sorry, riesim tu este jeden ntb, tak som domyleny,
ale k veci, ak to tak nemas a je to mozne skus zapojit vsetky zariadenia na jednu zasuvku

pripadne este, akym kablom je prepojene settop a TV?
jerrek
14.04.14,20:14
Jeden STB mám v rovnakej izbe ako PC, takže aspoň ten som skúsil zapojiť na prepäťovku k PC, ale nepomohlo to. A tie STBčka sú k televízorom v oboch prípadoch pripojené cez SCART, ale otestoval som aj pripojenie cez HDMI a ani to nepomohlo. Navyše aby to nebolo málo záhadné, tak to robí iba pri niektorých programoch a zvyšné idú v pohode.
mecky
15.04.14,06:44
a ked odpojis LAN kabel z pc tak to prestane?
misoft
15.04.14,09:17
Aby ti bolo jasné: Stav Uspať značí, že sa odpojí monitor, odpojí sa HDD, ale RAM, CPU sú stále napájané, sieťové karty sú aktívne, zdroj v počítači je stále ZAPNUTÝ - dáva napätia! V stave Hibernácia (dlhodobý spánok) sa všetko, čo je rozpracované, uloží na HDD (do súboru hiberfile.sys) - teda obsah RAM, stav CPU a GPU v okamihu aktivovania - a počítač sa VYPNE - úplne. Zdroj nedodáva žiadne napätie (jedine pre svoju potrebu). Takže pri Spánok je PC stále pripojený k routeru a čaká - pritom kontroluje stav pripojenia (a preto tie ruchy - kontroluje stav!). V stave Hibernácia je odpojená i sieťová karta. PC je úplne vypnutý. Skontroluj si to v Power Managemente v OS.

134442
jerrek
15.04.14,10:38
Mne to rozdiel jasný je. Ty si na screenshote ukázal akurát nastavenia tlačidiel. Windows to však v menu Štart nerozlišuje podľa názvu. Je to nastavené tak, že keď vyberiem Uspať, tak sa PC Hibernuje. Nefunguje nič, CPU, GPU, netočia sa vetráky, nefunguje zdroj ani sieťová karta nebliká. A to je práve podľa mňa tá vec ktorá problém spôsobuje, pretože práve som zistil, že tento problém vzniká aj keď je PC vypnuté. Doteraz som to netestoval, lebo PC mám buď zapnuté, alebo nie som doma. Tiež som zistil, že keď odpojím sieťový kábel, tak sa tým problém vyrieši, ale to mi ako riešenie nestačí.
mecky
15.04.14,10:40
trosku nepresne
acpi stavy
http://cs.wikipedia.org/wiki/Advanced_Configuration_and_Power_Interface

MB je pod stalym standby napetim 5V (pokial ho nevypnes zo zasuvky). takisto sietovka je stale napajana a caka na pripadne prebudenie, kominukacia s routerom neprebieha ziadna,
ked je poskodena mozno sa tam deju divne veci, za normalnych okolnosti nie
jerrek
15.04.14,10:57
Áno
mecky
15.04.14,11:08
tak jednoduche a rychle riesenie je pripojit to cez wifi

inak, par dalsich napadov
skusti iny LAN kabel
skusit tieneny kabel
skusit iny zdroj v pc
rozbehnut na inom pc nejaky sniffer a pozorovat co sa deje v sieti...

mozno este niekoho nieco napadne
misoft
15.04.14,13:36
@jerrek - skontroluj si, či v biose máš v Power Management Setup je ACPI = Enabled a stav S3 - a potom už Windows vie, čo má robiť s nastavenými stavmi. A potom si už nastavíš v Správe napájania v OS, čo sa má robiť aj pri stlačení tlačítka napájania - a ver mi - funguje to. Mám tiež stolný PC a zapínam a vypínam vypínačom (na chase) zo stavu Dlhodobý spánok - hibernácia!

A keď ti "ruší" pri zapojenom sieťovom kábli aj vo vypnutom stave - tak to nie je chyba PC, ale máš kábel v pr*eli! - sieťový!