Marcel Balog
15.04.14,14:28
Zdravím potrebujem poradiť ohľadom počítača ide o to že vždy keď sa snažím zapnúť nootebook tak ma to pustí maximálne po logo Microsoftu a to je vše...tak ho vypnem a znova zapnem no mám na výber nejakú opravu robiť ktorá sa volá Starup Repair...priebeh tejto opravy niekedy trvá dosť dlho no nootebook sa zapne...občas to musím viac-krát takto reštartovať aby sa mi zapol...Už som to dávnejšie mal takýto problém...robilo to vždy pri zapnutí ...ale po pár dňoch to prestalo....a noťas fungoval 2.mesiace bez problému a teraz sa to znova objavilo...prosím vás...čo mám robiť? existuje nejaká možnosť mám vymazať niečo čo to spôsobuje som v tomto smere lajk ..nevyznám sa...prečo to robí? sú aj iné možnosti okrem toho ako preinštalovať systém? za radu vopred Ďakujem.
misoft
15.04.14,14:19
Vyzerá to, že OS má vážne chyby, pretože žiada Opravu systému.
Rada - pokiaľ ho rozbehneš, zálohuj si všetky dáta, heslá, profily k prehliadaču (i to sa dá! - potom nebudeš musieť všetko znova naťukávať), profil Skype (ak máš), dá sa urobiť i záloha programov, ktoré sú nainštalované (dá sa vybrať pri vytváraní a uloží aj nastavenia programov), záloha ovládačov k zariadeniam (GK, ZK, sieťovka a pod.) a už len preinštalovať OS.
Preinštalovaním sa možno stratia aj "breberky", ktoré sú tam usadené.
Marcel Balog
15.04.14,15:54
Aha jasné chápem a to zálohovanie ako urobím? a keď nemám OS na CD tak to teda už len do servisu alebo ak tak od niekoho zohnať že?
misoft
15.04.14,18:06
Ak máš NB, ktorý mal pri predaji už nainštalovaný OS - tak "inštalačka" je na skrytej partícii HDD. V návode k NB sa o tom aj píše, ako dať NB do výrobných nastavení s OS pomocou inštalácie zo skrytej partície.
Marcel Balog
15.04.14,18:18
Fu to je na mňa moc ja som v tomto smere fakt mimo...NB už mal pri kúpe nainštalovaný OS to viem návod pri sebe momentálne nemám ako to teda nájdem tú skrytú partíciu ?