Nela70
14.04.14,20:36
Prosím o info.Od 5.2.2014 som na PN. Telefonicky ma kontaktovali z personálneho ,že so mnou ukončuju PP (org.zmeny )k 30.5. s odstupným.Môžem nesúhlasiť s týmto dátumom a žiadať až ukončenie k 31.6,vzhľadom k mojej PN.? Môžu so mnou ukončiť PP aj počas PN-ky?.Posledná otázka,ak by sme ukončili PP k 30.5. ako sa mi vypočíta odstupné. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
veronikasad
14.04.14,20:03
Aké organizačné zmeny ? Ruší sa celá firma, alebo len tvoje pracovné miesto ?
veronikasad
14.04.14,20:04
Ak nedochádza k zrušeniu firmy, počas PN-ky sa na teba vzťahuje zákaz výpovede. Nepodpisuj dohodu o skončení pracovného pomeru - a už vôbec nie, ak tam nebude uvedený výpovedný dôvod.

Ak pracovný pomer skončí v II. štvrťroku, odstupné sa bude počítať z priemerného zárobku za I. štvrťrok 2014.
Nela70
15.04.14,04:31
Ukončuju z dôvodu nadbytočnosti, firma ostáva.Môžu aj v takom prípade ukončiť PP počas PN? Čo v prípade, ak nechcem ukončenie k 30.5,ale až o mesiac neskôr .? Na PN-ke ostávam naďalej.Bude platná výpoveď ak ju nepodpíšem s ich dátumom ukončenia,? Má ísť o §63 ods. 1.Vopred ďakujem
veronikasad
15.04.14,05:15
Do skončenia PN-ky ti nemôžu doručiť výpoveď, pokial neide o skončenie pracovného pomeru na dobu určitú. (vtedy by si ale nedostala odstupné).
Ak podpíšeš dohodu o skončení prac.pomeru v zmysle § 60 - pracovný pomer končí dňom uvedeným v dohode. Nemáš zmluvu cez agentúru ?
Nela70
15.04.14,05:35
Niesom cez agentúru, vo firme som zamestnaná na TPP 8 rokov.Potom nerozumiem ako môžu pripravovať zmluvu o ukončení, keď som ešte stále PN.Tento týždeň by som ju mala ísť podpísať. Mňa ale zaujíma čo s tým termínom ukončenia,ak im ho nepodpíšem,čo následuje v takom prípade a s odstupným.01/14 mám celý odpracovaný a vo februári som odpracovala 3 dni. Ostatok do teraz som PN,Odstupné sa vypočíta v tomto prípade z hrubej mzdy?
ivka70
15.04.14,05:58
Ak si stale na PN a firma sa nerusi, tak ti ziadnu vypoed dat zamestnavatel nemoze.
to moze urobit az po skonceni PN a po vypovedi nas;leduje klasicka vypovedna doba.
cize budes na PN napr. do 10.5., 11.5. ti dorucia vypoved kvoli zruseniu prac. miesta a od 1.6. ti zacina bezat 3 mesacna vypovedna doba. PP potom skonci 31.8. - kedze po 8 rokoch trvania PP mas 3 mesacnu vypovednu dobu. Narok na odstupne ti nadalej ostava a bol by vyplateny v augustovej vyplate.

Ty nic nikam podpisovat pocas PN nechod. Oznam zamestnavatelovi, ze dodrziavas liecebny rezim a jeho sucastou nie je navsteva zamestnavatela.

Jedine, co ti mozu pocas PN ponuknut, je dohoda o skonceni PP, s ktorou ty ale suhlasit nemusis.

To, z akeho obdobia bude pocitasne odstupne, bude jasne az potom, ked budes mat dorucenu platnu vypoved a bude jasne, dokedy bude trvat PP.
Nela70
15.04.14,06:24
Pletie sa mi výpoveď a dohoda.Počas PNky výpoveď nemôžem dostať a ukončenie dohodou počas Pn môžu dať?? Informovali ma o dohode s odstupným,Pri dohode je tiež nejaká výp. lehota, alebo musím podpísať k 30.5.Ja chcem až k 30.6 nakoľko ešte budem aj v 06/14 práceneschopná.
ivka70
15.04.14,07:54
Dohoda je dohoda, lebo sa 2 strany musia dohodnut. Pre teba ale dohoda pocas trvania PN nie je vyhodna, preto nemas dovod s dohodou suhlasit vobec, nie to este cez PN. Ty im odkaz, ze s dohodou nesuhlasis, nakolko mas narok na vypovednu dobu a odstupne a vypoved ti mozu dat az po ukonceni PN. To je vsetko ... a liec sa, zvysok doriesis po ukonceni PN v juni.
Nela70
15.04.14,08:01
Ďakujem :-)