vanessa2
15.04.14,12:19
dobry den sro ma kontrolu na dph, v evidencii dph ma uzavretú zmluvu o poľnoprácach,kde eviduje prijatu fakturu, na fakture ,ktoru obdržala nie je odkaz na uzavretu zmluvu, danový urad nam oznamil,že je to problém, aj ked protistrana ktorá fakturu vystavovala doložila všetky doklady i evidenciu dph,že z danej faktury odviedla dph, postupouje danovy urad podľa zakona a nadmerný odpočet nam nevrati z dôvodu,že na nami prijatej fakture chyba odkaz na to,že fakturacia prebehla na zaklade uzatvorenej zmluvy?kto je znalý v problematike poradíte mi?dakujem
Zita5
15.04.14,10:51
Konkrétne ktorý paragraf povedali, že ste porušili .? Podľa môjho názoru by sa mali držať zákona o DPH konkrétne § 74 zákona o DPH .Pozrite si ho aj Vy a rad radom si zafajknite, čo ste splnili a čo porušili , teda čo nie je vo faktúre.Uvidíte k akému výsledku prídete a teda či majú pravdu .
vanessa2
15.04.14,11:02
oni namietaju nesprávnym vyhotovením faktúry pretože nami prijatej fakture nie je odkaz na to,že fakturujeme vam na zaklade vyhotovenej zmluvy, čo si myslím ,že kvôli tomu nam nemôžu neuznať dph, ked aj protistrana doložila všetky doklady a danu fakturu ma vo svojom účtovníctve riadne zaevidovanú odviedla z nej dph i zaplatila daň z príjmu takže mi to je fakt nepochopiteľné
Zita5
15.04.14,11:12
Ja viem, že sa zvykne písať a aj ja to používam, že fakturujeme Vám na základe Zmluvy číslo xy zo dňa ........ale chcela by som vidieť paragraf, ktorí to prikazuje ....
Zita5
15.04.14,11:14
Však tiež len musia z niečoho vychádzať . Spýtajte sa slušným spôsobom , nech Vám povedia, resp. citujú znenie ,ktoré ste porušili .Lebo podľa mňa to nie je v súlade so zákonom .
Zita5
15.04.14,12:05
vanesa Vy si len myslíte ...len to je veľmi málo .....
ninka24
15.04.14,12:26
A nemali ste uzatvorenú "ústnu dohodu" podľa občianskeho zákonníka? - aj toto je určitá forma zmluvy :)
vanessa2
16.04.14,04:21
mame pisomnu dohodou na danovom doloženu,len sa my zdá,že niektorí kontrolori by ani nemali byť kontrolormi... a ich povýšenecké správanie ,mala by byť na danovom riaditeľstve kniha prianí a sťažností ....
účtovník 007
16.04.14,05:18
vanessa2, až nám sem napíšeš o aký paragraf sa opiera kontrola a na základe čoho bola fa vyradená z odpočtu DPH, môžeme Ti poradiť. Zatiaľ je to celé len o špekuláciách, oznam od DU "že je to problém " nestačí. Muselo ísť o niečo, čo si nám tu správne nepopísala. Možno to spôsobilo prvotné rozhorčenie z kontroly, pocit krivdy... DU musí postupovať v medziach zákonov a ak pochybia, môže sa subjekt obrátiť na kompetentné orgány a dožadovať sa nápravy. Je to proces dlhodobý a vyžaduje pevné nervy, ale veľa subjektov s FS vyhralo svoje spory. Zatiaľ toľko, ak budeš mať konkrétne § napíš.
AdrianaA
16.04.14,06:41
Tiež by ma to zaujímalo, podľa ktorého paragrafu to tam musí byť.
bodliak
16.04.14,06:59
Argument "je to problém" z ich strany nestačí. Musia konkrétne zdôvodniť, ktorý paragraf si porušila, resp. nesplnila. Oni sa môžu pohybovať len v medziach zákona, nič menej a nič viac.
Takže kľud, ak budeš mať konkrétne znenie ich výhrady, napíš sem. Ak budeš mať istotu, že pochybili oni, nech to dajú do správy, podpíšu sa pod to.
Na Tvojom mieste by som si overil, akým spôsobom správne vzniesť námietky.
Toto neviem, či tiež podpisuješ a potom vznesieš námietky alebo ak nesúhlasíš, podpísať odmietneš pre námietky a nesúhlas.