Florian
04.04.06,15:34
Zdravím Vás poraďáci,

z čoho všetkého mám platiť zdravotné poistenie. Takže za rok 2005 som platil zdravoté poistenie na SR vo výške 910,- Sk každý mesiac - pretože som konateľom s.r.o.. Ale popri tom som študoval v českej republike - doktorandské štúdium - kde som poberal doktorandské štipendiumu 54000 Kč/mesiac - avšak to som v ČR nedanil pretože v ČR je doktorandské štipendium oslobodené - ale predpokladám že keďže som rezidentom SR - pretože mám na území SR trvalý pobyt - budem musieť toto doktorandské štipendium zdaniť na Slovensku. Zároveň som v ČR pracoval na dohodu o prevedení práce asi 8 mesiacov, kde som zarobil asi 38.000 Kč za rok - tento príjem budem asi tiež musieť zdaniť na Slovensku. Takže by ma zaujímalo z čoho si budem vypočítavať zdravotné poistenie z akej sumy? Bude to zo sumy 92.000,-Kč vynásobenej nejakým tým priemerným kurzom? A aké percetno to pre mňa predstavuje? A čo to poistné, ktoré platím za funkciu konateľa - to sa mi potom odráta alebo to je zvlášť a pripočítam to k tej sume čo mi vypadne z kalkulačky?

Ďakujem za odpoveď :)
Jozef Mihál
04.04.06,19:11
Poistné na zdr.poistenie z štipendia v ČR a dohody v ČR platiť nebudete, tieto príjmy sa nezapočítavajú.

Ročné zúčtovanie poistného budete musieť podať, ale nebudete mať žiaden nedoplatok.
Florian
04.04.06,19:42
Ďakujem za odpoveď - veľmi ma potešila, len by ma zaujímalo, prečo sa z toho nepočíta zdravotné poistenie?
Jozef Mihál
04.04.06,19:59
Lebo je to príjem z cudziny. Cudzie nechceme, svoje si nedáme.
začiatočníčka 2
22.06.06,11:41
Dobrý deň!

Prosím Vás, do kedy treba uhradiť nedoplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia???

Ďakujem
katkaj
22.06.06,12:11
Dobrý deň!

Prosím Vás, do kedy treba uhradiť nedoplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia???

Ďakujem

Nedoplatky a preplatky sa vysporiadavajú do 30.9.2006 :)